Присутність миротворчої місії ООН на сході України буде актуальною до проведення місцевих виборів, після яких відповідальність за безпеку в регіоні перейде до українського уряду.
Про це заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер в інтерв'ю "Лівому берегу".
"Моя думка полягає в тому, що важливо забезпечити безпеку в зоні конфлікту і створити умови для проведення місцевих виборів. Можливо, кілька місяців піде на прояснення списків виборців, на підготовку виборчого процесу, створення відповідних адміністрацій, забезпечення проведення кампанії, появи кандидатів, виборчих служб та проведення цих виборів", - сказав Волкер.
На його думку, на цей критичний період потреба в миротворцях буде зберігатися. Після обрання органів влади, можна буде починати передавати повноваження місцевим органам управління, і зрештою передати відповідальність за безпеку українському урядові.
"Отже, буде період розгортання, період управління забезпеченням виборів та їхньої безпеки, а потім - період переходу під контроль України", - зазначив дипломат.
5 вересня за підсумками зустрічі американського дипломата Курта Волкера з помічником російського президента Владиславом Сурковим - Володимир Путін підтримав ідею з розміщенням миротворців у зоні російсько-українського військового конфлікту на Донбасі. Однак він наполягає, що миротворчий контингент має бути розміщено лише на лінії розмежування. Україна виступила проти такого сценарію: миротворці мають бути розміщені на усій окупованій території Донбасу, а не лише на лінії розмежування.
20 вересня президент Петро Порошенко повторно звернувся до Радбезу ООН з проханням про розгортання міжнародного миротворчого контингенту у зоні бойових дій на сході України. Вперше Україна просила про це ще навесні 2015 року.
Курт Волкер заявляв, що Росія не може брати участі в миротворчій місії на Донбасі.
Україна, Сполучені Штати Америки та Федеративна республіка Німеччина мають фактично готовий проект резолюції щодо миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй на Донбасі. У листопаді Росія і США знову обговорили можливість розміщення миротворчої місії ООН на сході України, з 29 абзаців російська сторона визнала прийнятними лише три.