Персони

06 Квітня 2018
Геращенко назвала е-декларування для громактивістів "помилкою Ради"
Ірина Геращенко, джерело фото: 112.ua

Ірина Геращенко, джерело фото: 112.ua

І вважає, що її треба виправити

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що в парламенті є шанси скасувати закон про е-декларування для активістів.

Про це вона сказала під час прес-конференції у п'ятницю в Києві за участю делегації комітету Європейського парламенту в закордонних справах, повідомляє "Укрінформ".

"Що стосується е-декларування для певних категорій декларантів, це і члени наглядових рад, іноземці, і активісти, я вважаю, що в нас ще є шанс і важливо його використати і реалізувати для скасування цих норм, для декриміналізації цих норм і скасування їх для цих категорій", - зазначила Геращенко.

За її словами, потрібно відновити довіру, сідати за круглий стіл разом із активістами, говорити, дискутувати для того, щоб у квітні-травні проголосувати цей закон.

"Дуже важливо, щоб так само і шановні колеги, наші партнери з неурядового сектору, були відкритими і щоб ми перестали, мені здається, одне одного намагатися чорнити. Це була помилка парламенту. Абсолютно очевидно. І я стою на цій позиції, що помилки треба виправляти", - сказала перший віце-спікер ВР.

Водночас Геращенко наголосила на важливості більш активного долучення партнерів із неурядового сектору до напрацювання інших законопроектів.

"Шанси на зміни цього законодавства залишається достатньо великі", - підкреслила Геращенко.

Читайте також: Гройсман: Рада має скасувати е-декларування для громадських активістів.

3 квітня Рада не включила до порядку денного питання скасування декларування для ГО.

Нагадаємо, 23 березня 2017 року Верховна Рада схвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців рядових, сержантів і молодших офіцерів від обов'язку подавати е-декларації, але зобов'язала подавати е-декларації антикорупціонерів - керівників або членів вищого органу управління громадських об'єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції, членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.

Президент України Петро Порошенко 10 липня 2017 року вніс до парламенту пакет законопроектів щодо обмеження е-декларування для антикорупційних громадських організацій.

20 березня G7 підтримала Венеційську комісію щодо скасування в Україні е-декларацій для антикорупційних активістів.

Верховна Рада 22 березня провалила розгляд законів про відтермінування е-декларування для громадських активістів.

28 березня Єврокомісія звинуватила українську владу в невиконанні зобов'язань через провалення скасування е-декларацій для громадських активістів.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко зазначила, що усі фракції прийняли рішення, що у вівторок, 3 квітня, питання е-декларування для громадських активістів буде першим на розгляді.

30 березня до Ради внесли законопроект про скасування е-декларацій для громадських активістів.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу