Персони

25 Жовтня 2018
Маринович Ярослав. ДОСЬЄ
Власник і співзасновник книжкової мережі «Буква» та видавництва «КМ-Букс»

Торговельна мережа «Буква» і видавництво «КМ-Букс»  - одні із лідерів на книжковому ринку України. За ними - майже третина всієї видавничої продукції, яка продається в країні. Упродовж останніх чотирьох років «Буква» та «КМ-Букс» займають чітку проукраїнську позицію, виступаючи за обмеження ввезення книг з країни агресора. 

Ярослав Маринович, співзасновник і власник цих двох проектів, сьогодні - впливова людина на книжковому ринку держави.

Амбіції

Ярослав Маринович, поза всяким сумнівом, людина амбітна. Не було б так, напевно, йому б не вдалося побудувати системний бізнес. 

Сам бізнесмен каже, що зараз його амбіції стосуються не бізнесу, а особистого духовного розвитку і виховання дітей.

«Я дуже рано досяг всього. Одразу ж після закінчення став начальником відділу, після було тільки вище і вище: директор, генеральний директор, співзасновник, міноритарний акціонер, мажоритарний. Я пройшов довгий шлях і у мене, на щастя, була можливість реалізувати всі свої амбіції», - пояснює Ярослав Маринович.

Бізнес

Співзасновник книжкової торговельної мережі «Буква» та видавництва «КМ-Букс».

 

Біографія

Народився 1973 році в Києві.

Середню школу закінчив у Миколаєві. Навчався в класі з поглибленим вивченням хімії. 

У 1996 році закінчив хіміко-технологічний факультет Київського політехнічного університету.

У 1994 році познайомився з Аллою Старостіною, яка створила кафедру технічного маркетингу при КПІ. Там Маринович почав вивчати маркетинг.

«Було зрозуміло, що повністю змінюється структура української економіки. І було очевидно, що треба було освоювати нові знання. Алла Олексіївна була одним з кращих фахівців з маркетингу в той період. Після першого семестру мене перевели на бюджет - за підсумками моїх знань», - каже Маринович.

У 1995 році почав працювати у видавництві «Діалектика».

«Видавництво тоді було дуже маленьке. Видавали кілька книг. Вони взяли мене на посаду начальника відділу маркетингу. Ключова проблема у них була - був попит на технічну літературу, з іншого боку - вони не розуміли, що видавати і як продавати. У 1996 році у них практично закінчувалися гроші. Тоді засновник прийшов до мене і каже: «Що будемо робити?». Ми тоді видавали гарну комп'ютерну літературу. І ось ми вирішили видати книгу про CorelDRAWE. Ми все прорахували, провели дослідження. Книга вдалася! Тираж був проданий за тиждень», - згадує бізнесмен. 

Пізніше Маринович брав участь в створенні видавничого дому «Вільямс». 

У 2003 році Ярослав Маринович познайомився з представниками московського видавництва «Ексмо». Вони хотіли відкрити в Україні маркетингове представництво. Однак бізнесмен тоді відмовився працювати з росіянами. Пізніше «Ексмо» вирішила створити дистриб'юторську компанію, в якій і почав працювати Маринович.

У 2005 році бізнесмен закінчив навчання в «МІМ-Київ», отримавши диплом МВА.

У 2008 році Ярослав Маринович почав займатися видавництвом «Країна мрій», яке було створено в 2004 році.

У 2010 році бізнесмен став одним з акціонерів мережі «Читай-місто». «Росіяни були серйозно налаштовані. Вони дуже багато вклали в старт проекту, витративши кілька мільйонів доларів. Але потім, виявилося, що всі ці збитки треба було якось покривати. Російська команда не захотіла цього зробити», - згадує він.

У 2013 році Маринович і його партнери в Україні розірвали всі стосунки із російськими партнерами.

«Наприкінці 2013 року для мене було зрозуміло, що далі нам з російськими партнерами не по дорозі. Вони вирішили видавати антиукраїнську продукцію. Ми категорично були проти цього. І в 2014 році ми повністю розірвали стосунки з ними», - згадує Ярослав Костянтинович.

«Події 2014 року привели до руйнування систем дистрибуції російських книг в Україні. До цього безпосередньо доклав руку і я, розірвавши відносини з ЕКСМО-АСТ. Поставка російських книг упродовж 2015-2017 років були несистемними, а деякий час воно не здійснювалися взагалі. Деякі компанії припинили співпрацю з російськими компаніями. Саме тому українські видавці побачили перспективи і почалося зростання - ринок готовий був отримати книгу від українських видавництв», - стверджує бізнесмен («Буквоїд», 9 липня 2018 р.).

У 2015 році Маринович став засновником видавництва «КМ-Букс».

 

«Буква»

Книжкова мережа України, засновником якої є Ярослав Маринович, складається із більш, ніж 30 магазинів. 

 

Віра

Ярослав Маринович називає себе людиною глибоко віруючою.

«Головне, щоб Бог жив всередині Вас», - говорить він.

 

Гурман

Як каже Ярослав Маринович, він не вибагливий у їжі. Любить як просту їжу, так і вишукані страви.

 

Друзі

«У мене є друзі, з якими я підтримую стосунки ще з дитинства. Деякі з моїх друзів працюють зі мною. Я дуже ціную цю дружбу», - розповідає Ярослав.

 

«КМ-Букс»

Видавнича група «КМ-Букс» була створена в 2015 році. 

Щомісяця видавництво друкує десятки найменувань, з яких 90% виходять українською мовою.

Філософія видавництва - відновити серед читачів любов до української книги, надаючи якісний переклад, актуальну літературу і можливість отримати всесвітню новинку українською мовою одночасно з іноземними видавництвами

 

Компромат

Ярослав Маринович досить іронічно ставиться до того, що йому ставлять у провину. Каже, що всі нісенітниці, які за останні чотири роки з'являлися в пресі - справа рук його колишніх російських партнерів.

«Рука Москви»

За однією із версій, яка активно поширюється в Мережі, Ярослав Маринович - «агент Кремля» і людина, яке веде бізнес з ОРДЛО. 

Ярослав Костянтинович називає це повною маячнею.

«ЕКСМО разом з «непорядними громадянами» (з якими вони працюють і зараз), як їх назвали співробітники ДФС, запустили системну організацію по дискредитації мене і компаній, пов'язаних зі мною. Розміщувалися фейкові статті, поширювалася недостовірна інформація, вони регулярно писали заяви в правоохоронні органи, вони підробляли документи etc. Все це робилося в російському стилі з використанням підконтрольних росіянам або просто продажних ресурсів.

Наприклад, станом на початок 2014 року я був мажоритарним засновником однієї книжкової мережі, яка мала 14 магазинів. Коли почалася війна з росіянами, я був змушений перереєструвати її з Донецька до Києва. Але «непорядні громадяни» не знали про це, і підробивши реєстраційні документи та довіреності в фотошопі почали тиражувати ці фейки на сумнівних ресурсах. Тому я був змушений звернутися в СБУ. За моєю заявою було порушено справу, слідство триває», - каже Маринович («Буквоїд», 9 липня 2018 р.).

 

Звинувачення в несплаті податків

У вересні 2015 року Державна фіскальна служба на чолі з Романом Насіровим звинуватила мережу книжкових магазинів «Буква» в несплаті податків на суму понад 3 млн грн. Крім того, за версією податківців, мережа завозила з Росії книжкову продукцію за заниженими цінами.

«В рамках зазначеного виробництва проведено комплекс слідчих дій - крім вилучення документів, також вилучили книжкову продукцію з ознаками контрафактної», - тоді повідомляла ДФС. 

«Буква» ці звинувачення податківців відкинула. «Наше підприємство купує книги на території України. Ми не завозимо книги з Росії взагалі. А книги, які ГФС вилучили, були надруковані в Україні. 1,6 млн грн - це оборот підприємства, що працює з мережею і за яким порушено провадження», - заявили в мережі.

Ярослав Маринович стверджує: все, що відбувалося навколо «Букви» в 2015 році - справа рук його колишніх російських партнерів. 


Кредо

«Віддавай, щоб отримувати».

Лобізм

Ярослав Маринович каже, що він не займається нецивілізованим лобізмом.

«Звичайно, у владі є люди, з якими у нас схожі позиції щодо розвитку книжкового ринку. Але ми ніколи не використовуємо цих людей для лобіювання суто наших комерційних інтересів», - стверджує він.

Матеріальне становище

Маринович вважає себе людиною заможною. Але при цьому додає: «За мірками України».

«Були роки, коли в моїй офіційній декларації за рік значилося і $ 300 тис, і $ 400 тис. Я можу сказати, що у мене був перший мільйон в 33 роки», - підкреслює бізнесмен. 

«В останні роки про гроші я не думаю. На якомусь етапі був азарт. Я хотів мати хорошу квартиру, я її купив. Я хотів побудувати будинок, я побудував. Я захотів купити спортивну машину. У мене вона з'явилася. Але якийсь жадібності до грошей я не відчуваю. Зараз я по-іншому сприймаю життя», - каже Маринович.

 

Погляди 

Ярослав Маринович за:

- те, щоб видавництва, які генерують антиукраїнської продукт, не були присутні в Україні;

- за створення прозорого механізму виділення і розподілу державних коштів на закупівлю книжкової продукції.

 

Україна 

«Моє життя і моя життєва позиція пов'язані з Україною», - говорить Ярослав Маринович.

 

Фобії

Маринович каже, що у нього немає фобій. «Років 5-7 тому були певні фобії. Зараз немає», - стверджує він. 

 

Хобі

Займається тенісом і футболом.

Захоплюється мотоциклами. Любить кататися на Harley Davidson.

Любить читати і грати в шахи.

Улюблений автор - Том Вулф.

 

Я

«Я прихильник жорсткого і кардинального закриття українського ринку від російських видавництв, які видають шовіністичну і антиукраїнську літературу».

(Znaj.ua, 4 жовтня 2017 р.).

«Я вважаю краще не виправдовуватися і не брати участь в публічних "розбірках", а відповідати справами. Тоді факти і дії розставлять все по своїх місцях».

«Я є прихильником поступового сталого розвитку». 

( «Буквоїд», 9 липня 2018 р.).

Нові досьє

10 запитань до президента Зеленського

10 фактів із життя Сергія Сивохо

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Звіробій Маруся. 10 фактів із життя

Довгий Станіслав Олексійович. ДОСЬЄ

Брагар Євген. ДОСЬЄ

Ірина Проскуріна представляє свою дебютну книгу "Як стати моделлю в Америці"

Новіков Олександр. ДОСЬЄ

Чи літав Зеленський до Москви? З'явилися подробиці чартера Зеленського із Оману

Ахтем Сеітаблаєв: Серіал "Свати" - це бізнес на крові

Реклама

Партнери