Персони

30 Березня 2018
Медведчук про себе: Може бути і затримання, і арешт
Віктор Медведчук, джерело фото: obozrevatel.com

Віктор Медведчук, джерело фото: obozrevatel.com

Медведчук не виключає свого арешту

Керівник організації "Український вибір" Віктор Медведчук в інтерв'ю BBC розповів про те, чи вважає він можливим свій арешт через справу проти Надії Савченко та Володимира Рубана, а також про стосунки з ними.

На питання видання про своє затримання чи арешт у даній справі він відповів: "Виключати нічого не можна. А з огляду на вразливість правової системи України, може бути і затримання, і арешт, і кримінальні справи конкретно проти мене".

Водночас пан Медведчук заперечив можливість отримання політичного притулку за кордоном: "Я це виключаю повністю".

Щодо стосунків з Надією Савченко він розповів: "Річ у тім, що з пані Савченко у мене взагалі жодних контактів ніколи у житті не було".

Віктор Медведчук вважає, "що зробив дуже багато для того, щоб вона була звільнена з російської в'язниці і приїхала в Україну", але "ні до цього, ні після цього я з нею не встиг познайомитися", адже "не вважав це за необхідне для себе".

А Володимир Рубан, за словами пана Медведчука, дійсно якийсь час був причетний до організації "Український вибір": "Колись, у 2013 році, він дійсно мав стосунок до певних заходів "Українського вибору", про що я, до речі, тоді не знав, тому що у тих заходах, я участі не брав. Тоді я взагалі не знав, хто такий Рубан".

Віктор Медведчук додав, що дізнався про Рубана та зустрівся з ним вже після початку конфлікту на Донбасі - коли обоє почали займатися обміном полонених.

"Він вважав, що, з огляду на мої відносини з президентом РФ Путіним мені було б дуже просто вирішити всі питання без будь-яких переговорів. Звичайно, це була примітивна оцінка серйозної проблеми", - пояснює керівник "Українського вибору", який є кумом російського президента.

У 2016 році Віктор Медведчук "на прохання СБУ" зустрівся з Володимиром Рубаном щодо одного з обмінів полонених, однак у підсумку той так і не відбувся.

"Більше я з ним не підтримував жодних стосунків, у нас не було жодних контактів", - стверджує пан Медведчук.

"Тому пошук моєї причетності до Савченко, Рубана та їхньої справи я вважаю повним абсурдом. Будь-які заяви на цю тему - це політичне замовлення, політичні інсинуації, не більше", - додав він.

Надію Савченко та Володимира Рубана затримано за справою у підготовці військового перевороту в Україні. Вони свою вину заперечують.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович