Верховна Рада України підтримала подання Генеральної прокуратури і дозволила арештувати та притягнути до кримінальної відповідальності Надію Савченко.
Нагадаємо, 22 березня регламентний комітет, розглянувши подання щодо згоди на затримання й арешт депутата Надії Савченко, рекомендував Верховній Раді проголосувати за подання ГПУ.
Згідно з оприлюдненими поданнями ГПУ, Савченко не пізніше 20 листопада 2017 року вступила у змову з волонтером Володимиром Рубаном, ватажком бойовиків Олександром Захарченком та іншими особами для повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні.
Нагадаємо, 8 березня при спробі вивезення зброї з окупованої території затримали наближеного до Віктора Медведчука переговорника Володимира Рубана. Голова СБУ Василь Грицак заявив, що Рубан за наказом Захарченка мав влаштувати теракти у середмісті Києва.
12 березня Служба безпеки України викликала депутата Надію Савченко на допит у справі підозрюваного у підготовці терактів у Києві Володимира Рубана. 14 березня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у разі неявки Савченко на допит в СБУ він буде змушений подати до ВР подання на зняття депутатської недоторканності. Савченко перервала відрядження до Страсбурга після попередження Луценка про зняття недоторканності.
15 березня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у слідства є беззаперечні докази того, що Надія Савченко особисто планувала, вербувала і давала вказівки, як провести терористичний акт у залі парламенту, знищивши дві ложі: урядову і посадову, мінометами обрушивши купол Верховної Ради і автоматами добиваючи тих, хто виживе.
Савченко звернулася до військовослужбовців, назвавши військовий переворот в Україні "очікуваною і правильною подією". Савченко після допиту в СБУ приїхала до Верховної Ради, де в неї виявили зброю і гранати та вивели із сесійної зали.