Біографія
Народився у Києві. У 2000-м році закінчив Київський державний університет технологій та дизайну за спеціальністю "економіка підприємства".
До роботи у державних органах займався бізнесом.
Кар'єра
Працював у Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції. Також працював у МНС України.
У митних органах почав працювати у вересні 2016 року, очоливши митний пост "Луцьк" Волинської митниці.
У жовтні 2017 року брав участь у конкурсі на керівника начальника Волинської митниці. В інтерв'ю РБК-Україна розповідав, що поруч із ним у цьому конкурсі брав участь Віктор Кривицький, якому й була віддана перевага. Щуцький же обійняв посаду виконувача обов'язків голови митної служби у Закарпатській області.
З 2017 до 2019 рр. керував Сумською митницею. У цей період під його керівництвом було проведено низку гучних затримань контрабандних товарів, серед яких великі партії культурних цінностей, мобільних телефонів, наркотиків, ліків, заборонених до переміщення через митний кордон та багато іншого.
З 22 листопада 2019 року до квітня 2021 року очолював Чорноморську митницю (об'єднують Миколаївську та Херсонську область).
Під час роботи на Чорноморській митниці Олександром Щуцьким було прийнято низку гучних рішень. Так, наприкінці 2019 року Чорноморська митниця зупинила контрабанду чорногорського токсичного піску.
У лютому 2020 року Щуцький заявив, що контрабандисти в Україні почали застосовувати нові схеми, за яких їх набагато важче викрити. За його словами, у них є ресурси на будь-яку "війну" щодо митниці.
Навесні 2020 року Чорноморська митниця закликала Миколаївський глиноземний завод (МГЗ) не наражати регіон на екологічну катастрофу.
У серпні 2020 року Чорноморська митниця за підтримки голови Херсонської облдержадміністрації Юрія Гусєва ініціювала запровадження заборони на в'їзд перевантажених вантажівок у порти України.
Як розповідав Щуцький у колонці на сайті "Економічної правди", суть пропозиції полягала в тому, щоб дати доступ інспекторам митниці до вагових комплексів при в'їзді в порти та у разі виявлення порушень в адміністративному порядку заборонити перевантаженим фурам в'їзд на територію.
Навесні 2021 року Щуцького було переведено до центрального апарату Державної митної служби України, де він став директором департаменту ризиків ГТС.
У червні 2021 року Щуцький знову заявив про тиск на митницю з боку контрабандистів. За його словами, у такий спосіб контрабандисти намагалися завадити впровадженню реформи в Україні.
У серпні 2021 року Кабінет міністрів визначив Щуцького переможцем конкурсу на зайняття посади першого заступника голови Державної митної служби за наслідками відповідної співбесіди.
План боротьби з контрабандою
На думку Щуцького, щоб мінімізувати рівень контрабанди в Україні необхідно повернути кримінальну відповідальність за контрабанду.
Другий важливий момент, за його словами, – це забезпечення митників.
"У 2010 році був останній раз, коли їх одягали у нову форму. Те саме стосується і зарплат, соціальних пакетів", – переконаний перший заступник голови Державної митної служби України.
Крім цього, додає Щуцький, в Україні митники найчастіше борються з контрабандистами підручними засобами, без сучасних засобів сканування та іншого технічного забезпечення.