Персони

14 Листопада 2019
Іванов Андрій. ДОСЬЄ
Підприємець, засновник приватного інвестиційного фонду Quarter Partners

Український підприємець, засновник приватного інвестиційного фонду Quarter Partners, засновник благодійного фонду Opportunity Андрій Іванов позиціонує сферами свого бізнесу інвестиції, інновації, IT, нерухомість і інфраструктуру. На цьому терені він досяг чималих успіхів. За даними видання Фокус, в квітні 2019 року його статки сягали $ 95 млн. У жовтні 2019 року видання НВ оцінило статки бізнесмена в $ 133 млн.

Дипломований інженер-гідрометеоролог

Андрій Анатолійович Іванов народився 5 квітня 1965 року в місті Магнітогорськ Челябінської області в Росії.

У 1987 році закінчив гідрографічний факультет Вищого військово-морського училища ім. Фрунзе в Ленінграді (зараз - Санкт-Петербург). Отримав диплом інженера-гідрометеоролога.

Служба на крейсерах

У тому ж таки 1987 році почав службу на ракетному протичовновому крейсері "Москва". 8 місяців перебував в Середземному морі, де в складі гідрометеорологічної групи забезпечував польоти авіації. Таку ж задачу виконував і в складі гідрометеорологічної групи під час бойової служби на протичовновому крейсері "Ленінград". У 1991 році звільнився зі служби і повністю присвятив себе бізнесу.

Поставки тканин з Іваново

Перший досвід підприємницької діяльності отримав ще за часів СРСР. Радянський Союз тріщав по швах, і активні люди шукали можливості не тільки для виживання, але і для самореалізації. Андрій Іванов спершу спробував себе в торгівлі товарами народного споживання. Особливо успішними були поставки тканин з Іваново, на цьому він заробив перші великі гроші. А потім відкрив кілька швейних цехів в Севастополі, які зайнялися пошиттям одягу. Потім бізнес-ланцюжок продовжився: великі партії швейної продукції за бартерними схемами обмінювалися на продукцію сільського господарства, яка в подальшому реалізовувалась в різних регіонах колишнього Союзу. Ще одна сфера бізнесу Андрія Іванова в ті часи стосувалася поставок нафтопродуктів на територію АР Крим.

Початок ділового партнерства із Хмельницьким

У 1992 році Андрія Іванова запросили в Санкт-Петербург на роботу в компанію "Орімі", яка займалася експортом деревини, нафти і нафтопродуктів. Він продав партнеру свій бізнес в Севастополі і став керувати нафтовим філією компанії в Самарі. Незабаром ним була налагоджена система безперебійних поставок нафтопродуктів в Україну.

Під час роботи в компанії познайомився з Василем Хмельницьким, який обіймав пост заступника директора "Орімі ойл". Так виникло ділове партнерство на довгі роки.

Переїзд до Києва

У столицю України Андрій Іванов переїхав влітку 1993 року, щоб разом з Хмельницьким займатися нафтопродуктами через ТОВ "Данапріс ЛТД". У липні Іванов очолив відділ нафтопродуктів компанії і став швидко просуватися службовими сходами. У січні 1995 року його призначають заступником директора СП ЗАТ Теком (Київ). І в тому ж 1995 році він - уже генеральний директор ТОВ Данапріс (Київ). У квітні 1996 року - член Ради ІК НПК-Банк, а в червні 1998 року - Президент АБ Національні інвестиції, голова правління.

Реструктуризація "Запоріжсталі"

Вперше ідея займатися металом з'явилася ще в 1994 році, коли в Україні процвітала гіперінфляція, і потрібен був пошук механізмів для конвертації тодішньої ерзацвалюти - купонів. Метал був товаром, затребуваним для експорту, тому забезпечував стабільною валютою.

Іванов і Хмельницький починають співпрацювати з "Запоріжсталлю". Підприємство в той час долало постійні проблеми як з поставками сировини, так і зі збутом готової продукції. Партнери оплачували металургійні контракти і отримували готовий метал. У 1995 році вони укладають першу велику угоду з покупцем з Австрії і поставляють йому 10 тис. тонн металургійної продукції.

У 1998 році партнери системно входять в управління "Запоріжсталлю". Щоб побудувати вертикально інтегрований холдинг, акціонери вкладають інвестиції в купівлю Запорізького залізорудного комбінату, Запорізького коксохімічного комбінату, Луганського трубного заводу, а також в Інгулецький ГЗК і кілька комбінатів вогнетривких матеріалів. Розвивають широку мережу з реалізації металопрокату за кордоном.

У грудні 2000 року Андрій Іванов стає Головою наглядової ради ВАТ "Запоріжсталь". До 2002 року вертикальна структура холдингу сформована.

Однак уже незабаром починаються зміни світової кон'юнктури на металургійну продукцію. Партнери поступово починають виходити з "Запоріжсталі". Андрій Іванов в 2006 році остаточно продає акції за $ 405 млн. групі Midland і групі "Індустріалбанк".

Проба пера в політиці

До політичного життя столиці Андрій Іванов долучився в 2002 році. Саме тоді за порадою цього разу вже проходить за списками "Батьківщини". Однак згодом після загострення розбіжностей з лідером цієї політсили Юлією Тимошенко він залишає цю політичну структуру.

Активність на київському ринку

На початку 2000-х років партнери значною мірою зосередилися на київському ринку, де фокусуються на недооцінених активах.

У ці ж роки вони створюють "Київську інвестиційну групу", яка за час своєї діяльності вклала до $ 200 млн. в реалізацію проектів в столиці. В її портфелі - компанії "Київхліб" і "Київмлин", "Київський завод безалкогольних напоїв "Росинка", підприємство з виробництва медпрепаратів "Біофарма".

У 2006 році був створений "Київенергохолдинг". Він об'єднав компанії, які займалися поставками комунальних послуг.

Група скуповує землю сільгосппідприємств на території Києва і планує використовувати їх під проекти в сфері нерухомості. До 2007 року група вже володіла кількома сільгосппідприємствами в межах міста, загальна площа яких становила близько 2500 га.

Торговельні центри "Городок" та OceanPlaza

У цей період у Іванова та Хмельницького виникає активний інтерес до девелоперських проектів. Тому в 2002 році вони заснували девелоперську компанію UDP.

Уже через рік вона реалізувала перший великий проект - ТЦ "Городок". У 2004 році почали реалізовувати проект "Печерські Липки". Потім були "Паркове місто" (2007), RiverStone (2010), "Бульвар Фонтанів" (2013), Smart Plaza Polytech (2018), Smart Plaza Obolon (2019).

Найбільш популярним українським ТРЦ став Ocean Plaza, який відкрився в 2012 році в центрі столиці. Ще до відкриття його придбала російська компанія "ТПС Нерухомість". Сума угоди, за різними оцінками, становила від $ 270 до 350 млн.

З 2009 року група є інвестором Міжнародного аеропорту "Київ" ім. Сікорського.

У 2016 році група приєдналася до реалізації проекту першого українського індустріального парку "Біла Церква".

Серед інших проектів Іванова-Хмельницького можна назвати засновану в 2016 році інвестиційно-девелоперську компанію UDP Renewables, яка працює в галузі відновлюваної енергетики. Планується, що виробничі потужності її сонячних електростанцій до кінця 2020 року становитимуть понад 300 МВт.

Інвестиційний фонд Quarter Partners

Приватний інвестиційний фонд Quarter Partners - нова компанія Андрія Іванова. З одного боку, вона представляє інтереси акціонера в спільних активах з Василем Хмельницьким - в UDP Renewables, в "Біофармі", РТМ, Трібо, здійснює управління спільними портфельними компаніями UDP та Аеропорт "Київ" імені Сікорського.

Але основна спеціалізація фонду Quarter Partners - інвестиції в проекти провідних галузей економіки в Україні та інших країнах світу. Пріоритетними вважаються IT, інфраструктура, фармацевтика, нерухомість.

В даний момент обсяг інвестицій в проекти досягає $ 520 млн.

На цьому плани Іванова не обмежуються: його інвестфонд упродовж 5 років збирається подвоїти капітал і в чотири рази наростити обсяг активів в управлінні.

І про сім'ю

Дружина - Жанна Андріївна Іванова. Шестеро дітей.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу