Групи впливу

16 Липня 2018
До отруєння Скрипалів причетні співробітники ГРУ РФ, - NYT
джерело фото: 24tv.ua

джерело фото: 24tv.ua

Співробітники ГРУ РФ причетні до отруєння Скрипалів

ГРУ РФ, співробітників якої звинувачують у втручанні в американські вибори 2016 року, може бути відповідальним за отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його доньки Юлії.

Про це пише The New York Times з посиланням на чиновників Великої Британії і США, поінформованих про хід розслідування.

"Британські слідчі вважають, що атака на Скрипалів у Солсбері нервово-паралітичною речовиною "Новічок" 4 березня була проведена колишніми або діючими співробітниками ГРУ", - пише видання з посиланням на британського та 2 американських чиновників.

За словами джерела, британські правоохоронці близькі до того, щоб "назвати конкретних осіб, які, як вони вважають, провели операцію".

Але слідчі не виключають можливості того, що за отруєнням може стояти інша російська спецслужба чи приватна структура.

Видання нагадує, що 13 липня Мін'юст США висунув звинувачення 12 співробітникам військової розвідки РФ у втручанні в американські вибори, наголошуючи, що ГРУ є таємною потужною силою Кремля у конфліктах по всьому світу.

"ГРУ пов'язане з гібридною війною в Україні та анексією Криму у 2014 році. Розвідувальне управління було залучене до захоплення сирійських міст від імені президента Башар аль-Асада. У більш мирних регіонах ГРУ звинувачують у мобілізації слов'янських націоналістів у Чорногорії та фінансуванні протестів, які намагалися запобігти нещодавній зміні назви Македонії", - підкреслює The New York Times.

4 березня колишній співробітник ГРУ РФ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були знайдені без свідомості.

Їх отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новічок", розробленою за часів "холодної війни". Лондон звинуватив в отруєнні Росію, хоча Кремль заперечує будь-яку причетність.

Протягом декількох тижнів британські служби очищували місця, де перебували Скрипалі у день отруєння, та де міг залишатися нервовий агент.

18 травня стало відомо, що Сергій Скрипаль вийшов з лікарні. Юлію Скрипаль виписали 9 квітня.

Нові досьє

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business