Групи впливу

17 Вересня 2018
Міноборони РФ: Малайзійський "Боїнг" збила українська ракета
У Росії запустили фейк: ракета, якою збили МН-17, належала українським військовим

Ракета, якою був збитий "Боїнг" Malaysia Airlines на Донбасі, належала військовій частині в Україні.

Про це було оголошено у понеділок на прес-конференції Міноборони Росії "за нововиявленими обставинами" аварії лайнера.

Українська сторона стверджує, що літак збили з установки "Бук", яку привезли з однієї з російських військових частин й згодом повернули до Росії

Як заявив начальник головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ Микола Паршин на спеціальному брифінгу, відомство встановило, що продемонстровані у травні Об'єднаною слідчою групою (Joint Investigation Team, JIT), яка проводить офіційне розслідування авіакатастрофи, фрагменти ракети належали ракеті 9М38.

За журналом обліку прийнятої продукції по виробах 9М38, вироблених в 1986 році на радянському Долгопрудненському виробничому підприємстві, ракеті привласнили номер 886847379.

29 грудня 1986 року її відправили ​​у військову частину 20152 - це була 223 зенітна ракетна бригада Прикарпатського військового округу у Теребовлі.

У російському Міноборони наголосили, що ця ракета до Росії більше не поверталася.

Після розпаду СРСР бригада на територію РФ не виводилася і була перейменована в 223 зенітно-ракетний полк Збройних сил України. Зараз ця військова частина дислокується в місті Стрий Львівської області, уточнив Паршин.

Російські військові кажуть, що тепер українське Міноборони може знищити документи щодо цієї ракети.

Вони також заявили, що відеоролики, які показують транспортування установки "Бук" з Росії на Донбас у 2014 році, - сфальсифіковані.

Глава департаменту інформації і масових комунікацій Міноборони Росії Ігор Конашенков, звинуватив у виготовленні цих роликів Україну та заявив, що Київ "фальсифікує докази" у справі.

На прес-конференції був також оприлюднений аудіозапис, на якому, як каже пан Конашенков, чути переговори українських військових.

Розмова, нібито, відбулася 2016 року в Одеській області перед навчаннями.

За словами Ігоря Конашенкова, голос, який на записах говорить фразу про можливість "збити ще один малайзійський "Боїнг", належить полковнику ЗСУ Руслану Гринчаку, який до 2015 року очолював 164-ю радіотехнічну бригаду.

У Міноборони України повідомили BBC News Україна, що готують офіційний коментар щодо нових звинувачень з боку Росії. Свій коментар готують і в українському МЗС.

"Це черговий інформаційний фейк, і ми мали б виробити імунітет до нього", - прокоментував російську заяву спікер Верховної Ради України Андрій Парубій.

Звинувачення прокоментував і секретар РНБО України Олександр Турчинов:

"Заява Російської Федерації про нібито український слід ракети, яка збила МН17 - це черговий невдалий фейк Кремля для того, щоб прикрити свій злочин, який вже доведено як офіційним слідством, так і незалежними експертними групами".

Малайзійський "Боїнг", що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року в районі села Грабово Донецької області. На борту лайнера перебували 298 людей, більшість з яких були громадянами Нідерландів. Всі вони загинули.

Причиною катастрофи літака стала ракета "земля-повітря", випущена з установки "Бук". Такого висновку дійшла Рада безпеки Нідерландів і Об'єднана слідча група.

У травні 2018 року Об'єднана слідча група оголосила, що зенітно-ракетний комплекс "Бук", з якого був збитий літак, належав 53-й бригаді ППО російських збройних сил, дислокована у районі Курська.

Слідчі вважають, що установка, яка збила "Боїнг" була доставлена в Донецьку область з Росії, а потім відвезена назад.

Нові досьє

Арахамія Давид. ДОСЬЄ

Хто така Юлія Тимошенко?

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)