Персони

30 Жовтня 2018
Карижський Максим. ДОСЬЄ
Директор PR-агентства «KARYZHSKY.COM»

Максим Карижський - один з найдосвідченіших українських політтехнологів. Близько 20 років він перебуває за лаштунками політичного життя України, але, напевно, більш обізнаної людини в нюансах цього самого життя, важко знайти. На відміну від багатьох своїх колег Максим уникає зайвої публічності.


Бізнес

Засновник консультаційного агентства з управління і комунікацій «Karyzhsky Communications».

Директор ТОВ «Агентство гуманітарних технологій».


Біографія

Народився 26 жовтня 1976 року в Києві.

З 1994 по 1997 рік був аналітиком і керівником аналітичних програм в Асоціації українських політологів і політиків. Займався експертизою законопроектів, які вносилися на розгляд Верховної Ради. Десятки ініціатив і поправок до законопроектів енергетичної та економічної політики, які пропонувала Асоціація, були підтримані парламентом.

У 1997 році закінчив факультет суспільних наук за спеціальністю «політологія» Національного університету «Києво-Могилянська академія».

У 1997-1998 роках - координатор консультаційних проектів і досліджень у сфері газового і електроенергетичного ринку України в Міжнародному центрі перспективних досліджень.

З 1998 по 2005 рік - аналітик, координатор консультаційних проектів і досліджень, а потім - директор Агентства гуманітарних технологій.

Під час парламентських виборах 1998 року Максим Карижський був в команді політтехнологів, які забезпечили перемогу Валерію Хорошковському у Красноперекопському виборчому округу № 9 (Крим). 

Пізніше працював помічником міністром економіки Валерія Хорошковського. Займався інформаційним забезпеченням глави Мінекономіки.

На парламентських виборах 2002 року - один з політтехнологів політичного альянсу «Команда озимого покоління».

Надавав консультаційні послуги з питань управління та зв'язків з громадськістю для топ-менеджерів і власників великих українських і міжнародних компаній, керівництву обласної влади і центральним органам влади.

У 2005 році брав участь у виборчій кампанії президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

Після того, як в 2005 році одним із власників телеканалу «Інтер» став Валерій Хорошковський, посів посаду заступника головного редактора і головного редактора телеканалу.

Зіркова команда "Інтера"

У грудні 2006 року пішов з «Інтера». У політичних кулуарах говорили про його можливе призначення на посаду керівника Головної служби інформаційної політики Адміністрації президента Ющенка (замість Олександра Семирядченка). Втім, це призначення так і не відбулося.

У квітня 2013 року з'явилася інформація про те, що Максим Карижський стане директором з розвитку телеканалу ТВі. Однак ця інформація виявилася фейком.

У 2007-2018 роках був радником політиків і бізнесменів з питань стратегії, політики і комунікації.

У 2016 році заснував Український центр стратегічних рішень і суспільну експертно-аналітичну платформу Policy & Politics Platform. Мета - недопущення підкупу голосів під час виборів.

Автор ряду публікацій з аналізу публічної політики, відносин між суспільством і органами влади, енергетичної політики, міського розвитку, практики виборів і виборчого законодавства.

C 2018 року - засновник компанії Karyzhsky communications.


Погляди

Максим Карижський за:

- Те, щоб гральний бізнес, видобуток бурштину, використання державних сільгоспземель, сміттєпереробка ліцензувалися в Україні;

- Оприлюднення не тільки доходів чиновників, а й їх витрат;

- Максимальну лібералізацію і дерегуляцію економіки;

- Ліквідацію державних монополій;

- Перевірку на детекторі брехні чиновників перед прийомом їх на роботу.


Дід


Дід Максима - Григорій Карижський, Герой Радянського Союзу.

У грудні 1944 року призначений на посаду командира 18-ї гвардійської стрілецької дивізії, яка брала участь в Східно-Пруської і Інстербурзько-Кенігсберзької операціях. Дивізія в січні 1945 року відзначилася в ході визволення міста Інстербург. За успішне ведення боїв дивізії було присвоєно почесне найменування «Інстербурзький». Продовживши наступ, дивізія вийшла до затоки Фрішес-Хафф (10 км на південь від міста Кенігсберг), звільнила місто Бранденбург і разом із іншими з’єднаннями - місто Кенігсберг. 

10 квітня 1945 року дивізія вийшла на Земландський півострів і вступила в бій з противником на косі Фрішес-Нерунг, і в ніч на 1 травня 1945 завершила його розгром. За зразкове виконання завдань командування в боях при звільненні міста Кенігсберг дивізія була нагороджена орденом Суворова 2 ступеня. За мужність і відвагу, вміле командування дивізією Карижський також був нагороджений орденом Суворова 2-го ступеня.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 5 травня 1945 року за зразкове командування дивізією і проявлені при цьому особисту мужність і героїзм гвардії генерал-майору Григорію Івановичу Карижському присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».

Компромат

"Пральня" для Кучми

У липні 2001 року тодішній директор Інституту політики Микола Томенко заявив, що Агентство гуманітарних технологій на чолі з Максимом Карижським уклала договір з американською фірмою BKSH для формування позитивного іміджу Леоніда Кучми. Йшлося про нібито $ 500 тис. А саме замовлення, за словами Томенка, було від зятя Кучми - Віктора Пінчука.

Максим Карижський категорично спростував цю інформацію. «Ми не маємо контрактів ні з президентом, ні з Пінчуком, ні з якимось іншим органом державної влади щодо того, що говорив Микола Томенко», - заявив директор АГТ.

Матеріальне становище

Має автомобіль Lexus.

Володіє 25% квартири, яка перебуває у приватній власності батьків і сестри. Загальна площа квартири - 71,6 кв.м.


Оточення

Один з давніх партнерів Максима Карижського - політтехнолог Володимир Грановський.

Дружить з журналістом Михайлом Кухарем.

 

Регалії

Засновник UCSS Українського центру стратегічних рішень і Академії політичних технологій.

Директор проектів ВГО «Українська стратегія».

Разом із колегами працював над книгою «Проект Конституції України: стан, проблеми, перспективи» (1996 г.).

Один із засновників громадської організації «Фонд розвитку гуманітарних технологій». 


Сім'я

Мати - Карижська Ніна Григорівна.

Батько - Карижський Едуард Григорович.

Сестра - Карижський Тетяна Едуардівна, працювала начальником відділу НАЕК «Енергоатом».

«Український вибір»

Інтернет-проект Максима Карижського. Його суть - читачі пропонують самого несподіваного кандидата в президенти України, а потім голосують за повний список «нежданчиків».

«Умови відбору було дві. По-перше, можна пропонувати тільки героя, який напевно не буде реально балотуватися на президентських виборах. По-друге, потрібно запропонувати суттєві підстави для участі пропонованого персонажа в президентській кампанії. Деяких тез із запропонованих політичних платформ, на мій погляд, дійсно не вистачає в нинішньому порядку денному повістці України», - вважає автор проекту.

Хобі


Любить грати в пейнтбол. Займається серфінгом.

Багато подорожує.

У 2017 році потрапив в зону надзвичайної ситуації на Балі, де сталося виверження вулкана.

Нові досьє

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Реклама

Партнери