ілюстрація: interpolit.ru
Росія веде роботу над створенням своєї першої автономної ядерної торпеди.
У проекті "Огляду ядерної політики", підготовленому Пентагоном і направленому президентові США Дональду Трампу, зокрема, йдеться про "нову міжконтинентальну ядерну підводну автономної торпеду", пише "Інтерфакс-Україна" із посиланням на американські ЗМІ.
У діаграмі, названій "Нові ядерні засоби доставки за останнє десятиліття", ця торпеда фігурує під її кодовою назвою "Статус-6", наголошується в повідомленні.
У Вашингтоні припускають, що апарат може управлятися штучним інтелектом і зможе завдати удару по США, навіть якщо зв'язок з Москвою буде втрачено, йдеться в повідомленні.
У проекті "Огляду ядерної політики" дії Москви називають настільки дестабілізуючими, що США можуть бути змушені відмовитися від взятого колишнім президентом Сполучених Штатів Бараком Обамою зобов'язання скоротити роль і розмір американського ядерного арсеналу, зазначає The New York Times.
У вступі до доповіді міністр оборони США Джеймс Меттіс зазначає, що Росія бере на озброєння "військові стратегії та засоби, які покладаються на ядерну ескалацію для досягнення успіху".
"Ці події укупі з російським вторгненням до Криму і ядерними погрозами проти наших союзників свідчать про неприкрите повернення Москви до конкуренції великих держав", - відзначає глава Пентагону, якого цитує радіостанція.
У повідомленні також йдеться, що проект американської стратегії включає виробництво нового покоління компактної ядерної зброї малої потужності. Деякі види зброї такого типу знаходилися в стадії розробки в роки президентства Обами.
Стратегія передбачає також створення інших нових видів американської ядерної зброї. Проект документа закликає до "прискореного створення" крилатої ракети, яка буде запускатися з підводних човнів, пише The New York Times. Проект також закликає до розробки в США боєголовки малої потужності для балістичних ракет, що запускаються з підводних човнів.
Остаточна версія огляду повинна з'явитися в найближчі тижні і буде являти собою новий погляд на ядерну стратегію США, відзначається в повідомленні.