Війна - це завжди розрив у житті країни та людей.
Для бізнесу війна - серйозне випробовування. Для нього, власне, й у мирний час вистачає викликів, що вже говорити про воєнний час. А надто - коли доводиться не ставити на паузу свій бізнес, а запускати новий проект. Так, як це робить Олександр Свіщов.
У Львові хоч і на кілька місяців пізніше, аніж планувалося, відкрився найбільший в Україні спортивно-розважальний центр під назвою Leoland. Можливо, не так помпезно і не з таким розмахом, але там вже почала працювати тенісна школа, футбольний центр для найменших «Футбік» та лабораторія MakerSpace. До проекту тепер додалося і бомбосховище.
Як каже Свіщов, під час війни важливо створювати робочі місця (у новому комплексі працюватиме до 400 осіб), сплачувати податки та виконувати зобов’язання перед підрядниками.
Утім, Олександр Юрійович робить більше, аніж говорить. Бо його інвестиції це - дітей, а, значить, це - інвестиції у майбутнє України.
Бізнес: будівництво, тютюновий бізнес, торгівля, спорт
Сфера бізнес-інтересів Олександра Свіщова лежить у будівництві, виробництві тютюнових виробів (на час війни згорнуто), торгівлі та спортивно-розважальному бізнесі.
Попри війну Олександр Свіщов продовжує розвивати власний бізнес
Він є бенефіціаром у компаніях:
"Львівський обласний виробничий рибний комбінат";
"Над морем" (керівник);
"Городоцький шлях" (керівник).
Окрім того, Свіщов є засновником підприємств:
"Палац спорту "Україна";
"Олімпекс-2";
"Лео фільм продакшен" (керівник);
АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "ЛЕВ" (керівник);
"Міжнародне товариство українсько-індійської дружби";
"Спортивно-оздоровчий центр "Україна-Китай".
Біографічні дані
Народився 22 вересня 1970 року у Львові.
Батьки - Юрій Свіщов та Валентина Рикова є потомками жертв радянського режиму.
У 1987 році по закінченні середньої школи Олександр вступив до Львівського професійно-технічного училища № 22. Там він навчався на майстра з ремонту годинників. Після ПТУ 5 років працював за фахом.
У 2021 році здобув вищу освіту у Львівському університеті бізнесу і права. Спеціальність - "Міжнародні відносини, громадські комунікації та регіональні стадії".
Із середини 90-их Олександр Юрійович починає працювати у ТЗоВ "КАМАЗ-Львів". Спершу на посаді менеджера, а потім - і заступника директора з продажу. Після - з просування підприємства.
Одночасно з цим Свіщов інвестує у ПАТ "Автомат" (у 2011-2012 роках він - голова наглядової ради), ПАТ "Самбірський дослідно-експериментальний машинобудівний завод", ТзОВ "Ливарний завод" і стає співвласником підприємств.
З 2021 року - радник голови Львівської обласної ради.
Благодійництво та меценатство
З початком війни бізнес Свіщова переорієнтувався на допомогу армії та людям, які змушені були залишити домівку. Олександр Юрійович каже, що його компанії взяли на себе організаційні, фінансові та інформаційні питання. Головне завдання, говорить підприємець, - наблизити перемогу України у війні з Росією.
Олександр Свіщов - відомий на Львівщині благодійник і меценат
Свіщов - відомий на Львівщині не лише благодійництвом, а своїми меценатськими проектами. Він захоплюється вивченням історії та розуміється на старожитностях. І не лише розуміється, а й допомагає поповнювати колекцію Винниківського історико-краєзнавчого музею. За його участі там з’явилися фрагмент бронзового браслету часів Київського культури, старовинні натільні хрести, лунниці, підвіси, колекція кресал та давніх європейських монет.
2021 року Олександр Юрійович передав велику колекцію із 84 артефактів Львівському гарнізонному храму апостолів Петра і Павла.
Сім’я: син - депутат облради
Олександр Свіщов не афішує приватне життя.
Відомо, що його син - Віталій Свіщов, 1994 року народження.
З юності займався ватерполо.З 2010 року - гравець команди "Динамо" (Львів). Очолює Львівську обласну федерацію міні водного поло.
2017 року отримав диплом Львівського державного університету фізичної культури за спеціальністю "фізична культура". Пізніше вивчав бухгалтерську справу у Львівській комерційній академії.
5 років тому побрався із Софією Хацаюк. Подружжя виховує доньку Ніколь.
Софія - власниця ПП "Вікторович" (оптова торгівля рибою, морепродуктами та молюсками) та ТОВ "Віта-Комерц" (посередництво в торгівлі деревиною та будівельними матеріалами).
У 2015 році Віталій Свіщов став наймолодшим депутатом Львівської міської ради від Блоку Петра Порошенка.
2020 року на місцевих виборах обраний депутатом Львівської обласної ради від партії «Європейська солідарність». Віталій із 4,3 млн грн доходів від підприємницької діяльності у 2019 році, чотирма квартирами у Львові та автомобілем Mercedes-BenzSprinter 315 Cdi увійшов до 10 найбагатших депутатів Львівської облради.
Донька Олександра Свіщова - Вікторія Олександрівна, є кінцевим бенефіціаром компаній "Романів", "Мікс сервіс менеджемент", "Під’ярків", "УНТК", "Хотел Сервіс Менеджемент", "Над морем", "Аква-Віп-Компані", "Городоцький шлях".
Спорт: футбол, ватерпол
На початку 2000-их Свіщов захоплюється футболом. Три роки він стояв на чолі футбольного клубу «СКА-Орбіта».
Десять років тому він став президентом ватерпольного клубу "Динамо" (Львів). Саме після приходу Олександра Юрійовича львівські ватерполісти сім разів виграють чемпіонат України, вісім разів стають володарями Кубку України та тричі стають володарями Суперкубку України.
Свіщов докладає багато зусиль для розвитку спорту в Україні
Водне поло - справжня пристрасть Свіщова
Свіщов каже, що ватерпол - більше, аніж спорт чи просто захоплення. Варетпол - велика частина його життя.
Чи бачили ви, щоб бізнесмени не лише інвестували у спорт, а й промотували його у кіно та книжкових магазинах, як це робить Свіщов?
До сторіччя водного поло на Львівщині він зняв документальний фільм та видав книжки про ватерполо у рідному краї та про клуб "Динамо" (Львів). Для того, аби всі пам’ятали: ватерполо - давня і шанована гра на Західній Україні.
У жовтні 2021 році Олександр Юрійович став президентом Федерації водного поло України. За півроку до війни він ставив перед собою амбітні цілі: відкрити ватерпольні школи у великих містах країни, оскільки Свіщов, переконаний, що ця грає має користуватися популярністю у школярів.
Однак вторгнення Росії до України змусило і Олександра Юрійовича, і Федерацію водного поло відкоригувати свої плани. Свіщов доклав багато зусиль для того, аби вивезти юних спортсменів зі сходу та півдня України до Чехії, Польщі, Угорщини, Литви, Італії, Румунії та до Словаччини. Голова Федерації водного поло невтомно повторює: ми повинні врятувати молодих ватерполістів і створити їм умови, за яких після нашої перемоги над Росією додому повернуться вправні та сильні спортсмени, які стануть кістяком збірної України.
Хобі і захоплення
Займається спортом.
Захоплюється нумізматикою, колекціонуванням, етнографією та музейною справою.
Любить читати та подорожувати.