Уламки рейсу MH17, джерело фото: frontnews.eu
17 липня назавжди залишиться у пам'яті як трагічний день жахливого терористичного акту, що забрав життя 298 людей. 4 роки тому російською зенітно-ракетною системою "Бук" було збито літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17.
Про це йдеться у заяві МЗС України до 4 роковин збиття літака рейсу МН17.
Міністерство закордонних справ України висловлює щирі співчуття всім родичам та близьким тих, хто загинув в цій катастрофі.
"Сьогодні нашим спільним обов'язком і справою честі є встановити та притягнути до відповідальності осіб, причетних до збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17", - зазначається у заяві.
У МЗС акцентували, що протягом чотирьох років зусиллями Спільної слідчої групи, до якої входять представники слідчих органів і прокурорів з Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України, ведеться важка і кропітка робота по встановленню винних осіб та притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Зокрема, вже встановлено, що ракетна система "Бук", яка збила MH17, належала 53-й бригаді протиповітряної оборони збройних сил Російської Федерації, була незаконно доправлена на територію України через неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону і поспішно вивезена назад на територію Росії після збиття літака.
"Такі дії є не лише кримінально караними, але і є порушенням норм міжнародного права. Україна звернулася до Міжнародного Суду ООН, де доводить, що Російська Федерація такими своїми діями порушує Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму", - зазначили у МЗС.
У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що в Україні також підтримують рішення Нідерландів та Австралії у їхній ініціативі притягнути Російську Федерацію до відповідальності за її участь в збитті літака рейсу МН17.
"Минулого тижня майже синхронно парламентами Нідерландів та України було ратифіковано Угоду про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Ми і надалі надаватимемо усе можливе сприяння у цій важливій справі та співпрацюватимемо з нашими партнерами в ім'я встановлення справедливості", - запевнили в МЗС.
Як відомо, Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс MH17 із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на Донбасі у липні 2014 року. На борту лайнера було 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.
У вересні 2016 року Спільна слідча група (JIT) оголосила, що на підставі неспростовних доказів встановлено: літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук" 9M38, запущеною із контрольованої бойовиками території.