Про це генеральний прокурор Юрій Луценко заявив в інтерв’ю ZIK.
"Ми не підозрюємо Саакашвілі. Ми підозрюємо його праву руку Северіона Дангадзе у спробі перевороту та фінансуванні такої спроби. Самого Саакашвілі ми підозрюємо лише в сприянні членам злочинного угруповання Курченка-Януковича", – пояснив Луценко.
За словами Генпрокурора, Саакашвілі прийшли затримувати співробітники СБУ, бо вони ведуть це слідство.
"Слідство в цій справі веде СБУ. Тому слідчі служби прийшли затримати і направити до слідства. Після цього Саакашвілі переховувався в різних місцях і був затриманий, після оголошення в розшук, співробітниками Національної поліції", – підсумував Луценко.
Увечері 11 грудня Печерський районний суд Києва відмовився задовольнити клопотання прокурорів щодо Михайла Саакашвілі. Ті наполягали на домашньому арешті лідера “Руху Нових Сил”. Одначе за рішенням суду Саакашвілі вийшов на свободу.
Сам Саакашвілі під час засідання називав себе не затриманим, а військовополоненим.
Юлія Тимошенко готова була взяти Саакашвілі на поруки.
8 грудня Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що Саакашвілі затримали на вул. Відрадній у Києві. Його помістили в слідчий ізолятор СБУ.
Екс-очільник Одеської ОДА після цього оголосив голодування.
Зранку 5 грудня до квартири Михайла Саакашвілі увірвалися СБУ та ГПУ. Екс-очільник Одеської ОДА втік на дах будинку і погрожував стрибнути. Пізніше його затримали. Саакашвілі інкримінують сприяння учасникам злочинних організації (ч.1 ст. 256). Близько 14 години протестувальники витягнули екс-очільника Одеської ОДА з машини СБУ.
Генеральний прокурор Юрій Луценко вдень на спеціальному брифінгу опублікував аудіозапис розмови нібито Михайла Саакашвілі з олігархом Сергієм Курченком.
5 грудня поліція оголосила екс-очільника Одеської ОДА в розшук.
Як повідомляло "Досьє", 3 грудня Михайло Саакашвілі оголосив про початок "Нового Майдану" 10 грудня.
Раніше екс-голова Одеської ОДА заявив, що президент Петро Порошенко розпорядився затримати його. Соратників та родичів Саакашвілі не пускають до України.