НАК "Нафтогаз України" пропонує ввести на 3-4 березня обмеження на споживання газу в Україні через відмову компанії "Газпром" (Росія) в його поставках.
Про це заявив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв на засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО), пише її прес-служба.
Він додав, що дефіцит газу становить близько 10 млн куб. м на добу через низькі температур і дії "Газпрому".
"Ми зможемо цей дефіцит частково закрити, купуючи газ європейського напрямку за досить високими цінами, але всі ці рахунки будуть виставлені "Газпрому" за недотримання умов контракту, але ми очікуємо, що приблизно 10 млн куб. м на добу буде очікуваним дефіцитом, які наразі ми перекрити не можемо", - заявив Коболєв.
За його словами, цей дефіцит необхідно перекрити в період з 1 по 4 березня, потім очікується потепління і споживання знизиться до стандартного рівня.
"Є план дій, затверджений наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 2 листопада 2015 року. Цей план дій передбачає введення спеціального режиму споживання газу, коли підприємства, що мають альтернативні види палива, переходять на альтернативні види, і доводиться працювати з компаніями теплової генерації по зменшенню споживання газу приблизно на 5-10%", - додав він.
Коболєв запропонував Міненерго запустити даний план в дію з 3 березня.
"На 2 березня ресурс газу у нас купується, він відносно дорогий, але ми його перекриємо. Субота-неділя - це та зона ризику, за яку ми переживаємо", - резюмував Коболєв.
В четвер заступник голови "Газпрому" Олександр Медведєв заявив російським журналістам, що компанія отримала від "Нафтогазу" грошові кошти як оплату за березневі поставки газу, але повернула їх в повному обсязі.
"Нафтогаз" вважає відмову "Газпрому" від поставок газу порушенням договору і невиконанням рішення Стокгольмського арбітражу.
Раніше Стокгольмський арбітраж ухвалив, що НАК "Нафтогаз України" не має платити за російський газ для окупованих територій Донбасу.
28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітраж присудив сплатити на користь "Нафтогазу" $4,63 млрд.