Персони

30 Січня 2018
$400 мільйонів компенсації: Родичі жертв MH17 виграли суд в США проти Гіркіна
Уламки рейсу MH-17, джерело фото: rferl.org

Уламки рейсу MH-17, джерело фото: rferl.org

По 20 мільйонів доларів кожному

Група родичів жертв авіакатастрофи рейсу MH17 виграла справу у американському суді, що дає їм право на сотні мільйонів збитків в якості компенсації.

Як повідомляє сайт нідерландської телепрограми ZEMBLA, ця інформація випливає з судових документів, які опинились у розпорядженні журналістів, пише УНІАН.

Зазначається, що документ стосується групового позову членів сімей 25 жертв, 10 з яких – нідерландці. Справа була порушена проти колишнього лідера бойовиків "ДНР" у 2014 році Ігоря Гіркіна.

"Цей російський офіцер... притягнутий до відповідальності американською суддею за загибель (пасажирів) MH17 в результаті запуску ракети з установки "Бук", що сталося 17 липня 2014 року", - повідомляє сайт ZEMBLA.

Рішення було оприлюднене 21 грудня американським суддею. Загальна сума компенсації складає 400 мільйонів доларів – по 20 мільйонів доларів кожному.

Імовірність отримання компенсації членами сімей загиблих фактично є нульовою, оскільки Ігор Гіркін не захищався під час розгляду справи у суді, і за його офіційною московською адресою його неможливо було знайти, зазначається в повідомленні телепрограми.

Адвокат родичів загиблих Флойд Вінсер має намір досягнути арешту майна Гіркіна, але побоюється, що цього може бути недостатньо для багатомільйонної компенсації.

"Ця справа не про гроші, а про справедливість для сімей. Ми хочемо, звернути увагу світу і на тих, хто несе відповідальність за цю страшну трагедію", – зазначив Вінсер.

Читайте також: Британська розвідка: ракетна установка, з якої збили "Боїнг", має російське походження.

Як відомо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 в Донецькій області.

Загинули 298 осіб, що перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

Міжнародна команда розслідувачів Bellingcat оприлюднила доповідь, в якій йдеться про те, що перевезення установки "Бук", з якої імовірно був збитий літак рейсу MH17, здійснював відставний російський генерал-майор Сергій Дубинський.

 

Нові досьє

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA