Персони

13 Травня 2018
Гримчак: 9 травня слід зробити робочим днем, як свого часу вчинили з 7 листопада
Спекуляції та провокації навколо святкування радянського "Дня перемоги", яке в Україні досі щороку відбувається 9 травня, припиняться після того як цей день перестане буде вихідним

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ) Юрій Гримчак в суботу, 12 червня 2018 року, в ефірі програми "Вердикт" з Сергієм Руденком на телеканалі Еспресо.TV.

При цьому він наголосив, що проблему з 9 травня можна вирішити за аналогією з 7 листопада - днем більшовицького перевороту у Санкт-Петербурзі, що в СРСР святкувалося як "День Великої Жовтневої Соціалістичної Революці". Причому така ситуація продовжувалася напівофіційно навіться в незалежній Україні, тобто вже після відокремлення від Росії.

"Було у нас таке свято - 7 листопада. У Києві ходили, прапори носили і все на світі. Доки цей день не зробили просто робочим. 7 листопада перестало бути святом років 10 тому. Ще наступного року хтось там виходив, а потім воно пішло. Тому що робочий день", - зазначив заступник міністра.

Він зазначив, що акт про капітуляцію гітлерівської Німеччини було підписано саме 8 травня.

"Увесь світ, який воював з Гітлером, він святкує цей день 8 травня. І сьогодні все більше приходить розуміння того, що це не свято, а день, коли треба згадати мільйони загублених людей. Й не тільки Сталіним і Гітлером, а просто війною", - додав Гримчак.

Нові досьє

Безугла Мар'яна. ДОСЬЄ

Лінько Дмитро. ДОСЬЄ

Кривонос Сергій. 10 фактів із життя генерала

Хто такий Медведчук?

Верещук Ірина. 10 фактів фактів із життя

Лапін Ігор. ДОСЬЄ

Хто кому кум, сват, брат в українській політиці. Версія 2025 року

Хто такий Ігор Коломойський?

Залужний Валерій. 10 фактів із життя

Арахамія Давид. ДОСЬЄ