Персони

31 Січня 2019
Богословська Інна. 10 фактів із життя
Колишня регіоналка Інна Богословська вдруге балотується в президенти України

Вперше вона це робила у 2010 році. Тоді її сприймали як "АнтиЮлю". Принаймні, Інна Германівна дуже часто і активно опонувала Юлії Володимирівні у телеефірах та заочно, називаючи її "крадійкою". Не виключено, що й у президентській кампанії 2019 року Богословській буде відведено таку ж роль.

1. 58 років. Народилася 5 серпня 1960 року у Харкові. Батько – кадровий військовий, викладач вузу, мати –юрист.

2. У 1982 році закінчила з відзнакою Харківський юридичний інституту. Працювала юристом у Харківській обласній колегії адвокатів.  У 1989 році вступила в заочну аспірантуру Інституту держави і права Академії Наук СРСР.

3. У 1991 році заснувала одну із перших юридичних служб в Харкові. Була організатором "Міжнародної аудиторської служби", консалтингової групи "Пруденс".  1992 року Інну Германівну запросили до правової колегії Державної Думи –  консультаційного органу президента Леоніда Кравчука. Була одним із розробників закону "Про господарські товариства".

4. Тричі обиралася до Верховної Ради, двічі – за списком Партії регіонів. На парламентських виборах 1998 року здобула депутатський мандат у харківському виборчому окрузі № 169.  

5. У 2002 році була одним із лідерів передвиборчого проекту "Команда озимого покоління", співорганізатором якого був екс-голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський, а одним із фінансистів називали Віктора Пінчука. Однак вибори до Верховної Ради виборче об’єднання програло.

6. У січні 2003 року Інна Богословська започаткувала створення громадського об'єднання "Віче України". А згодом в першому уряді Януковича Інну Германівну призначили керівником Державного комітету з питань регуляторної політики. Щоправда, довго вона не затрималася на цій посаді – вже у січні 2004 року Богословська подала у відставку у зв’язку із конфліктом з тодішнім першим віце-прем’єром Миколою Азаровим. Саме Інні Германівні належить введений в обіг неологізм "азаровщина".

7. У вересні 2005 року під час публічного конфлікту як адвокат захищала інтереси корпорації "Інтерпайп" у конфлікті з групою "Приват" за Нікопольський завод феросплавів. Богословська називає себе другом Віктора Пінчука.

8. Була лідером партії "Віче". На парламентських виборах 2006 року партію "Віче" підтримали 1, 74% виборців. До Верховної Ради партія не потрапила. У квітні 2007 року Інна Германівна призначена на посаду заступника міністра юстиції України. Пізніше "Віче" долучилося до Партії регіонів.

9. У травні 2009 року подала заяву про вихід із Партії регіонів та оголосила про намір балотуватися на пост президента України як самовисуванець. На президентських виборах 2010 року отримала підтримку 0,4% виборців. 30 листопада 2013 року після силового розгону Євромайдану заявила про вихід з фракції і партії Партії регіонів.

10. Заміжня втретє. Має доньку Анастасію та онука. Цивільний чоловік Богословської - народний депутат Володимир Мельниченко, був членом фракції Партії регіонів, тепер - член фракції БПП.

Нові досьє

Арахамія Давид. ДОСЬЄ

Хто така Юлія Тимошенко?

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)