Персони

03 Серпня 2018
Вбивство Шеремета: ГПУ не бачить ознак теракту, атаку спрямували проти нього
Павло Шеремет, джерело фото: tsn.ua

Павло Шеремет, джерело фото: tsn.ua

ГПУ не бачить ознак теракту у вбивстві Шеремета

Слідство у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета не встановило у злочині ознак терористичного акту.

Про це повідомляє видання "Українська правда".

Зазначимо, напередодні дружина загиблого журналіста Олена Притула звернулася до суду зі скаргою на бездіяльність генпрокурора Юрія Луценка у цьому розслідуванні, що триває вже два роки.

Зокрема, вона вимагала визнати її потерпілою у цій справі, а також внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та почати розслідування за фактом скоєння теракту 20 липня 2016 року, що призвело до смерті Шеремета.

Згодом Генпрокуратура надала пояснення у відповідь на позов Притули, зазначивши, що провадження у справі Шеремета на час його реєстрації та на сьогодні не має ознак теракту.

"Суб’єктивна сторона складу злочину за ст. 258 КК передбачає порушення громадської безпеки, залякування населення, провокацію воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, вплив на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади", - пояснили у ГПУ.

Потужність вибухівки, якою підірвали автомобіль журналіста, становила від 350 до 700 грамів в тротиловому еквіваленті. Таким чином, це "відносно незначна кількість для ураження багатьох цілей".

У ГПУ зауважили, що спосіб кріплення пристрою, направленість вибухової хвилі та її вражаючих елементів виключно в салон автомобіля (саме сидіння водія) виключають можливість ураження інших осіб.

Щодо вимоги Притули визнати її потерпілою у справі, прокуратура відповіла, що "права і обов‘язки потерпілої особи виникають з моменту подання нею заяви про вчинення злочину або заяви про залучення як потерпілої".

"Така заява від Олени Притули (20.07.2017), а також мами журналіста Шеремет Людмили Станіславівни та доньки Єлізавети (21.07.2017) надійшли до слідчих Нацполіції. Після заяв усім потерпілим була видана пам’ятка про процесуальні права та обов’язки потерпілого, в яких стоять їхні підписи", - підсумували у відомстві.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув у центрі Києва 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля. Поліція кваліфікувала злочин за ч.2 п.5 ст.115 ККУ (умисне вбивство, здійснене способом, небезпечним для життя багатьох людей). 20 липня 2017 року, в день річниці вбивства Шеремета, ЄС закликав якнайшвидше знайти винуватців його загибелі, а в ООН занепокоєні тим, що слідство досі не завершено. На вимогу слідства, усі судові рішення, котрі приймаються під час проведення розслідування, засекречені. 1 червня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко визнав, що слідство у справі вбивства Шеремета поки що не має результатів.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу