Персони

30 Січня 2018
$400 мільйонів компенсації: Родичі жертв MH17 виграли суд в США проти Гіркіна
Уламки рейсу MH-17, джерело фото: rferl.org

Уламки рейсу MH-17, джерело фото: rferl.org

По 20 мільйонів доларів кожному

Група родичів жертв авіакатастрофи рейсу MH17 виграла справу у американському суді, що дає їм право на сотні мільйонів збитків в якості компенсації.

Як повідомляє сайт нідерландської телепрограми ZEMBLA, ця інформація випливає з судових документів, які опинились у розпорядженні журналістів, пише УНІАН.

Зазначається, що документ стосується групового позову членів сімей 25 жертв, 10 з яких – нідерландці. Справа була порушена проти колишнього лідера бойовиків "ДНР" у 2014 році Ігоря Гіркіна.

"Цей російський офіцер... притягнутий до відповідальності американською суддею за загибель (пасажирів) MH17 в результаті запуску ракети з установки "Бук", що сталося 17 липня 2014 року", - повідомляє сайт ZEMBLA.

Рішення було оприлюднене 21 грудня американським суддею. Загальна сума компенсації складає 400 мільйонів доларів – по 20 мільйонів доларів кожному.

Імовірність отримання компенсації членами сімей загиблих фактично є нульовою, оскільки Ігор Гіркін не захищався під час розгляду справи у суді, і за його офіційною московською адресою його неможливо було знайти, зазначається в повідомленні телепрограми.

Адвокат родичів загиблих Флойд Вінсер має намір досягнути арешту майна Гіркіна, але побоюється, що цього може бути недостатньо для багатомільйонної компенсації.

"Ця справа не про гроші, а про справедливість для сімей. Ми хочемо, звернути увагу світу і на тих, хто несе відповідальність за цю страшну трагедію", – зазначив Вінсер.

Читайте також: Британська розвідка: ракетна установка, з якої збили "Боїнг", має російське походження.

Як відомо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 в Донецькій області.

Загинули 298 осіб, що перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

Міжнародна команда розслідувачів Bellingcat оприлюднила доповідь, в якій йдеться про те, що перевезення установки "Бук", з якої імовірно був збитий літак рейсу MH17, здійснював відставний російський генерал-майор Сергій Дубинський.

 

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович