Персони

13 Травня 2018
Гримчак: 9 травня слід зробити робочим днем, як свого часу вчинили з 7 листопада
Спекуляції та провокації навколо святкування радянського "Дня перемоги", яке в Україні досі щороку відбувається 9 травня, припиняться після того як цей день перестане буде вихідним

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ) Юрій Гримчак в суботу, 12 червня 2018 року, в ефірі програми "Вердикт" з Сергієм Руденком на телеканалі Еспресо.TV.

При цьому він наголосив, що проблему з 9 травня можна вирішити за аналогією з 7 листопада - днем більшовицького перевороту у Санкт-Петербурзі, що в СРСР святкувалося як "День Великої Жовтневої Соціалістичної Революці". Причому така ситуація продовжувалася напівофіційно навіться в незалежній Україні, тобто вже після відокремлення від Росії.

"Було у нас таке свято - 7 листопада. У Києві ходили, прапори носили і все на світі. Доки цей день не зробили просто робочим. 7 листопада перестало бути святом років 10 тому. Ще наступного року хтось там виходив, а потім воно пішло. Тому що робочий день", - зазначив заступник міністра.

Він зазначив, що акт про капітуляцію гітлерівської Німеччини було підписано саме 8 травня.

"Увесь світ, який воював з Гітлером, він святкує цей день 8 травня. І сьогодні все більше приходить розуміння того, що це не свято, а день, коли треба згадати мільйони загублених людей. Й не тільки Сталіним і Гітлером, а просто війною", - додав Гримчак.

Нові досьє

Кривонос Сергій. 10 фактів із життя генерала

Хто такий Медведчук?

Верещук Ірина. 10 фактів фактів із життя

Лапін Ігор. ДОСЬЄ

Хто кому кум, сват, брат в українській політиці. Версія 2025 року

Хто такий Ігор Коломойський?

Залужний Валерій. 10 фактів із життя

Арахамія Давид. ДОСЬЄ

Тимошенко Юлія. 10 фактів із життя

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ