Сергій Шіфер - давній і надійний товариш нинішнього президента України Володимира Зеленського. Вони знайомі понад 20 років. Власне, разом із Сергієм Шіфером та його братом Борисом Зеленський зміг побудувати один із найуспішніших розважальних бізнесів на пострадянському просторі.
Батько
Батько Сергія - Нахман Шефір.
"У мене батько воював і навіть після війни боровся з бандерівцями і розповідав мені жахливі речі ... (зараз) дізнаюся, розмовляю з представниками обох таборів і розумію, що людей зіштовхнули. Одні воювали за свою землю, незалежність, а іншим говорили - це бандити" (LB, 18 липня 2019 р.).
Біографія
Народився 25 травня 1964 року у Кривому Розі. Закінчив Криворізький гірничорудний інститут.
Разом з братом Борисом Шефіром писав тексти для команд КВН: "Мінськ", "Махачкалинские бродяги", "Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит" (чемпіон СНД), "95-й квартал".
Грав у командах "Криворізька шпана" і "Запоріжжя-Кривий Ріг-Транзит".
З 1995 року брати Шефіри жили і працювали в Москві. Працювали редакторами в компанії президента КВН Олександра Маслякова. Спочатку вони жили разом із Зеленським в однокімнатній квартирі в передмісті Москви Митіщах.
У 2003 році Сергій Шефір повернувся в Україну. У Києві вони разом з молодшим братом та Зеленським заснували “Студію Квартал-95”. Зараз в компанію входить вісім авторських груп. У 2005 році вперше побачило світ шоу “Вечірній квартал”, де Сергій був співавтором.
Незважаючи на своє повернення до України, Шефір все одно працював перш за все на російський кіноринок.
Брати Шефіри створили майже три десятки фільмів та серіалів. У 2015 році “Студія 95” запустила власний супутниковий телеканал – “Квартал ТВ”.
Як сценарист Сергій Шефір брав участь у створенні таких фільмів як "Новорічні свати" (Україна, 2010) "Легенда. Людмила Гурченко" (Україна, 2011).
Як продюсер він має стосунок до фільмів "Свати" (2008) "Свати 2" (2009), "Свати 3" (2010), "Свати 4" (2010), "Новорічні свати" (2010), "Свати 5" (2011), "8 перших побачень" (2012), "Ржевський проти Наполеона" (2012).
Брати Шефіри продюсували також 3 частини серіалу "Слуга народу" з Зеленським у головній ролі. У цьому серіалі Зеленський зіграв президента України Голобородька.
Восени 2018 року українські ЗМІ стали частіше згадувати Зеленського як кандидата на посаду президента. Журналістів цікавило, хто працює у штабі кандидата, який виступав як "темна конячка" виборчої кампанії.
Стало відомо, що у штабі Зеленського працювали переважно сценаристи, режисери, маркетологи зі "Студії Квартал 95". Серед них на перших ролях були співзасновники студії Борис і Сергій Шефіри, а також генеральний директор "Кварталу 95" Іван Баканов.
21 травня 2019 року Сергій Шефір був призначений першим помічником шостого президента України Володимира Зеленського. ЗМІ до цього писали про Шефіра як про можливого очільника Адміністрації президента.
Зазначимо, що посада першого помічника президента не завжди була помітною в медійному середовищі. Наприклад, першим помічником президента Порошенка з 10 червня 2014 до 17 травня 2019 року був український дипломат Юрій Оніщенко. Його прізвище не будо відоме широкому загалу, а до призначення помічником Порошенка він працював послом України в Норвегії.
Практично єдиний випадок, коли перший помічник президента був відомою та впливовою фігурою – це початок правління Леоніда Кучми. Його першим помічником у 1994-1995 роках був Олександр Разумков.
Сергій Шефір у команді Зеленського. 21 травня 2019 року. День інавгурації президента Зеленського
Зеленський
Брати Шефір познайомилися ыіз Володимиром Зеленським у 1995 році в Кривому Розі.
Навіть зараз у своїх інтерв’ю Шефір говорить про президента не як про керівника, а просто як про близьку людину, про яку …треба піклуватися.
"Моя задача, крім основної роботи, у тому, щоб Володимир Зеленський у політиці залишався людиною. Корона в нього вже і так ніколи не виросте, тому що він був достатньо популярною людиною", - сказав Шефір про свого керівника.
"... Чи бувають суперечки? Звичайно. Ми лаємося так, як можуть сваритися тільки дуже близькі друзі. Я можу сказати йому грубість, яку, напевно, сторонній людині не скажу. Але після такого скандалу кожен намагається якомога швидше зробити перший крок до примирення. Були випадки, що ми голосно кричали один на одного, але це ніколи не змінювало наших відносин. Навіть в момент скандалу ми один одного по-чоловічому цінуємо і любимо ", - говорить Шефір (LB.ua 18 липня 2019 р.).
Матеріальний стан
Згідно з декларацією Володимира Зеленського, Сергій Шефір володіє разом із братом та президентом квартирою в Києві, площею 254 квадратних метра. Нерухомість була придбана в 2007 році.
У 2009 році Зеленський і Сергій Шефір купили ще одну квартиру в Києві. Її площа майже двісті “квадратів".
Дружина і невістка Сергія Шефіра володіють спільно з Оленою Зеленською нежитловим приміщенням в Києві. Його площа 337 квадратних метрів. Разом із Оленою Зеленською Сергій Шефір з 2017 року володіє ще одним нежитловим приміщенням в Києві площею в 305 квадратних метрів.
Погляди
Сергій Шефір за:
- прямі перемовини України із Росією;
- обмеження купівлі медіаресурсів для людей, які ведуть бізнес із Росією.
Сергій Шефір проти:
- військового параду в Україні;
- подання декларацій патронатною службою президента.
Президент
"Президент - не професія. Президентом стає людина з будь-якої сфери, а потім від нього раптом вимагають відповідей на всі питання. Не всі знає президент", - вважає Сергій Шефір (LB, 18 липня 2019 р.).
Сім'я
Одружений. Дружина - Лариса Шефір. Подружжя виховує сина Микиту.
Шефір-старший
Брат та партнер Сергія - Борис Шефір народився 14 травня 1960 року в Кривому Розі. Він так само як і Сергій є давнім та близьким партнером президента Зеленського.
30 травня цього року "Детектор медіа" оприлюднив інтерв'ю, в якому Борис Шефір зробив кілька гучних заяв.
Він назвав Володимира Путіна "розумною людиною", з якою можна домовитися, а також критично висловився щодо схвалення мовного закону та квот для української мови.
На питання про те, чого він очікує від Зеленського, Шефір відповів: "Я очікую перегляду квот (квоти на україномовну частку теле- та радіоефіру –ред.). 90% - це багато. Закон про мову треба скасувати і схвалити нормальний закон. Це перший крок для того, щоб припинити війну".
Такі заяви Шефіра викликали бурхливу, негативну реакцію у соціальних мережах.
Зараз Борис лишився у бізнесі.
Я
"Я лічу дні, коли повернуся до роботи. Ми хочемо робити велике кіно. Наша мрія - "Оскар".
(LB, 18.07.2019 р).