1. Народився 11 грудня 1972 року у місті Янгіюль Узбецької РСР у родині депортованих кримських татар. 1989 року - після завершення середньої школи разом із родиною переїхав до Криму.
2. Після школи збирався вступити на факультет фізичного виховання, однак іспити не склав. Має перший розряд з баскетболу та звання “Кандидат у майстри спорту” з дзюдо.
3. 1992 року закінчив акторське відділення Кримського культурно-просвітницького училища, а 1999 року - відділення режисури та драматургії Київського університету театру, кіно та телебачення.
4. Розпочинав свою акторську кар’єру Державному кримськотатарському академічному музично-драматичному театрі у Сімферополі. Працював на телеканалі “Про-ТБ”.
5. 2003 року дебютував у кіно, зігравши роль середнього брата Умая у стрічці Олеся Саніна “Мамай”. В цьому ж фільмі був і другим режисером. Грав епізодичні ролі у серіалах “Повернення Мухтара-2”, “Московська сага”, у фільмі Миколи Мащенка “Богдан Зиновій Хмельницький”.
6. З 2005 року - актор Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі. 2007 року дебютував як режисер. Першою творчою роботою став телевізійний фільм “Квартет для двох”.
7. 2012 року фільм Ахмета Сеітаблаєва “Чемпіони з підворіття” визнаний найкращим українським фільмом та нагороджений премією “Золотий Дюк” на Третьому Одеському міжнародному кінофестивалі.
8. У 2014 році вийшла історична військова драма “Хайтарма”. Ахтем присвяти стрічку важкому періоду історії свого кримськотатарського народу. Головну роль у фільмі виконав сам Сеітаблаєв. Стрічка відзначена премією Національної спілки кінематографістів України у номінаціях “Найкращий фільм року” та “Найкращий ігровий фільм”. “Хайтарма” отримав гран-прі на фестивалі “Корона Карпат” у Трускавці, фільм став лауреатом російської премії “Ніка”, а Ахтем Сеітаблаєв став найкращим режисером 2014 року на італійському фестивалі “Кімерія” у Термолі.
9. Автор сценарію до фільмів “Осінні квіти” та “Чемпіони з підворіття”. 2017 року Сеітаблаєв зняв воєнну драму про оборону донецького аеропорту під назвою “Кіборги. Герої не вмирають”, а 2019 року - фільм “Захар Беркут”.
10. Нагороджений орденом “За заслуги” третього ступеню, лауреат Державної премії Криму, лауреат театральної премії “Київська пектораль”.