Персони

17 Червня 2018
Геращенко розповіла про роботу з Кучмою в Мінській групі та вбивство Гонгадзе
Ірина Геращенко, скріншот: "Еспресо"

Ірина Геращенко, скріншот: "Еспресо"

Колишній український президент України Леонід Кучма є важливим учасником групи з мирних перемовин у Мінську

Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради, народний депутат від БПП Ірина Геращенко в ефірі щотижневої програми "Досьє" з Сергієм Руденком на телеканалі Еспресо.TV.

Ведучий програми запитав її про те, чи відчуває екс-президент Леонід Кучма, з яким вона тепер працює у Тристорінній контактній групі (ТКГ) в Мінську, свою відповідальність за те, що 2000 року сталося з журналістом Георгієм Гонгадзе.

"Ми працюємо у Мінській групі, там кілька людей нас. І дуже важливо щоб ця група зараз максимально скоординовано працювала на Україну. Тому я, з Вашого дозволу, буду робити все, у т.ч. в прямому ефірі, щоб допомагати Україні, а не зараз якось ставити під сумнів роботу нашої групи", - наголосила Геращенко.

На її думку, Кучма "перейшов рубікон 2014 року" й сьогодні є "дуже важливим представником Мінської групи".

"Там є представники Російської Федерації. І важливо щоб людина, яка представляє Україну у ТКГ, вміла з ними говорити. Тому що це (представники режиму Путіна - ред.) дуже цинічні переговорники, які завжди вміли тиснути на Україну", - пояснила Геращенко.

Крім того, Геращенко вважає, що до викрадення та знищення українського журналіста Георгія Гонгадзе восени 2000 року причетне керівництво Російської Федерації.

"Моя позиція з 2000 року не змінилася на жодне слово і на жодну кому: за цим стояла Росія. Яка писала в найвищі кабінети, вираховувала там певні чутливі моменти. Це очевидно було", - зазначила вона.

За словами Геращенко, трагедія з Гонгадзе була потрібна Кремлю для того, аби "дестабілізувати ситуацію" й відірвати від західних партнерів Україну, "яка тоді мала дуже серйозні шанси просунутися в напрямку НАТО і нашого західного вектору". 

 

 

 

Нові досьє

Тронь Сергій. ДОСЬЄ

10 секс-скандалів в українській політиці

Федорко Іван Петрович

Ярош: Росія загострює ситуацію. Україні треба готуватися до війни з Росією

Чернінька Юлія. ДОСЬЄ

Погосян Гамлет. ДОСЬЄ

Хто зробив із Зеленського наркомана

10 запитань і відповідей про книгу “Зеленський без гриму”

Ірина Солоннікова здобула кандидатський ступінь

Зеленський: Я хотів би побудувати Голлівуд і Діснейленд в Україні

Реклама

Партнери