Персони

04 Вересня 2018
Савченко залишили під вартою до 30 жовтня
Надія Савченко, джерело фото: 24tv.ua

Надія Савченко, джерело фото: 24tv.ua

Нардеп залишається під вартою до 30 жовтня

Шевченківський районний суд Києва залишив народного депутата Надію Савченко під вартою до 30 жовтня.

Про це пише "Радіо Свобода".

"Клопотання про подовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно Савченко Надії Вікторівни задовольнити. Продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави", – оголосив суддя.

Строк дії ухвали – до 30 жовтня включно.

Суд також відмовив у задоволенні клопотань про взяття Савченко на поруки 33 особам.

29 серпня Шевченківський районний суд Києва відмовив адвокатам народного депутата Надії Савченко у зміні запобіжного заходу і залишив її під вартою.

22 березня Верховна Рада України дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Надії Савченко.

Їй інкримінують злочини, передбачені статтями: "дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади", "готування до злочину", "вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією", "посягання на життя державного чи громадського діяча", "терористичний акт", "створення терористичної групи чи терористичної організації", "незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами".

За даними Генпрокуратури, Савченко була спільницею Володимира Рубана, затриманого 8 березня на КПВВ "Майорське" при спробі переміщення великої кількості зброї з території Донецької області, яка підконтрольна російським окупаційним адміністраціям.

Савченко раніше заявляла, що планувала не теракт, а лише "політичну провокацію". Рубан усі звинувачення відкидав.

2 серпня Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою продемонстрували ймовірний план вчинення теракту в центрі столиці, в організації якого підозрюють заарештованих нині керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана та народного депутата Надію Савченко.

Крім того, силовики показали озброєння, яке в перебігу слідства вони вилучили і яким нібито планували скористатися підозрювані під час втілення своїх намірів. Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що на сьогоднішній день усі докази зібрані і справу передали на ознайомлення сторонам.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович