Компанії

27 Вересня 2018
З "Кузні" Порошенка вивели нерухомість перед продажем
Перед продажем президентської "Кузні" з неї вивели нерухомість

У серпні понад 60 000 кв м нерухомості заводу "Кузня на Рибальському" президента Петра Порошенка і його соратника Ігоря Кононенка передали компанії "Буд-Реновація".

Про це повідомляє Bihus.Info, зазначаючи, що це сталося за півтора місяці до публічного повідомлення про підготовку заводу до продажу.

26 вересня речник президента Святослав Цеголко анонсував продаж заводу "Кузня на Рибальському", що спеціалізується на суднобудуванні. Його кінцевими бенефіціарними власниками є президент Петро Порошенко і нардеп від БПП Ігор Кононенко.

Але витяги з держреєстру нерухомості свідчать, що 14-16 серпня понад 60 тисяч кв м київської нерухомості на Електриків, 26, де розташована "Кузня на Рибальському", було передано ТОВ "Буд-Реновація".

Компанія "Буд-Реновація" заснована три місяці тому самою ПАТ "Кузня на Рибальському", а її кінцевими бенефіціарами також є Петро Порошенко та Ігор Кононенко.

Серед переданої нерухомості – цехи, склади та верф. Судячи з підстав, вказаних у витязі з реєстру, майно передане "Буд-Реновації" безоплатно.

Юрист Святослав Кібець каже, що стандартною практикою є передача нерухомості, як внеску до статутного капіталу новоствореної компанії.

Згідно з фінансовим звітом "Кузні на Рибальському" за 2017 рік, її основні засоби оцінювалися у понад 275 мільйонів гривень, інвестиційна нерухомість – у понад 28 мільйонів. А статутний капітал "Буд-Реновація" становить 6 мільйонів гривень.

На думку Кібця, "подібна передача майна використовується, щоб запобігти накладенню можливих обтяжень, або зверненню стягнення на майно, наприклад через борги перед партнерами, або невиконані податкові зобов'язання".

Юрист акцентує, що подібна практика не гарантує намір покупця уникнути виплати боргів, але цілком дозволяє йому це зробити.

"По-перше, така операція унеможливлює якісь швидкі дії, наприклад - арешт майна або заборону його передачі, з боку держави або кредиторів. По-друге, через 12 місяців після передачі майна спливає термін, з яким законодавство про банкрутство пов'язує можливість визнання передачі майна недійсною як такої, що суперечить інтересам боржника", – сказав Кібець.

"Якщо простіше, то через рік після передачі активів іншій фірмі, компанію можна вводити у банкрутство, не виплачуючи борги, але зберігаючи всі активи" – уточнив керівник департаменту корпоративного права компанії "Юрімекс".

Відповідно до фінзвіту за 2017-й рік "Кузня на Рибальському" мала понад 178 мільйонів гривень кредиторського боргу за товари, роботи і послуги, більше 78 мільйонів гривень – за розрахунками з бюджетом і більше 1.1 мільярда гривень – за одержаними авансами.

Основний вид діяльності "Буд-Реновації" – організація будівництва.

Поруч із "Кузнею на Рибальському" (колись "Ленінська кузня") зараз зводять скандальний житловий комплекс "Rybalsky", який пов’язують із нардепом Нестором Шуфричем та екс-головою Держкомпідприємства Михайлом Бродським.

Нові досьє

Арахамія Давид. ДОСЬЄ

Хто така Юлія Тимошенко?

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)