Персони

22 Грудня 2019
Сеітаблаєв Ахтем. 10 фактів із життя
Він один із тих, хто творить нове українське кіно. Ренесанс, який розпочався в українському кінематографі 2014-го року, пов’язаний у тому числі із його іменем

1. Народився 11 грудня 1972 року у місті Янгіюль Узбецької РСР у родині депортованих кримських татар. 1989 року - після завершення середньої школи разом із родиною переїхав до Криму.

2. Після школи збирався вступити на факультет фізичного виховання, однак іспити не склав. Має перший розряд з баскетболу та звання “Кандидат у майстри спорту” з дзюдо.

3. 1992 року закінчив акторське відділення Кримського культурно-просвітницького училища, а 1999 року - відділення режисури та драматургії Київського університету театру, кіно та телебачення.

4. Розпочинав свою акторську кар’єру Державному кримськотатарському академічному музично-драматичному театрі у Сімферополі. Працював на телеканалі “Про-ТБ”.

5. 2003 року дебютував у кіно, зігравши роль середнього брата Умая у стрічці Олеся Саніна “Мамай”. В цьому ж фільмі був і другим режисером. Грав епізодичні ролі у серіалах “Повернення Мухтара-2”, “Московська сага”, у фільмі Миколи Мащенка “Богдан Зиновій Хмельницький”.

6. З 2005 року - актор Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі. 2007 року дебютував як режисер. Першою творчою роботою став телевізійний фільм “Квартет для двох”.

7. 2012 року фільм Ахмета Сеітаблаєва “Чемпіони з підворіття” визнаний найкращим українським фільмом та нагороджений премією “Золотий Дюк” на Третьому Одеському міжнародному кінофестивалі.

8.  У 2014 році вийшла історична військова драма “Хайтарма”. Ахтем присвяти стрічку важкому періоду історії свого кримськотатарського народу. Головну роль у фільмі виконав сам Сеітаблаєв. Стрічка відзначена премією Національної спілки кінематографістів України у номінаціях “Найкращий фільм року” та “Найкращий ігровий фільм”. “Хайтарма” отримав гран-прі на фестивалі “Корона Карпат” у Трускавці, фільм став лауреатом російської премії “Ніка”, а Ахтем Сеітаблаєв став найкращим режисером 2014 року на італійському фестивалі “Кімерія” у Термолі.

9. Автор сценарію до фільмів “Осінні квіти” та “Чемпіони з підворіття”. 2017 року Сеітаблаєв зняв воєнну драму про оборону донецького аеропорту під назвою “Кіборги. Герої не вмирають”, а 2019 року - фільм “Захар Беркут”.

10. Нагороджений орденом “За заслуги” третього ступеню, лауреат Державної премії Криму, лауреат театральної премії “Київська пектораль”.

Нові досьє

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Реклама

Партнери