Максим Карижський - один з найдосвідченіших українських політтехнологів. Близько 20 років він перебуває за лаштунками політичного життя України, але, напевно, більш обізнаної людини в нюансах цього самого життя, важко знайти. На відміну від багатьох своїх колег Максим уникає зайвої публічності.
Бізнес
Засновник консультаційного агентства з управління і комунікацій «Karyzhsky Communications».
Директор ТОВ «Агентство гуманітарних технологій».
Біографія
Народився 26 жовтня 1976 року в Києві.
З 1994 по 1997 рік був аналітиком і керівником аналітичних програм в Асоціації українських політологів і політиків. Займався експертизою законопроектів, які вносилися на розгляд Верховної Ради. Десятки ініціатив і поправок до законопроектів енергетичної та економічної політики, які пропонувала Асоціація, були підтримані парламентом.
У 1997 році закінчив факультет суспільних наук за спеціальністю «політологія» Національного університету «Києво-Могилянська академія».
У 1997-1998 роках - координатор консультаційних проектів і досліджень у сфері газового і електроенергетичного ринку України в Міжнародному центрі перспективних досліджень.
З 1998 по 2005 рік - аналітик, координатор консультаційних проектів і досліджень, а потім - директор Агентства гуманітарних технологій.
Під час парламентських виборах 1998 року Максим Карижський був в команді політтехнологів, які забезпечили перемогу Валерію Хорошковському у Красноперекопському виборчому округу № 9 (Крим).
Пізніше працював помічником міністром економіки Валерія Хорошковського. Займався інформаційним забезпеченням глави Мінекономіки.
На парламентських виборах 2002 року - один з політтехнологів політичного альянсу «Команда озимого покоління».
Надавав консультаційні послуги з питань управління та зв'язків з громадськістю для топ-менеджерів і власників великих українських і міжнародних компаній, керівництву обласної влади і центральним органам влади.
У 2005 році брав участь у виборчій кампанії президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.
Після того, як в 2005 році одним із власників телеканалу «Інтер» став Валерій Хорошковський, посів посаду заступника головного редактора і головного редактора телеканалу.
Зіркова команда "Інтера"
У грудні 2006 року пішов з «Інтера». У політичних кулуарах говорили про його можливе призначення на посаду керівника Головної служби інформаційної політики Адміністрації президента Ющенка (замість Олександра Семирядченка). Втім, це призначення так і не відбулося.
У квітня 2013 року з'явилася інформація про те, що Максим Карижський стане директором з розвитку телеканалу ТВі. Однак ця інформація виявилася фейком.
У 2007-2018 роках був радником політиків і бізнесменів з питань стратегії, політики і комунікації.
У 2016 році заснував Український центр стратегічних рішень і суспільну експертно-аналітичну платформу Policy & Politics Platform. Мета - недопущення підкупу голосів під час виборів.
Автор ряду публікацій з аналізу публічної політики, відносин між суспільством і органами влади, енергетичної політики, міського розвитку, практики виборів і виборчого законодавства.
C 2018 року - засновник компанії Karyzhsky communications.
Погляди
Максим Карижський за:
- Те, щоб гральний бізнес, видобуток бурштину, використання державних сільгоспземель, сміттєпереробка ліцензувалися в Україні;
- Оприлюднення не тільки доходів чиновників, а й їх витрат;
- Максимальну лібералізацію і дерегуляцію економіки;
- Ліквідацію державних монополій;
- Перевірку на детекторі брехні чиновників перед прийомом їх на роботу.
Дід
Дід Максима - Григорій Карижський, Герой Радянського Союзу.
У грудні 1944 року призначений на посаду командира 18-ї гвардійської стрілецької дивізії, яка брала участь в Східно-Пруської і Інстербурзько-Кенігсберзької операціях. Дивізія в січні 1945 року відзначилася в ході визволення міста Інстербург. За успішне ведення боїв дивізії було присвоєно почесне найменування «Інстербурзький». Продовживши наступ, дивізія вийшла до затоки Фрішес-Хафф (10 км на південь від міста Кенігсберг), звільнила місто Бранденбург і разом із іншими з’єднаннями - місто Кенігсберг.
10 квітня 1945 року дивізія вийшла на Земландський півострів і вступила в бій з противником на косі Фрішес-Нерунг, і в ніч на 1 травня 1945 завершила його розгром. За зразкове виконання завдань командування в боях при звільненні міста Кенігсберг дивізія була нагороджена орденом Суворова 2 ступеня. За мужність і відвагу, вміле командування дивізією Карижський також був нагороджений орденом Суворова 2-го ступеня.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 5 травня 1945 року за зразкове командування дивізією і проявлені при цьому особисту мужність і героїзм гвардії генерал-майору Григорію Івановичу Карижському присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».
Компромат
"Пральня" для Кучми
У липні 2001 року тодішній директор Інституту політики Микола Томенко заявив, що Агентство гуманітарних технологій на чолі з Максимом Карижським уклала договір з американською фірмою BKSH для формування позитивного іміджу Леоніда Кучми. Йшлося про нібито $ 500 тис. А саме замовлення, за словами Томенка, було від зятя Кучми - Віктора Пінчука.
Максим Карижський категорично спростував цю інформацію. «Ми не маємо контрактів ні з президентом, ні з Пінчуком, ні з якимось іншим органом державної влади щодо того, що говорив Микола Томенко», - заявив директор АГТ.
Матеріальне становище
Має автомобіль Lexus.
Володіє 25% квартири, яка перебуває у приватній власності батьків і сестри. Загальна площа квартири - 71,6 кв.м.
Оточення
Один з давніх партнерів Максима Карижського - політтехнолог Володимир Грановський.
Дружить з журналістом Михайлом Кухарем.
Регалії
Засновник UCSS Українського центру стратегічних рішень і Академії політичних технологій.
Директор проектів ВГО «Українська стратегія».
Разом із колегами працював над книгою «Проект Конституції України: стан, проблеми, перспективи» (1996 г.).
Один із засновників громадської організації «Фонд розвитку гуманітарних технологій».
Сім'я
Мати - Карижська Ніна Григорівна.
Батько - Карижський Едуард Григорович.
Сестра - Карижський Тетяна Едуардівна, працювала начальником відділу НАЕК «Енергоатом».
«Український вибір»
Інтернет-проект Максима Карижського. Його суть - читачі пропонують самого несподіваного кандидата в президенти України, а потім голосують за повний список «нежданчиків».
«Умови відбору було дві. По-перше, можна пропонувати тільки героя, який напевно не буде реально балотуватися на президентських виборах. По-друге, потрібно запропонувати суттєві підстави для участі пропонованого персонажа в президентській кампанії. Деяких тез із запропонованих політичних платформ, на мій погляд, дійсно не вистачає в нинішньому порядку денному повістці України», - вважає автор проекту.
Хобі
Любить грати в пейнтбол. Займається серфінгом.
Багато подорожує.
У 2017 році потрапив в зону надзвичайної ситуації на Балі, де сталося виверження вулкана.