Персони

26 Вересня 2018
"Боширов" – псевдоним полковника ГРУ Анатолия Чепиги, - Bellingcat
Руслан Боширов

Руслан Боширов

Під псевдонімом "Боширов" сховався полковник ГРУ

"Руслан Боширов", якого підозрюють у отруєнні Скрипалів, - це псевдонім полковника Головного розвідувального управління російського міноборони Анатолія Чепиги.

Про це повідомляється в спільному розслідуванні Bellingcat і The Insider.

За даними розслідувачів, підозрюваному в отруєнні колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, було присуджено звання Героя Росії. Bellingcat посилається на декілька джерел, знайомих з "Бошировим" , які підтвердили його особу.

Розслідувачі наводять деталі його біографії. Зокрема, стверджується, що він служив в 14-ій бригаді спецназу в Хабаровську, брав участь в Другій чеченській війні і був помічений недалеко від російсько-української кордону у кінці 2014 року.

У розслідуванні говориться, що псевдонім "Руслан Боширов" з'явився в 2010 році, тоді ж полковник ГРУ отримав паспорт на це ім'я і переїхав в Москву. Звання Героя Росії йому було присуджено в 2014 році. Ім'я Анатолія Чепиги і присудження йому цієї нагороди згадані на сайті "Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища". Людину, зовні схожу на "Боширова", журналісти виявили на фотографії випускників навчального закладу.

Повідомлялося, що Петров і Бошіров розповіли про свою поїздку в Солсбері.

Британські прокурори 5 вересня назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це - Олександр Петров та Руслан Боширов. Поліція також показала за записами камер спостереження їх детальний маршрут 3 і 4 березня у Лондоні та Солсбері.

30 червня в місті Еймсбері графства Вілтшир на півдні Англії було виявлено непритомних чоловіка і жінку. Їхній стан тоді пов'язували із впливом невідомої речовини, однак не могли сказати точно, чим вони отруїлися.

Згодом стало відомо, що чоловік і жінка були отруєні "Новачком" - такою самою нервово-паралітичною речовиною, як і колишній шпигун Сергій Скрипаль і його дочка Юлія.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович