Групи впливу

14 Серпня 2020
17 інвестиційних проектів визнали небезпечними для українців
Спираючись на список НКЦПФР, фахівці YouControl визначили дві українські та дві російські юрособи, які управляють в Україні інвестиційними проектами з ознаками фіктивності

На варті інтересів споживачів фінансових послуг стоїть Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків. Щоб захистити населення України від сумнівних інвестиційних проєктів, комісія опублікувала інформацію про ті, що відповідають ознакам фіктивності та можуть нести загрозу втрати коштів громадян України. Аналітики системи для перевірки контрагентів проаналізували їх список та виявили, що два проєкти мають зареєстрованих юросіб в Україні, два в Російській Федерації, а решта мають “прописку” в офшорних зонах (Сейшели, Віргінські острови, Сент-Вінсент і Гренадин).

Серед тих, що мають юросіб в Україні, ‒ це Ізраїль Інвестментс (Israel Investments Ltd) та B2B Jewelry (ФОП Гонта Микола Петрович). У першому Нацкомісія вбачає ознаки можливого зловживання на ринку фінансових послуг та введення в оману потенційних інвесторів. А щодо другого, то цей проєкт пропонує громадянам придбання ювелірних виробів та подарункових сертифікатів, за якими нараховуються надвисокі відсотки інвестиційного прибутку. При цьому на подарунковому сертифікаті відсутні будь-які реквізити особи, що її видала. Безпосередньо B2B Jewelry не є назвою конкретної юридичної особи. Отже, відсутні чітко визначені відповідальні особи по зобов’язанням за залученими коштами від громадян України. Крім того, майже всі транзакції в магазинах B2B Jewelry здійснюються у готівковій формі, що не дає змоги встановити зв’язки з реальними бенефіціарами проєкту. За даними YouControl, у ФОП Гонти наразі відкрито низку виконавчих проваджень (відповідно до записів в Єдиному реєстрі боржників). 

У списку привертає увагу Український народний банк. Щодо нього немає даних про юридичну чи фізичну особу, яка оперує сайтом чи проєктом. Договори пропонуються до підпису без зазначення назви компанії і оплата лише на онлайн-гаманці. 

Серед проєктів, які функціонують в Україні від імені російських юросіб, ‒ FTC (його юрособа ‒ ВАТ “ФТК А” діє з 2018 року) та Avalon Technologies (ВАТ “Авалон 13-06” зареєстрована у 2013 році). Росіяни помічені і у складі директорів проєкту Get4me, який теж міститься у списку НКЦПФР. 

“До ознак фіктивності інвестиційного проєкту відносять відсутність реєстрації в країні залучення інвестицій, великий відсоток гарантованої дохідності, відсутність підписаних документів тощо. Все це вказує на непрозоре ведення бізнесу. Якщо ми бачимо, що у контрагента є проєкт, в якому Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку вбачає ознаки фіктивності, то існує значна вірогідність того, що співпраця з ним може нести ризики. Адже окрім можливих втрат через шахрайство, правоохоронні органи можуть розглядати вашу компанію як співучасника у фінансових оборудках”, ‒ коментує Данило Глоба, заступник директора з юридичних питань компанії YouControl.

Спеціалісти сервісу YouControl додали в досьє українських компаній дані про віднесення їх проєктів до списку таких, що мають ознаки фіктивності та планують в подальшому відстежувати ситуацію.

 

Теги

YouControl

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу