Персони

13 Жовтня 2022
Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США
Сергій Тронь – один із найвідоміших українців на світовому ринку криптовалют, власник глобальної компанії з видобутку цифрових активів White Rock Management – повідомив про плани відкриття нового центру обробки даних в американському штаті Вайомінг

Зараз офіс WRM вже відкритий у Техасі неподалік Х'юстона, а сам Сергій Тронь активно виступає за впровадження "зеленого" бізнесу та "зелених" джерел енергії в Україні.

Сергій Тронь розпочав бізнес у сфері інформаційних технологій лише 8 років тому. Втім, за цей час його компанія інвестувала в IТ, логістику та енергетичну галузь. Сьогодні White Rock Management має представництва у США, Канаді, Швеції та Казахстані. 

Інновації в Техасі 

Представництво української компанії в США розташоване у долині річки Бразос штату Техас, який наразі є місцем світового паломництва майнерів криптовалют. Хоча досі штат був більш відомим як батьківщина американської сланцевої революції у видобутку газу та нафти на початку 2000-х років.

Саме тому WRM вирішила поєднати традиційний економічний потенціал Техасу з технологіями майбутнього. Так, побічним продуктом видобутку нафти є факельний газ, який утворюється у процесі сепарації нафти. Найчастіше його просто спалюють. Українська компанія ж використає цей газ для вироблення електроенергії для майнінгу криптовалют. 

«Підприємство є першим, але не останнім нашим проєктом у Техасі. Всі вони будуть використовувати відхідні гази з нафтових свердловин, перетворюючи колишні відходи на джерело енергії. Такий підхід є дружнім до навколишнього середовища, зменшує викиди діоксиду вуглецю до атмосфери та зміцнює позиції White Rock Management у світовій індустрії видобутку цифрових активів», – пояснив Сергій Тронь.

Зауважимо, за даними дослідження Світового банку, у 2020 році факельне спалювання газу на планеті досягло 150 млрд кубометрів. Для порівняння, такі обсяги еквівалентні річному споживанню природного газу всіма країнами Африки на південь від Сахари.

Таким чином, до атмосфери планети щорічно потрапляють продукти згоряння обсягом понад 400 млн тонн в еквіваленті CO2. В результаті не лише витрачаються цінні ресурси, а й завдається шкода навколишньому середовищу через викиди метану та сажистого вуглецю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава White Rock Management Сергій Тронь виступає за декарбонізацію криптоіндустрії

Сергій Тронь давно та послідовно виступає за розвиток «зеленого» бізнесу. Він переконаний, що у будівництві сучасних дата-центрів варто використовуючи альтернативні джерела енергії. Серед них – факельний газ, який тепер приносить користь. 

Виклики Вайомінгу 

Днями Сергій Тронь повідомив про відкриття нового дата-центру компанії у штаті Вайомінг. Цього разу представництво створюється на відстані понад 1600 кілометрів від техаського офісу White Rock Management. 

Вибір нової локації також не є випадковим. Передусім, через прогресивну владу Вайомінгу. Зокрема, сенаторка від штату Синтія Ламміс влітку 2001 року відкрила Кокус (збори прихильників) фінансових інновацій у Сенаті США, з метою, як вона пояснила, зміцнення лідерства Америки у сфері фінансових технологій та цифрових активів. 



Справді, ще з 2018 року Вайомінг ухвалив низку законів, які перетворили штат на сприятливе місце для створення цифрових активів та блокчейн-бізнесу. Наприклад, влада штату санкціонувала створення нового типу банку спеціально для цифрових активів, який безпечно інтегрує їх до фінансової системи.

«Технологію блокчейн можна використовувати для багатьох речей, але одним із прикладів у Вайомінгу є управління ланцюгом поставок. Сьогодні власники ранчо використовують блокчейн для великої рогатої худоби, який дозволяє споживачам відстежувати стейк, який вони їдять, від «зачаття до споживання». Ви можете знати, від якого бичка прийшло ваше філе, чиє ранчо, який м’ясник, і це приносить власникам ранчо вищі ціни. У майбутньому ця технологія також може допомогти скоротити час, необхідний для здійснення грошових переказів або виплати вашої зарплати», – написала Синтія Ламміс на своїй сторінці у Facebook. 

Децентралізація і блокчейн як стратегічний шлях розвитку 

На початку червня 2022 року Сергій Тронь був присутній на презентації законопроекту «Про регулювання криптовалют» у Сенаті США, який представляла Синтія Ламміс. Сенаторка переконана, що фундамент будь-якого успіху країн чи територій створює плідне співробітництво влади та підприємців-інноваторів, їхнє спільне розуміння необхідності впровадження нових технологій, які дозволяють зробити технологічний й відповідно економічний стрибок. 

Приклад Вайомінгу лише підтверджує думку Сергія Тронь, що сьогодні у глобальних елітах формується прошарок людей, які розуміють кардинальну зміну світу вже незабаром – децентралізація та блокчейн стануть його базовими складовими. 

«Збереження даних, безпека, незалежність, швидкість та низькі комісії, децентралізація всіх процесів – базові характеристики шляхів розвитку цивілізації. Так, ці зміни порушать питання збільшення витрат електроенергії, втім шлях подальшої інтеграції технологій блокчейну у повсякденне життя є неминучим процесом. Легалізація та впровадження нових технологій на національному рівні – стратегія майбутнього та вільних ринків. Вона протистоїть «радянській» стратегії придушення базових свобод, захоплення чужих територій, мілітаризації. А стратегія майбутнього завжди перемагає стратегію минулого», – підсумував інвестор. 

Важливість успіху українського інноваційного бізнесу, одним з представників якого є Сергій Тронь, саме в США неможливо переоцінити. Сьогодні українці успішно протистоять залишкам радянської імперії, які послуговуються застарілими стратегіями побудови суспільства. Назовні виринають речі, здавалося б, неможливі у XXI столітті. Показово, якщо Україна разом з успіхами на полі бою запровадить проривні технології у країні, лідерство якої в інноваціях наразі незаперечне.

 

Нові досьє

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko