Групи впливу

03 Квітня 2018
Рада відмовилася розглядати скасування декларування для громактивістів
Рада не включила до порядку денного питання скасування декларування для ГО

Депутати Верховної Ради з кількох спроб так і не змогли включити до порядку денного законопроекти про відтермінування та скасування декларування для громадських активістів та іноземців, членів наглядових рад.

Про це пише "Українська правда".

Попри вмовляння голови парламенту Андрія Парубія, який всіляко закликав нардепів голосувати, апелюючи до публічної позиції окремих народних обранців та позиції міжнародних партнерів, жодного разу під час голосування так і не вистачало голосів.

"Хотів би, щоб публічні заяви представників фракцій не розбігалися з голосуванням. Інакше це візантійщіна... Скасування е-декларування для членів громадських організацій - це позиція парламенту та президента", - сказав спікер ВР.

Про відмову голосувати за законопроекти №8120, №8120-1, №8209 та №8209-1 одразу заявили представники фракцій "Опозиційний блок", "Радикальної партії Олега Ляшка" та групи "Воля народу".

Так, в Опоблоці вважають, що є нагальніші питання, як, наприклад, боротьба з бідністю та звільнення в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

Представники "Волі народу" заявили, що готові дати 100% голосів за скасування декларування для ГО, але тільки якщо скасують і декларування для депутатів сільських та селищних рад.

Лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко вважає, що скасування декларування для "грантоїдів" не є доцільним і заявив, що президентом та Україною в цілому "управляють з іноземних посольств".

Представники "Блоку Петра Порошенка", Народного фронту", "Батьківщини" та Самопомічі" заявили про свою чітку позицію щодо відміни декларування для ГО.

Так, голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак закликав підтримати законопроекти, щоб "виправити прикру помилку" парламенту.

Голова фракції "БПП" Артур Герасимов заявив, що фракція підтримує позицію президента Петра Порошенка щодо негайного скасування декларування.

Після тривалого обговорення, Парубій, намагаючись говорити якомога голосніше, щоб його почули серед крику у залі парламенту, ще кілька разів попросив підтримати чотири проекти для включення їх до порядку денного.

"Ми стоїмо лицем до лиця з російським агресором. Нам потрібна підтримка цивілізованого світу. Прошу, давайте підтримаємо скасування декларування", - сказав він.

Після обговорення спікер оголосив голосування.

За включення чотирьох проектів про скасування або відтермінування декларування для громадських активістів фракція БПП із 110 депутатів підтримку висловили лише 49, 7 - утрималися, а 54 - не голосували взагалі.

Читайте також: Гройсман: Рада має скасувати е-декларування для громадських активістів.

Зі 72 представників "Народного фронту" 64 проголосували "за", 8 - не голосували.

З 37 членів Опоблоку жоден не дав свого голосу "за", 20 висловилися проти, 3 - утрималися, 14 - не голосували.

З 24 представників фракції "Самопоміч" всі проголосували "за".

З 18 депутатів "Радикальної партії" лише 1 проголосував "за", 15 - проти, 2 - не голосували.

Всі 19 членів "Батьківщини" проголосували за включення законопроектів до порядку денного.

З 12 представників групи "Воля народу" ніхто не проголосував "за", 3 - проти, 9 - не голосували.

З 19 членів групи "Відродження" лише 9 проголосували "за", 1 - утримався, 9 не голосували.

Після чергової проваленої спроби, голова Ради заявив, що рішення не ухвалено і сказав, що депутати переходять до розгляду інших проектів, які стоять у порядку денному.

Нагадаємо, 23 березня 2017 року Верховна Рада схвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців рядових, сержантів і молодших офіцерів від обов'язку подавати е-декларації, але зобов'язала подавати е-декларації антикорупціонерів - керівників або членів вищого органу управління громадських об'єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції, членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.

Президент України Петро Порошенко 10 липня 2017 року вніс до парламенту пакет законопроектів щодо обмеження е-декларування для антикорупційних громадських організацій.

20 березня G7 підтримала Венеційську комісію щодо скасування в Україні е-декларацій для антикорупційних активістів.

Верховна Рада 22 березня провалила розгляд законів про відтермінування е-декларування для громадських активістів.

28 березня Єврокомісія звинуватила українську владу в невиконанні зобов'язань через провалення скасування е-декларацій для громадських активістів.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко зазначила, що усі фракції прийняли рішення, що у вівторок, 3 квітня, питання е-декларування для громадських активістів буде першим на розгляді.

30 березня до Ради внесли законопроект про скасування е-декларацій для громадських активістів.

Нові досьє

Арахамія Давид. ДОСЬЄ

Хто така Юлія Тимошенко?

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)