11 вересня 2019 року Руслан Рябошапка призначив головним військовим прокурором України Віктора Чумака.
61 рік. Народився у Хмельницькому. Мріяв стати психологом. Утім, мама Віктора Васильовича наполягла на тому, аби він вступив у Хмельницьке вище артилерійське командне училище, яке він закінчив із червоним дипломом. Другу вищу освіту – юридичну, здобув у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
11 років служив на командних посадах у Збройних силах Радянського Союзу. Починав службу на Далекому сході – на Камчатці. Затим – сім років у Білорусі. "Я був самим молодим командиром дивізіону у Білоруському військовому окрузі. Потім я почав цікавитись політикою і ця політика завела мене у Туркменістан. Тому що я виступив на одному із партійних зібрань я виступив проти існуючої системи. Я поїхав на Кушці прослужив з 1990 по 1992 роки. Після – я вже повернувся у Хмельницьке вище артилерійське училище, яке згодом стало прикордонним училищем", – розповідає Чумак. В училищі посідав посаду начальника кафедри.
З 1992 по 2004 роки працював на керівних посадах у Державній прикордонній службі України. Був начальником юридичного управління Держприкордонслужби.
П’ять років був директором департаменту політичного аналізу та безпеки Міжнародного центру перспективних досліджень. З 2010 по 2012 рік – директор Українського інституту публічної політики.
У грудні 2012 року при підтримці партії Віталія Кличка УДАР обраний народним депутатом України у столичному окрузі №214. Тоді Чумак переміг секретаря Київради Олеся Довгого. Як каже Віктор Васильович, в той час він витратив на свою виборчу кампанію дуже смішні гроші – десь близько $ 60 тис. Повторно здобув депутатський мандат в тому ж окрузі на дочасних парламентських виборах 2014 року. Утім, 2019 році в тому ж таки окрузі Чумак програв представнику партії "Слуга народу" Сергію Швецю.
У парламенті зразка 2012 року очолював Комітет по боротьбі з організованою корупцією. У попередній Верховній Раді входив до фракції Блоку Петра Порошенка, але залишив її. Сам Чумак каже, що йшов у команду Петра Олексійовича для того, аби міняти систему державного врядування. "Цього не сталося. Ми говорили про інше і на Майдані, і після цього. Але там все сталося не так. Люди просто поміняли людей на потоках. Але остання крапля став конкурс в НАЗК. Я публічно запитував у Порошенка, коли ми отримаємо реальні справи щодо хабарників. Без сумніву, наші відносини стали не ті. У БПП з’явилася Антикорупційна платформа. Тоді я і написав заяву про вихід із фракції БПП", - говорить Чумак. Упродовж останніх п’яти років був опонентом п’ятого президента України.
Був одним із авторів пакету антикорупційних законопроектів, після чого в Україні були створені НАЗК, НАБУ, ДБР. Сам Чумак у березні 2015 року був одним із чотирьох кандидатів на посаду директора Національного бюро розслідувань. Однак тоді він конкурс програв Артему Ситнику."Я програв не Ситнику. У фіналі нас було четверо. Я отримав найбільшу підтримку голосів. І потім я виступав на 5 каналі, мене запитали, чи порушу я справу, якщо злочин скоїть президент України. Я відповів: "Я цього не можу зробити це зараз, бо є спеціальна процедура. Але якщо буде така процедура, чому б і ні. Ну, власне, після цього мої шанси очолити НАБУ зникли. Тому що до цього моменту конкурс йшов більш-менш об’єктивно", - розповів Чумак у програмі "Досьє".
У 2017 році обраний лідером громадської спілки "Громадянський рух Хвиля". Був одним із соратників Михайла Саакашвілі. 2018 року на запитання: "Чи мрієте Ви стати президентом України", Чумак відповів: "Це – не мрія. Це – усвідомленість необхідності змін в країні. Для того, щоб міняти країну". Роком пізніше – 2019-го Віктор Васильович відмовився від балотування у президенти і підтримав під час виборів Анатолія Гриценка, очоливши штаб лідера "Громадянської ініціативи".
Генерал-майор юстиції запасу. Кандидат юридичних наук, доцент. Захистив дисертацію на тему: "Законодавче регулювання основ дисциплінарної відповідальності військовослужбовців: науково-теоретичний та прикладний аспекти". 25 червня 2019 року президентом Зеленським був призначений членом Національної ради з питань антикорупційної політики.
Одружений, батько двох дітей. Має онуків. Донька працює юристом. Син має дві освіти, займається політичним консалтингом.