Персони

26 Квітня 2019
Адамовський Андрій. ДОСЬЄ
Один із засновників компанії FARLEP, "Вік Ойл", Infomir, колекціонер живопису

Олександр Адамовський, давній друг і компаньйон народного депутата України Олександра Грановського, відомий не тільки своєю давньою пристрастю - колекціонуванням творів мистецтва, а й численними бізнес-конфліктами.

Біографія

Народився 1 березня 1962 року в місті Фрунзе (Киргизія).

Андрій Адамовський - випусник середньої школи №61 м Фрунзе. На фото - у верхньому ряду - перший ліворуч

Після закінчення середньої школи пішов вчитися в Киргизький національний університет за спеціальністю "Прикладна математика". Потім (1984-1989 рр.) працював викладачем на факультеті програмування цього ж вузу.

У 1990 році в Москві почав займатися бізнесом. До 1995 року - генеральний директор компанії "Акація".

Після цього в Україні розвивав свою власну українську телекомунікаційну компанію FARLEP. У 2005 році продав актив групі компаній SCM Рината Ахметова.

З 2003 по 2006 роки Андрій Адамовський володів акціями і був членом правління "Індустріального союзу Донбасу" (ІСД). Був співвласником 120 заправних станцій "Укртатнафта" через компанію "Вік Ойл". У 2010-му продав пакет акцій "Вік Ойл" англо-російської нафтової компанії "ТНК-BP".

З 2007 року займається комерційною нерухомістю та ІТ бізнесом.

Зліва направо: Олександр Клюзнер, Віктор Ющенко і Андрій Адамовський. Фото: Єврейський оглядач

Адамовський є одним із засновників групи компаній Infomir, що спеціалізується на розробці, проектуванні, виробництві та супроводі обладнання і клієнтських пристроїв для послуг IPTV, OTT і VoD. Infomir експортує свої продукти в 150 країн світу і є однією з найбільших ІТ-компаній в Україні.

Громадянство

Як говорить сам Андрій Адамовський, у нього є кілька паспортів. Він має російське та українське громадянства, а також вид на проживання в Ізраїлі та Канаді.



Компромат

Конфлікт навколо "Вік Ойл"

У 2010 році Андрій Адамовський і Олександр Грановський разом зі своїми компаньйонами Андрієм Малицьким та Ігорем Філіппенко продали мережі ТНК свою мережу заправок "Вік Ойл". Сума угоди склала $ 71 млн. Ці гроші надійшли на рахунок компанії "Оледо", що належала всім чотирьом компаньйонам.

Але, як стверджує "Дзеркало тижня", буквально протягом декількох днів Адамовський і Грановський, скориставшись правом одностороннього підпису, перевели ці гроші на рахунок своєї щойно створеної компанії Stockman. Спроби вирішити цей конфлікт закінчилися нічим. Малицький та Філіпенко змушені були судитися з Адамовський і Грановським на Британських Віргінських островах.

Режим "віджимання" в ТЦ SkyMall

Головним інвестором ТРЦ SkyMall був естонський підприємець Тедер Хіллар. Його партнерами в Україні стали Олександр Грановський і Андрій Адамовський, які розірвали акціонерну угоду з Тедеру Хілларі. Після цього, незважаючи на рішення Лондонського суду про фідуціарних (довірчих) відносинах між партнерами, викинули Хіллара з бізнесу. Зроблено це було в кілька ходів.

У проекті SkyMall сторона Тедера Хіллара була представлена ​​компанією Arricano, сторона Грановського і Адамовського - компанією Stoсkman.

У 2011 році Лондонський суд підтвердив правомірність дій Адамовського і зобов'язав Тедера передати акціонерний борг в розмірі близько $ 100 млн під загальний контроль Адамовського і Тедера.

У лютому 2012 року компанія Stoсkman, порушивши всі домовленості і рішення Високого Лондонського суду, звільнила гендиректора компанії "Призма Бета" - представника Arricano в проекті. Через місяць Stoсkman на сумнівному, з точки зору законності, зборах акціонерів Assofit звільнила з ради директорів всіх представників Arricano. Після цих дій Хіллар Тедер, володіючи майже половиною компанії, позбувся не тільки впливу на компанію, але і прибутку з ТРЦ SkyMall.

В 2015 році Олександр Грановський повідомив, між колишніми партнерами - Тедером Хілларі і Андрієм Адамовський вже не існує жодних розбіжностей.

Афера з ТЦ "Парк Горького"

У 2008 році Адамовський і Грановський запропонували бажаючим інвестувати в будівництво ТЦ "Парк Горького" (Київ, вул. Горького) з правом першочергової оренди. З кожного майбутнього орендаря компаньйони зібрали по кілька десятків тисяч доларів, мотивуючи тим, що у кожного орендаря буде по дві точки в "Парку Горького" і по дві точки - в торговельному центрі в Севастополі.

Однак через деякий час земля під забудову і проект ТЦ, незважаючи на ряд сумнівних юридичних моментів з точки зору права власності, була продана французькій групі SCC за рекордні $ 80 млн.

Мародерство під час війни

Адамовський є інвестором фірми "Трейд Коммодити", яку НАБУ звинувачує в поставках палива в українську армію за завищеними цінами.

У 2017 році детективи НАБУ затримали заступника міністра оборони Ігоря Павловського. Його звинуватили в створенні корупційної схеми, при якій Міноборони переплатило за паливо 149 млн грн. Постачальником була обрана маловідома фірма "Трейд Коммодити", з якою був укладений мільярдний контракт.

Адамовський стверджує, що всі дії керівництва "Трейд Коммодити" були законними.

Бізнес в анексованому Криму

Андрій Адамовський з 2015 року переоформив кілька своїх фірм, які знаходяться в анексованому Криму, відповідно до вимог російського законодавства.

Про це свідчать дані Єдиного держреєстру юридичних осіб Федеральної податкової служби Росії. Крім того, відомості про фірми Адамовського і його сім'ї абсолютно відкрито опубліковані на сайтах-каталогах юросіб РФ.

Так, Адамовський разом з Мариною Адамовською є засновниками товариства з обмеженою відповідальністю "Агропромисловий комплекс Авсень", йдеться в офіційному реєстрі ФНС. При цьому бізнесмен значиться засновником, а його дружина Марина Адамовская - директором.


Матеріальний стан

У 2011 році "Фокус" оцінив капітали Адамовського в $ 226,7 млн. Також Андрій Григорович потрапив в "Золоту сотню" журналу "Кореспондент", посівши в ній 69-ю позицію. За версією видання, його капітал склав $ 131 млн.

У 2012 році в "Золотій сотні" Андрій Адамовський посів 38-е місце зі статком в $ 263 млн. У 2013 році "Фокус" оцінив статки Андрія Адамовського в $ 262,5 млн (65-е місце рейтингу "200 найбагатших людей України") .

У неофіційному рейтингу найбагатших людей України, який складає журнал "Новое время", за підсумками 2018 року Андрій Адамовський опинився на 63-му місці. Журналісти оцінюють його статки в $ 93 млн.

Регалії

Член наглядової ради Національного музею "Київська картинна галерея", Одеського художнього музею.

Віце-президент Всесвітнього єврейського конгресу.

Співпрезидент Координаційної ради єврейських організацій і громад України "Ваад".

Член наглядової ради Єврейської конфедерації України.

Член Наглядової ради єврейської студентської організації "Гілель".

Зв'язки

Давній друг і партнер Адамовського - народний депутат України Олександр Грановський.

Олександр Грановський та Андрій Адамовський

За даними "Дзеркала тижня", Адамовський користується підтримкою екс-глави АП Бориса Ложкіна.

Серед бізнес-партнерів - донька колишнього міністра АПК Присяжнюка - Тетяна Присяжнюк (будівельна компанія "Форест Сіті"), Ольга Джарти - донька покійного глави Радміну АРК Василя Джарти (будівельна компанія "Форест Сіті"), Борис Фуксман (сфера мистецтва), Олександр Сусленський (сфера мистецтва), Ігор Філіпенко (Власник Медіком, співвласник Sky Mall і групи Oledo, Володимир Трофименко ("Трейд Коммодіті").

Сім'я

Брат Андрія Адамовського - Михайло є головою правління компанії "Абонент".

Хобі

У 2009 році бізнесмен відкрив в Києві Центр мистецтв М17. Разом з партнерами створив фонд "Український авангард", який у 2010 році купив на аукціоні Sotheby's унікальну серію картин одеських художників початку ХХ століття за $ 2 млн.

 
Галина Вишневська-Гуржус та Андрій Адамовський 


Скульптор Олег Пінчук и Андрій Адамовський

Сьогодні Адамовський володіє одним з найбільших зібрань творів українського і російського мистецтва другої половини XIX - початку XX ст.

У 2018-му Андрій Адамовський разом з партнерами створив Клуб колекціонерів, головним завданням якого є розвиток сучасного мистецтва України.

Нові досьє

Арахамія Давид. ДОСЬЄ

Хто така Юлія Тимошенко?

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)