Персони

04 Вересня 2019
Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя
Давній соратник Медведчука і Януковича Нестор Шуфрич відтепер – голова парламентського комітету з питань свободи слова у новій Верховній Раді

Ми вирішили про десять фактів із життя Нестора Шуфрича.

1. 53 роки. Народився в Ужгороді. Нестор Іванович пишається своїми предками. Він каже, що його дід фактично організував банківську систему на Закарпатті. "Він керував найбільшим угорським Агробанком, і був настільки відомим фінансистом, що з приходом радянських військ за ним з Лондона надіслали літак для евакуації. Але дід тоді летіти відмовився, заявивши, що залишиться на батьківщині", - розповідає Нестор Іванович. А батько Шуфрича – чемпіон України з великого тенісу. Довгий час його батьки були офіційними власниками його великого бізнесу.

2. У 1992 році закінчив Ужгородський державний університет. За освітою - історик. У 1989-1998 роках - радник кооперативного об'єднання "Ретро", заступник директора, директор, президент СП "Вест-Контрейд".

3. У 1998 році вперше був обраний народним депутатом України у Закарпатському виборчому окрузі № 70 і долучився до СДПУ (о). Відтоді у парламентських кулуарах жартували, що у Нестора Івановича є мобільний лише з однією кнопкою – для прийому дзвінків від Віктора Медведчука.


Нестор Шуфрич і Віктор Медведчук

4. 2004 року, під час виборів глави держави, Шуфрич був представником кандидата Віктора Януковича. Саме 15 років тому Нестор Іванович кинувся у бійку у ЦВК із опонентами, серед яких був і п’ятий президент України Петро Порошенко.

5. Двічі обирався до Верховної Ради за списком Партії регіонів. Двічі за часів Януковича був міністром із надзвичайних ситуацій та обіймав посаду заступника Секретаря РНБО. Вдруге, 2010 року Нестор Іванович позбувся міністерського портфеля через конфлікт із тодішнім головою Адміністрації президента Сергієм Льовочкіним. Роком раніше після засідання фракції ПР Шуфрич вдарив вірного помічника Януковича. Льовочкін згадав йому через рік.


Нестор Шуфрич - у першому ряду Партії регіонів

6. 2005 року проти Нестора Шуфрича було порушено 18 кримінальних справ. Однак жодна із них так і не потрапила до суду. Його звинувачували у зловживанні службовим становищем, порушенні законодавства при видобутку газу, незаконній приватизації об’єктів нерухомості, підкупі виборців.

7. 16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова. На дострокових виборах до Верховної Ради 2014-го балотувався за списками партії "Опозиційний блок". У листопаді 2017 року вступив у партію "За життя", засновану колишнім членом "Оппоблоку" Вадимом Рабиновичем. Від ОПЗЖ Шуфрич балотувався у Верховну Раду дев’ятого скликання.

8. У ЗМІ та в політичних кулуарах дуже довго обговорювалася тема стосунків Юлії Тимошенко і Нестора Шуфрича. За однією з версій, вони довгий час зустрічалися. Сам Нестор Іванович не підтверджує цього, але і не спростовує. На питання "Української правди", чи любить він Юлію Володимирівну, він відповів ухильно: "Важко її любити за те, що вона зробила на Майдані. Я переконаний, що Майдан - це на 99% наслідки її діяльності". Втім, всі інші висловлювання свідчать про те, що Нестор Іванович захоплюється Юлією Володимирівною.


2001 рік. Юлія Тимошенко у Печерському райсуді. Нестор Шуфрич на задньому плані

"Якщо хтось запитає, хто в нашій країні "Міс Парламент" або "Міс Революція", то я скажу: без сумніву, Юлія Тимошенко".

"Тимошенко проявила себе як талановитий керівник і організатор".

"Тимошенко - блискучий економіст і менеджер, і це потрібно визнати".

У грудні 2007 року Михайло Бродський публічно заявив про те, що роман між Нестором Шуфричем і Юлією Тимошенко тривав вісім років. Нестор Іванович досить жорстко відреагував на ці слова: "До Моні я ставлюся двояко. Бродський не відбувся в політиці, а тепер йому не дають спокою лаври Шекспіра... Але, на жаль, поема про Ромео і Джульєтту вже написана - і зовсім не Бродським".

9. Нестор Іванович стверджує, що він має зелений пояс по карате.

У 2008 році Шуфрич публічно викликав на поєдинок тодішнього керівника Державного управління справами Валерія Гелетея. Однак цей бій так і не відбувся. Натомість Нестор Іванович поспарингував на телекамери зі своїм тренером.

30 вересня 2014 року зелений пояс не врятував Шуфрича у Одесі. Там він потрапив під руку активістів.


 


10. Кума Нестора Шуфрича – дружина Медведчука – Оксана Марченко. Вона у липні 2017 року разом із боксером Володимиром Кличком хрестила доньку Марію Нестора Івановича і його третьої дружини Катерини.
 

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich