Групи впливу

17 Січня 2018
Росія розробляє свою першу автономну ядерну торпеду, - американські ЗМІ
ілюстрація: interpolit.ru

ілюстрація: interpolit.ru

У США заявляють про розробку в РФ нової атомної торпеди

Росія веде роботу над створенням своєї першої автономної ядерної торпеди.

У проекті "Огляду ядерної політики", підготовленому Пентагоном і направленому президентові США Дональду Трампу, зокрема, йдеться про "нову міжконтинентальну ядерну підводну автономної торпеду", пише "Інтерфакс-Україна" із посиланням на американські ЗМІ.

У діаграмі, названій "Нові ядерні засоби доставки за останнє десятиліття", ця торпеда фігурує під її кодовою назвою "Статус-6", наголошується в повідомленні.

У Вашингтоні припускають, що апарат може управлятися штучним інтелектом і зможе завдати удару по США, навіть якщо зв'язок з Москвою буде втрачено, йдеться в повідомленні.

У проекті "Огляду ядерної політики" дії Москви називають настільки дестабілізуючими, що США можуть бути змушені відмовитися від взятого колишнім президентом Сполучених Штатів Бараком Обамою зобов'язання скоротити роль і розмір американського ядерного арсеналу, зазначає The New York Times.

У вступі до доповіді міністр оборони США Джеймс Меттіс зазначає, що Росія бере на озброєння "військові стратегії та засоби, які покладаються на ядерну ескалацію для досягнення успіху".

"Ці події укупі з російським вторгненням до Криму і ядерними погрозами проти наших союзників свідчать про неприкрите повернення Москви до конкуренції великих держав", - відзначає глава Пентагону, якого цитує радіостанція.

У повідомленні також йдеться, що проект американської стратегії включає виробництво нового покоління компактної ядерної зброї малої потужності. Деякі види зброї такого типу знаходилися в стадії розробки в роки президентства Обами.

Стратегія передбачає також створення інших нових видів американської ядерної зброї. Проект документа закликає до "прискореного створення" крилатої ракети, яка буде запускатися з підводних човнів, пише The New York Times. Проект також закликає до розробки в США боєголовки малої потужності для балістичних ракет, що запускаються з підводних човнів.

Остаточна версія огляду повинна з'явитися в найближчі тижні і буде являти собою новий погляд на ядерну стратегію США, відзначається в повідомленні.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович