Персони

23 Липня 2018
Дубневич Ярослав. ДОСЬЄ
Екс-народний депутат України

Про братів Дубневичів — Ярослава і Богдана складають легенди. Вони входять до числа найзаможніших українців. Їхній фінансовий і політичний вплив, який довгий час обмежувався Львівщиною, вийшов тепер за межі регіону. Дубневичі претендують на загальнонаціональне лідерство.

Амбіції

Ярослав Дубневич, поза всяких сумнівом, людина амбіційна не лише у бізнесі, але й у політиці. А точніше —важко навіть зрозуміти, де проходить та межа —між цими двома сферами, якими він разом із братом Богданом займаються.

Утім, амбіціям Ярослава Васильовича є своя “стеля”. У більшості випадків вона залежить від того, які претензії до нього мають правоохоронці. 

Біографія

Народився 7 серпня 1969 року в селі Зубра Пустомитівського району Львівської області.

Ярослав — молодший із двох синів. Старший — Богдан. 

У 1987 році після закінчення взуттєвого училища № 32 працював в Пустомитівському райпобуткомбінаті пресувальником, згодом – бригадиром пресувальників. Через два роки започаткував кооператив із виготовлення взуття.

У 1993 році – помічник голови сільськогосподарського виробничого підприємства “Львівське”, головою якого був його брат Богдан.

З 1990 по 2008 роки обіймав керівні посади у комерційних структурах.

З 1999 по 2004 рік навчався в Національному університеті “Львівська політехніка”. Здобув кваліфікацію магістра з менеджменту за спеціальністю “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”.

З 2003 по 2005 рік навчався в Дніпропетровському інституті залізничного транспорту ім. Академіка Лазаряна. Здобув ступінь магістра за спеціальністю “Облік і аудит”

У 2003 році став президентом ТзОВ “Науково-виробниче підприємство “Колійні ремонтні технології”. 

Через рік – президент ТзОВ “Корпорація Колійні ремонтні технології”.

З 2008 по 2011 рік був представником Укрзалізниці в Секретаріаті Верховної Ради України.

Був депутатом Пустомитівської районної ради (2002-2006 рр), заступником голови бюджетного комітету.

Двічі був депутатом Львівської обласної ради (у 2006-2010 рр. та 2010-2012 рр.). Був головою фракції БЮТ у Львівській облраді. 

На парламентських виборах 2012 року був обраний обраний народним депутатом України по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 120. Тоді Ярослав Дубневич переміг кандидата об’єднаної опозиції Тетяну Чорновол. 

Після виборів Ярослав Дубневич заявив про намір вступити у фракцію “УДАРу”. Одначе цього так і не сталося.

На позачергових виборах 2014 року Ярослав Дубневич переміг на одномандатному виборчому окрузі № 120 (Львівська область).

В колі членів фракції БПП

З представником президента України у Верховній Раді Іриною Луценко. Фото з Facebook Ярослава Дубневича

Член парламентської фракції БПП. 

Бізнес

Ярослав і Богдан Дубневичі володіють рядом підприємств, є співвласниками фірм серед яких:

ТОВ Агропромислове підприємство “Львівське” - найбільший власник землі в Львівській області-понад 10 тис. на, вирощування зернових, виробництво комбікормів, борошна, макаронних виробів, склади для зберігання с/г продукції;

ТОВ НВП “Колійні ремонтні технології” -виробництво вузлів і деталей для залізничних, трамвайних локомотивів та рухомого складу;

СП “Енергія-Новояворівськ” - теплова енергетика;

ЗАТ “Енергія-Новий Розділ” - теплова енергетика;

ТОВ “Енергія-Старичі” - теплова енергетика;

ТОВ “Фінансова компанія “Енергія-інвест” - консалтинг, посередництво;

ВАТ “Рівненський завод надміцних залізобетонних конструкцій” - виготовлення залізобетонних конструкцій;

ПАТ “Пустомитівський агросервіс” - ремонт аграрної техніки;

ВАТ “Пустомитівський завод “Шляхзалізобетон” - виробництво виробів із залізобетону для цивільного будівництва і матеріалів для дорожнього покриття – асфальт, плити;

ТОВ “Виробниче підприємство “Будінвест” - будівництво елітного житла, реставрація та реконструкція старих будинків у Львові;

ТОВ “Архібуд” - будівництво;

ТОВ “Гарант-Львів” - транспортні та ремонтні послуги;

ПАТ “Городоцьке хлібоприймальне підприємство” - виробництво борошна, макаронних виробів, зберігання зерна;

ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Галкерамзит” - виробництво керамічних вогнетривких виробів;

ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Інтертерм” - обробка металевих відходів та брухту чорних металів, чавунне лиття, лиття легких металів;

“KRT Investments LTD” (Кіпр) - володіє правом власності на більшість патентів деталей, які виробляє “Корпорація “КРТ”;

“Energypoint Holding Limited” (Кіпр);

“TGS Tower Holding LTD” (Кіпр);

ТОВ “Виробничо-наукова фірма “Галелектросервіс” - виробництво зварювальних електродів;

ТОВ “Львівцентробуд” - будівництво житлової та офісної нерухомості;

ТОВ “Техноекспресс” - торгівля;

Громадська організація “Об’єднання підприємців Львівщини “Крок”;

Медіа-бізнес Ярослава Дубневича та його сім’ї: газета “Крок”, “Львівська газета” і FM-радіо “Галичина”;

“Благодійний фонд братів Дубневичів”;

Братам належить чотириповерховий будинок у Львові на проспекті Шевченка, в якому під час виборчої кампанії 2010 року розміщувався штаб кандидата в Президенти Юлії Тимошенко.

Дубневичі активно намагаються встановити контроль над земельними та лісовими угіддями Львівщини. На сьогодні вони вважаються найбільшими землевласниками Пустомитівського району. Активно використовували Дубневичі і свої впливи в обласній раді. У вересні 2009 року рішенням сесії Львівської облради їм було передано 5 тис. га лісів у Самбірському районі в оренду на 49 років. 

Відповідно до е-декларації за 2017 рік: 

Ярослав Дубневич володіє 50% від капіталу фірм "Науково-виробниче підприємство "Колійні ремонтні технології" та "Агропромислове підприємство "Львівське", 25% від капіталу – "Гарант-Львів" та 100% – LIG Energy Holding AG (Швейцарія), 0,03% – "Фінансова компанія" Енергія-Інвест".

Дружині Наталії Дубневича належать: "Науково-дослідна клініка біологічної медицини "АНГЕЛІКА" (70% від капіталу), ТЦ "Роксолана" (50% від капіталу), "Мисливське господарство "ЗУБР" (50% від капіталу), "Квадрохім" (50% від капіталу),"Корпорація КРТ" (50% від капіталу).

Син Юрій Дубневич має 25% від загального капіталу у ТзОВ "Енергія консалтинг".

Ярослав Дубневич є кінцевим власником підприємств: "Енергія-Новий Розділ",  "Енергія-Тепловодосервіс", "Фінансова компанія "Енергія-Інвест", "Корпорація КРТ", "Енергія", "Енергія-Новояворівськ", "Енергія Литво",  "Науково-виробниче підприємство "Колійні ремонтні технології", "Агропромислове підприємство "Львівське", "Гарант-Львів", LIG Energy Holding AG.

Наталія Дубневич, натомість, є власником: "Науково-дослідна клініка біологічної медицини "АНГЕЛІКА", ТЦ "Роксолана", "Мисливське господарство "ЗУБР", "Квадрохім", "Рівненський завод надміцних залізобетонних конструкцій", "Самбірський керамзитовий завод", "Корпорація КРТ".

Сину Дубневича належать: "Енергія консалтинг", "Телерадіокомпанія "Галичина", "Львівська газета "Вісник міста", ПП "Телерадіокомпанія "Галицька Столиця", ТзОВ "ГАЛ-ТБ", ТзОВ "ГАЛНЕТ" та "Львівбудмакс-Інвест".

Благодійність 

Бере активну участь у благочинній діяльності. 

З 2002 року – президент Благодійного фонду, який основну увагу приділяє допомозі соціально незабезпеченим сім’ям та роботі із дітьми та молоддю. 

У 2002 році за активну спонсорську діяльність був нагороджений Грамотою глави УГКЦ Кардиналом Любомиром Гузаром.

Ярослав та Богдан Дубневичі активно допомагають українській армії з самого початку воєнних дій на сході України. Співпрацюють з волонтерськими організаціями та особисто доправляють допомогу військовослужбовцям в зону бойових дій. 

За даними волонтерського фонду "Повернись живим!", брати Дубневичі у межах акції #еДесятина зробили рекордну пожертву для потреб армії, придбавши у 72-гу бригаду п’ять повноприводних позашляховиків.

Ярослав і Богдан Дубневичі. Фото з Facebook Ярослава Дубневича

Кирпа 

Колишній керівник “Укрзалізниці” та екс-міністр транспорту Георгій Кирпа був одним із тих, хто допоміг львівським бізнесменам середньої руки вибитися у заможні люди. 

ТзОВ “Колійні ремонтні тех­нології” упродовж багатьох років, завдяки прихильності керівництва “Укрзалізниці”, це підприємство отримувало багатомільйонні замовлення від держпідприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України “Укрзалізничпостач”.

Після відходу Кирпи брати Дубневичі були і лишаються у орбіті “Укрзалізниці”. Тільки за 2016 рік державна компанія закупила в них товарів на суму близько 1 млрд. грн. 

Компромат 

Відмивання коштів 

У лютому 2017 року міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що посадові особи ПАТ “Укрзалізниця” створили схему відмивання коштів через компанії, афілійовані з Богданом та Ярославом Дубневичами. Мова йде про компанії ТОВ “Експозиція” та ТОВ “Арго”, які співпрацюють із ПАТ “Укрзалізниця”.

Омелян підтвердив, що лише за 2016 рік до конвертаційних центрів за данною схемою було спрямовано близько мільярда гривень.

ПАТ “Укрзалізниця” запровадило схему відмивання коштів через використання підставних компаній, які нібито за результатами конкурсних торгів повинні забезпечувати надання послуг, постачання товарів, а фактично є лише ланкою для передачі коштів “Укрзалізниці” до конвертаційних центрів. Основними учасниками цієї схеми є фірми, афілійовані з Дубневичами”, – розповів він 6 лютого 2017 року в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.

Конфлікт інтересів

У травні 2017 року міністр інфраструктури Володимир Омелян звинуватив Ярослава Дубневича у конфлікті інтересів. За словами посадовця, народний депутат, який очолює транспортний комітет Верховної Ради України не повинен займатися транспортним бізнесом. 

“Якщо ти на державній посаді – ти маєш думати про державу. Безумовно, з моєї точки зору, конфлікт інтересів очевидний. Людина, що є народним депутатом, головою комітету визнає, що у нього був такий бізнес, що він його передав керуючій компанії, і це профільний бізнес в рамках очолюваного ним комітету. Якщо це не конфлікт інтересів, то що таке конфлікт інтересів?”, – сказав міністр в ефірі телеканалу ZIK.

Заволодіння земельної ділянки в 27 га на Львівщині

У вересні 2017 року Галицький районний суд Львова надав слідчим ГУ Нацполіції Львівщини доступ до документів, за якими фірма братів-нардепів від БПП Богдана та Ярослава Дубневичів заволоділа земельною ділянкою площею 27 га у селі Зубра поблизу Львова. 

Зокрема поліція розслідує, чи законно було прийняте рішення Пустомитівської РДА від 25 жовтня 2006 року “Про передачу земельної ділянки в оренду ТзОВ “АПП “Львівське” для обслуговування нежитлових будівель господарського двору на території Зубрянської сільської ради”, яке через два місяці після цього її приватизувало. Відтак низкою ухвал Галицький районний суд м. Львова надав дозвіл на доступ та, за потреби, вилучення документів, які стосуються цієї справи.

Кримінальну справу за фактом приватизації цієї ділянки порушили у травні 2017 роак року та кваліфікували за ч. 2 ст. 364 (“Зловживання владою або службовим становищем”).

За даними Публічної кадастрової карти України земельна ділянка №4623683300:02:000:0071 має площу 26,9 га і розташована у безпосередній близькості до Сихівського району Львова, зокрема до розворотного кільця трамваю №8.

50 обшуків в “Укрзалізниці” через братів Дубневичів

16 листопада 2017 року Генеральна прокуратура України спільно з Національною поліцією провели близько 50 обшуків у підрозділах “Укрзалізниці” в шести регіонах України у справі про зловживання в особливо великих розмірах і про злочинну змову з метою корупційних доходів. 

Про це повідомив на своїй сторінці у соцмережі Facebook міністр інфраструктури Володимир Омелян.

“Під підозрою громадяни Дубневичі, Михальчук, Костюк й інша весела гоп-компанія. Висновок - корупція на високому рівні таки є!”, – написав Омелян.

Хабар для агента НАБУ

У січні 2018 року агент НАБУ Євген Шевченко заявив про те, що Ярослав Дубневича намагався йому дати хабар. За його словами, народний депутат від БПП пропонував йому 10 млн грн. за закриття справи щодо його компанії. 

НАБУ проти фірм Дубневичів

У червні 2018 року Касаційний суд відмовив у задоволенні скарг в.о. начальника філії “Центр управління промисловістю” “Укрзалізниці” Володимира Харлана і “Корпорація КРТ” у справі НАБУ про визнання недійсним договору поставки кріплень для “Укрзалізниці” на 152 млн грн.

Йдеться про договір від 10 листопада 2015 року, який був укладений без проведення тендеру між ДП “Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України” і ПАТ “Коростенський ЗБШ” на поставку кріплень до шпал на 151,73 млн грн.

З матеріалів справи відомо, що сам “Коростенський ЗБШ” закупив кріплення у приватних підприємств - “Корпорації “КРТ”, металургійного комбінату “Азовсталь”, “Єнакіївського металургійного заводу”, “Дніпропетровського стрілочного заводу”, “Дружківського заводу металевих виробів”, “Северсталь-метиз”.

Однак ті постачали продукцію не “Коростенському ЗБШ”, а одразу кінцевому споживачеві - колійним станціям залізниці.

Згодом судово-економічна експертиза встановить, що різниця між цінами закупівлі щодо спірного договору поставки і середніми ринковими цінами на закуплені кріплення досягла 26,71 млн грн.

Ухиляння від сплати податків

У липні 2018 року Львівська державна фіскальна служба викрила схеми ухилення від сплати податків, які застосовувало ТзОВ “Корпорація КРТ”, яке належить братам Дубневичам. Загалом податківці зафіксували порушень за різними схемами на майже 700 млн грн.

Податківці виявили, що компанія реєструвала податкові накладні на реалізацію мазуту, однак не купувала його. «Таким чином, формуються віртуальні витрати та податковий кредит по податку на додану вартість. Так, за період 2015-2017 роки здійснено придбання віртуального мазуту на суму ПДВ 64,9 млн грн, а реалізовано на суму ПДВ 156 млн грн”, – стверджують фіскали.

Окрім того, ДФС виявила фіктивне придбання автомобілів, автобусів, мотоциклів, причепів та напівпричепів до них, тягачів, сільськогосподарської техніки та екскаваторів в загальній кількості понад дві тисячі одиниць. За інформацією податківців, такі операції призвели до втрат бюджету лише по ПДВ понад 77,2 млн грн.

Брати Дубневичі і корупційні схеми на “Укрзалізниці”

Ярослав та Богдан Дубневичі займалися незаконними оборудками на “Укрзалізниці”. Їхні помічники, які влаштувалися там на роботу, допомагали братам вигравати тендери. 

Про це у червні 2018 року в програмі “Громадська прокуратура” на телеканалі ZIK розповів адвокат Юрій Татьков.

Також він твердить, що у 2016 році Служба внутрішньої безпеки Укрзалізниці виявила певний конфлікт інтересів.

“Він існував між головою Комітету ВР з питань транспорту Ярославом Дубневичем та його колишніми помічниками – Яковлєвим і Пушкаренком. Вони працювали на “Укрзалізницю”. Один з них формував тендери у такий спосіб, щоб підходила лише та продукція, яка є власністю Дубневичів. Інший помічник дбав про кількість продукції та її вартість, яка в рази перевищувала ринкову ціну. До того ж, згідно інформації ВРУ, дружина Пушкаренка є секретарем комітету, який очолює Ярослав Дубневич. Також було дочірнє підприємство – “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Укрзалізниця”, – розповідає Юрій Татьков. 

Розкрадання понад 300 млн кубометрів газу

У рамках розслідування кримінального провадження про можливе розкрадання понад 300 мільйонів кубометрів природного газу НАК “Нафтогаз Україна” на загальну суму понад 1,4 мільярда гривень детективи НАБУ вивчать рух коштів по банківських рахунках народних депутатів Ярослава і Богдана Дубневичів.

Як стверджує НАБУ, що у зазначеній схемі з розкрадання природного газу були задіяні ТОВ “Енергія-Новий Розділ”, ТОВ НВП “Енергія-Новояворівськ” і ТОВ “Енергія”, кінцевими бенефіціарними власниками  яких є брати Дубневичі. За версією слідства, для приховування своєї злочинної діяльності зазначені підприємства уклали фіктивні угоди про нібито закупівлю мазуту паливного в обсязі 25,71 тисяч тонн у афілійованого ТОВ “Корпорація КРТ” на суму майже 159 млн грн. 

У цій справі було затримано четверо посадовців із вищезгаданих компаній.

Помічниця народного депутата Ярослава Дубневича Марія Симоненко заявила, що її шеф є народним депутатом України і давно вже не займається бізнесом. 

Ярослав Дубневич з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Фото з Facebook Ярослава Дубневича

Лобізм 

Ярослав Дубневич називає сам себе “лобістом” свого округу.

Утім, очевидно, що для Ярослава Васильовича був і лишається спільний із братом бізнес. Хоча де-юре вони і не займаються ним, усі великі контракти “Укрзалізниці” не проходять повз братів Дубневичів.

Матеріальні статки

За 2017 рік Ярослав Дубневич задекларував 3 млн 262 тис 855 грн. доходів і $ 3,6 млн готівки.

У власності або оренді у депутата перебувають земельні ділянки, які мають загальну площу понад 260 тис. кв. м, 10 житлових будинків, 3 квартири, дачний будинок та інша нерухомість загальною площею 1 558 кв. м.

У числі доходів депутата 269 тис. 860 грн. заробітної плати, 1 млн 663  тис. 760 грн. - дохід від надання в оренду майна, 252 тис. 825 грн. - кошти, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, 1 млн. 76  тис. 410 грн. - відсотки.

Згідно з декларацією, депутат орендує автомобілі Mercedes-Benz S 500L 2009 року і Toyota Sequoia 2009 року випуску.

Також він задекларував авторське право на низку винаходів і корисних моделей, серед яких рейкове скріплення на залізобетонній основі.

Крім того, в декларації Дубневич зазначив $ 3,6 млн готівки. Депутат зберігає на рахунках в банках 4 млн 44 тис. 455 грн., має внески до статутного капіталу товариства, підприємства, організації в розмірі 26 тис. 744 грн., а за кордоном - 867 тис. 487 грн.

У декларації зазначено, що Дубневич позичив своїй дружині 72 млн 780 тис. грн. та ще 780 тис. євро третій особі.

У власності дружини депутата 21 квартира (площею від 34,7 до 138 кв.м), 10 земельних ділянок (загальна площа - майже 56 тис. кв.м), 3 житлових будинки, 14 автостоянок, 2 гаражі та інша нерухомість загальною площею понад 5 тис. кв. м.

Доходи дружини складають 990 тис. 480 грн. від заняття підприємницькою діяльністю 5 млн 276 тис. 403 грн. - дохід від відчуження нерухомого майна, 4 млн 350 тис. 802 грн. - дохід від надання майна в оренду 2 млн 592 тис. 864 грн. - проценти, 621 тис. 118 грн.  - гонорари та інші виплати.

На банківських рахунках дружини Дубневича зосереджено 3 млн 194 тис. 27 грн., 51 378 євро та 1 992 долари, а також розмір внесків до статутного капіталу підприємств 1 млн 528 тис. 760 грн. Номінальна вартість її цінних паперів становить 1 млн 778 тис. 379 грн.

Крім того, вона задекларувала $700 тис., 220 тис. євро і 300 тис. грy. готівкових коштів, а також 77 млн 150 тис. грн. коштів, позичених третім особам.

У декларації в частині витрат міститься допомога армії в розмірі 1 099 564 гривні. Крім того, Дубневич витратив понад 1,3 млн гривень на благодійність. 114,5 млн гривень вказані як дарування рухомого майна та грошових коштів.

Оточення 

Рідний брат і бізнес-партнер - Богдан Дубневич.

У близьке коло Ярослава Дубневича входять Михайло Мужилівський, Юрій Гудима, Тарас Коць, Ігор Комарницький, Ігор Сенишин.

Окрім того, Ярослав Дубневич підтримує гарні стосунки із нинішнім членом правління “Укрзалізниці” Сергієм Михальчуком. У 2009-2011 роках він був заступником гендиректора “Укрзалізниці” Михайла Костюка - також людини, близької до братів Дубневичів. Костюк відомий тим, що запатентував разом із Дубневичами рейкові скріплення, за які “Укрзалізниці” щороку сплачувала мільйони гривень.

Порошенко

Після позачергових парламентських виборів 2014 року Ярослав Дубневич долучився до команди Петра Порошенка і став членом президентської фракції БПП.

Утім, прихильність до Петра Олексійовича, яку нині він демонструє, зовсім не означає, що вона буде вічною.

Регалії 

Член фракції БПП. 

Голова парламентського комітету з питань транспорту.

Член груп з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною, з Державою Кувейт, з Йорданським Хашимітським Королівством, з Республікою Індонезія.

Заслужений працівник транспорту України.

Нагороджений церковними орденами Святого Архистратига Михаїла та Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира І ступеня.

Сім’я 

Одружений. 

Має дружину Наталію та двох дорослих дітей: доньку Роксолану (1991 р.н.) та сина Юрія (1999 р.н.).

Тимошенко

У 2006-2010 роках Ярослав Дубневич був членом команди Юлії Тимошенко. В той період Ярослав Васильович очолював фракцію БЮТ у Львівській обласній раді.

Хобі 

Віддає перевагу активним видам відпочинку: гірські лижи, дайвінг, полювання. 

 

Нові досьє

Арахамія Давид. ДОСЬЄ

Хто така Юлія Тимошенко?

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)