Персони

09 Серпня 2019
Богдан Андрій. ДОСЬЄ
Екс-голова Офісу президента України

Амбіції

Коли в іміджевому сюжеті для «1+1» його запитали, чи бачить він себе в майбутньому прем’єром, він відповів: «Поки ні, але nobodyknows».

Біографія

Андрій Йосипович Богдан народився 3 грудня 1976 року у Львові. Там же минули його дитячі і юнацькі роки.

Шкільне навчання починав у школі №54, а 11-Б закінчив 1993 року в елітній на той час російській школі №19 (нині – ліцей «Галицький») на вул. Замковій, 4, де здебільшого вчилися діти членів Компартії. Клас Богдана вже навчався українською. 

«Однокласники його не дуже любили, бо він міг когось нишком підколоти», - пригадує класна керівничка політика Олександра Юріївна Луців.

Щодо успішності, то відомо лише, що відмінником не був. Коли журналісти газети «Експрес» попросили довідку зі шкільного архіву з оцінками старшокласника Богдана, то їм відмовили, посилаючись на «конфіденційність».

Татів син

Без проблем вступив до престижного юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, де його батько, Йосип Гнатович Богдан, тоді працював заступником декана.

Від своєї almamaterмає два дипломи про вищу освіту – юриста (1998) та економіста-фінансиста (2007). 

Після університету Богдана спершу узяли за фахом на Львівську залізницю, однак затримався він там не на довго.

1998-2001 роки – юрисконсульт в «Укрзалізниці».

У травні 2001 року тато за нього «замовив слівце» у своїх «крутих» випускників й Андрій перебрався до Києва, отримавши на півроку місце у столичній юридичній фірмі «Правіс», коло витоків якої стояли учорашні львів’яни Ігор Пукшин (стане заступником Секретаріату президента Ющенка), Олексій Резніков (стане заступником міського голови Києва) та Сергій Власенко (стане адвокатом Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко, а також нардепом від «Батьківщини»).

Учень Пукшина

У Києві Богдан також став готувати проекти судових рішень в Київському апеляційному господарському суді. Там він вивчив систему господарського судочинства, що називається, з середини. Згодом саме ці знання-навички-уміння в комплекті з потрібними зв’язками у бізнесі і владі стануть його головним активом.  

Грудень 2001- вересень 2004 року - помічник судді Київського апеляційного господарського суду.

Перед Помаранчевою революцією Пукшин піде з «Правісу» й адвокатське бюро буде перейменовано на «Резніков, Власенко і партнери», а далі – на Magisters.

Батьків земляк Пукшин (вони обоє – з бойківського Турківського району Львівщини), йдучи з «Правісу», запросив до себе Андрія Богдана. У вересні 2004-го вони створюють адвокатську фірму «Пукшин і партнери», де одним з партнерів й стає, власне, Богдан.

Богдан та Оніщук

2006 року Пукшина, котрий не раз «витягував» і ще «витягуватиме» (зокрема, під час дострокових виборів 2007 року) Ющенка зі складних правових ситуацій, призначено на Банкову, 11 заступником голови президентського секретаріату Віктора Балоги з питань юридичної політики. За рік його 30-річний партнер і помічник Богдан стане заступником міністра юстиції Миколи Оніщукаі відповідатиме за «боротьбу з корупцією». На той час він мав статус керуючого партнера київської юрфірми «Юридичні радники».

Взагалі, період 1998 – 2007 років в трудовій діяльності Андрія Йосиповича найменше висвітлено у ЗМІ. Про те, чим він займався ці дев’ять років, існують лише уривчасті відомості.

Окрім того, з приходом до влади Зеленського на сайті president.gov.uaвиставили тільки його офіційну біографію. На відміну від попередніх років, життєписів перших осіб президентської канцелярії, як і переліку структурних підрозділів з прізвищами їхніх керівників, там зараз немає.

В дуеті з Портновим

Роботу в уряді (2007-2010) Богдан поєднуватиме з функцією помічника народного депутату від БЮТ Андрія Портнова на громадських засадах (2007-2009). Не зайвим буде нагадати, що їхня співпраця триває й понині. Коли вже було зрозуміло, що президентом стане Зеленський, а не хтось інший, Портнов повернувся до України й наразі багато в чому допомагає своєму давньому гарному приятелеві.

Тобто, якщо із Зеленським Богдан близько спілкується останні 5 років (з його слів), то з Портновим – останні 12 (підтверджено документально).

Себе він теж бачив себе депутатом. За списком «Нашої України – Народної самооборони» 2007-го балотувався до Верховної Ради (№93), а наступного, 2008-го, від цієї ж політсили висувався до Київради.

В уряді

Поразка Тимошенко на президентських виборах-2010 стала для нього не кінцем урядової кар’єри, а приводом для її ще яскравішого і ще успішнішого продовження. Як і Портнов, котрий спершу разом з Юлією Володимирівною намагався оскаржити у Вищому адміністративному суді підсумки голосування, а потім пішов до Віктора Федоровича заступником адміністрації, так і Богдан швидко знайшов себе в системі координат «регіоналів».

«Призначити Богдана Андрія Йосиповича заступником міністра Кабінету Міністрів України – урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики», - йшлося у розпорядженні прем’єр-міністра Миколи Азарова від 17 березня 2010 року №453-р.

Що цікаво, розпорядження Азарова про звільнення Богдана з посади заступника очільника Мін’юсту датовано також 17 березня. Отже, його доля була наперед визначена й щодо прізвища цього особливо цінного працівника у «регіоналівському» Кабміні не було жодних дискусій. Або ж за нього хтось попросив. Хтось авторитетний.

Звільнений з уряду на підставі закону про очищення влади (про люстрацію). 

Повернувся до адвокатського бізнесу, реалізував себе в обслуговуванні VIP-клієнтів.

Невдача з партією Порошенка

Хтось, напевно, сміятиметься, але восени 2014 року Богдан, не дивлячись на «азарівський» трудовий стаж, не погребував зайти до списку Блоку Петра Порошенка під прохідним №74. За два роки на диво самовпевненого кандидата звідти виключили, на що він, кажуть, сильно образився.

Так сильно, що у березні 2018 року він просив Окружний адмінсуд Києва зобов'язати ЦВК зареєструвати його народним депутатом.

«У зв'язку з тим, що мене зняли з реєстрації на підставі закону про «партійну диктатуру», який потім було скасовано, визнано неконституційним Конституційним Судом України, я звернувся до суду з вимогою поновити мене у списках», - пояснював він.

Але, марно. Суд його не підтримав і до БПП він так і не повернувся.

Під опікою Коломойського

Суд над Корбаном

Значно більше Богдану поталанило з фінансово-промисловою групою «Приват». З Геннадієм Корбаном та Ігорем Коломойським він тісно співпрацює з 2014 року. Займався для них усім – і виборами у Чернігові, і партіями «УКРОП» та «Слуга народу», і «Укрнафтою», і судовим захистом Корбана, і представництвом інтересів офшора Корбана Vesdix Investments Limited, підозрюваного у розкраданні коштів з банку «Надра».

21 травня 2019 року, у день інавгурації Зеленського, за протекцією Коломойського всупереч чинному законодавству очолив адміністрацію шостого президента. Аби нейтралізувати вимоги закону про люстрацію, згідно з якими Богдан до 2024 року не може займати державних посад, оскільки працював в уряді Азарова, Адміністрацію президента (АП) невдовзі було перейменовано в Офіс президента (ОП). Відповідних змін зазнало і найменування посади Богдана.

«Є інформація, що Зеленський був проти призначення Богдана, але його ніхто не запитував», - прокоментував це політичний аналітик Дмитро Корнійчук.

За даними газети «Дзеркало тижня», не призначати Богдана шефом своєї канцелярії, аби не посилювати позиції Коломойського, новообраного главу держави особисто просив і спеціальний представник Державного департаменту США в Україні Курт Волкер.

До того Богдан кілька місяців поспіль виконував роль тіньового «смотрящего» за Зе-штабом й особистого уповноваженого від імені Коломойського (літав до нього у Женеву та Тель-Авів, вирішував за його дорученням проблемні моменти виборчої кампанії тощо). Сам Богдан свою роботу у штабі не заперечував: 

«У мене як в адвоката професійно підписаний з ним (із Зеленським – ред.) договір, точніше з політичною партією «Слуга народу». Щоб ви зрозуміли суть: адвокат надає поради не тільки щодо судів чи кримінальних справ, а в усіх сферах життя суспільства».


На дебатах з Порошенком (НСК «Олімпійський»)

Про рівень довіри глави держави до Богдана свідчить та обставина, що той його постійно супроводжує у поїздках й на зустрічах. У кожного, хто уважно стежить за щоденним графіком Зеленського, неодмінно виникне враження, що вони завжди разом. 

Водночас, з іншими наближеними до свого нинішнього боса у нього складаються непрості відносини.

«Він любить перебивати в розмові, що мені не подобається. У нього такий стиль - тисне, наполягає на своєму»,- заявив у розмові з LB.uaперший помічник президента, колишній художній керівник та автор студії «Квартал-95» Сергій Шефір.

Перебиває Богдан й, власне, Зеленського. Бо ж він краще знає законодавство. Одначе, юриспруденцією справа не обмежується й нерідко голова офісу президента бере на себе функції керівника його прес-служби (а він де-факто й був ним під час виборів), встановлюючи з ким із журналістів і як довго тому спілкуватися, скільки та яких питань можна ставити та ін.

Конфліктними можна назвати й взаємини Богдана з ще одним «кварталівцем» у владі, в.о. голови СБУ Іваном Бакановим. З ним у нього непорозуміння щодо того, кого слід призначати в заступники очільника цієї спецслужби.


Володимир Зеленський і Андрій Богдан. 21 липня 2019 року. Фото із Facebook Андрія Богдана

Команда Зеленського 28 червня 2019 року. Фото із Facebook Андрія Богдана


Андрій Богдан із Оленою та Володимиром Зеленськими на Ніагарському водоспаді, червень 2019 року


Заява Андрія Богдана про звільнення з посади голови Офісу президента України. «За власним бажанням з моменту бажання»

При цьому вага Богдана у системі державного апарату, схоже, лише посилюється і поки що йому нічого не загрожує. Дарма що петиція про його звільнення на підставі закону про люстрацію (нині ж вони спільно з Портновим готують свою «люстрацію», спрямовану проти тих, хто перебував при владі у 2014-2019 роки) двічі з легкістю набирала необхідні 25 тис. голосів, а у ЗМІ проскасувала «написана» ним «заява» про звільнення.

Компромат

Рейдерство

Поглинання чужої привабливої власності або рейдерство неможливе без внесення змін до державних реєстрів власників на той чи інший об’єкт. За реєстри у нас традиційно відповідав Мін’юст, а конкретно антикорупційний заступник міністерства юстиції. Ним і працював Богдан. Пізніше він зберіг контроль над згаданими повноваженнями Міністерства юстиції, отримавши відповідну посаду в офісі Азарова. Окрім того, у нього були «виходи» на суди. Поєднання цих двох чинників – можливості оперування даними із закритих інформаційних систем (а до Революції Гідності й ліберальних реформ реєстри були закритими) і зв’язки у судовій системі, на думку деяких видань і журналістів, й нібито дозволили йому збагачуватися за рахунок обслуговування рейдерських схем тих чи інших замовників. 100%-их доказів участі Богдана як посадовця у подібних правопорушеннях (зокрема, судових вироків) немає. Але є дані про неабиякі статки, набуті ним під час роботи в урядових структурах, і є повідомлення у ЗМІ.

Ось що 2010 року – а він тоді влаштувався до Азарова - писав сайт From-UA(передрук на PR-Z.com.ua):

 «За відомостями, люб'язно наданим податковою інспекцією, видно, що у Богдана (…) з 1998 року до грудня 2007 року, сума сукупного доходу в рік ніколи не перевищувала такі межі: 3 000 грн - 26 000 грн. За цей же час, не маючи відповідних легальних доходів, Богдан придбав нерухомості на суму $5 668 000,00 або ж близько 28 млн грн. (за тодішнім курсом – ред.). Й це не все. Вже після свого успішного просування на державну службу, отримуючи скромну державну зарплату і працюючи на ниві антикорупційної діяльності, Богдан за рахунок, судячи з усього, позаурочної роботи (хабарів), «придбав» нерухомості на суму $10 900 000,00  доларів або близько 87 млн грн. Ось такий рецепт від Богдана, як в свої неповні 34 роки, «чесно працюючи» на державу, обзавестися землею і нерухомістю».

Присвячений правоохоронним органам і злочинності портал ОРД кваліфікував Богдана як «решальщіка», здатного дати юридично грамотне обґрунтування будь-якій угоді з відбирання чужого майна» і його першими рейдерськими оборудками називав:

атаки сільськогосподарського холдингу «Україна» (40% якого тоді належали Оніщуку) на «Комінтернівську птахофабрику» та «Технологічну аграрну компанію»;

сприяння «Альфа-групі» в загарбанні столичного універмагу «Україна». 

Не виключено, що були й інші випадки, позаяк ринок рейдерських послуг серед чиновників вищого рангу існував завжди, а за доби панування «регіоналів» він взагалі розквітнув нечуваними обсягами.

Що ж стосується «виходів» на суди, то вони у Богдана теж були. У Ющенка за призначення суддів загальної юрисдикції відповідав Пукшин, а у Януковича – Портнов. І один, і другий були і є в чудових стосунках з героєм цієї розповіді.

«Антикорупціонер №1» Азарова й переслідування Тимошенко

«Під крилом» Миколи Яновича Богдан перейшов від обслуговування ситуативних клієнтів до захисту і представництва інтересів свого нового патрона на постійній основі. Звісно, діяв він у т.ч. неформально. Але у робочий час і за допомогою свого нового, цілком легального становища.

На посаді заступника міністра Кабміну Анатолія Толстоухова, по-суті організатора роботи уряду, й за сумісництвом головного у країні «уповноваженого з питань антикорупційної політики» Богдану часом доводилося виконувати різні доручення, не передбачені його посадовими інструкціями.

Скажімо, він мав пояснювати європейським партнерам, чому Янукович ув’язнив Юлію Тимошенко.

Після першого візиту екс-президента Польщі Олександра Квасьнєвського та екс-голови Європарламенту Пета Кокса (місія Кокса-Кваснєвського) до України Андрій Богдан разом з віце-президентом Центру стратегічних досліджень та аналізу Миколою Обиходом були направлені в зворотньому напрямку - до Брюсселю із особливим завданням. Воно полягало у тому, аби допомогти юристам Кокса-Квасьнєвського «ознайомитися» зі справою Тимошенко у відповідності з  тією інтерпретацією, яка влаштовувала режим Януковича.

«При цьому Богдан з Обиходом працювали у тісній співпраці з тодішнім заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним, який в роки Януковича заробив собі славу головного «мочителя» Юлії Володимирівни, і неодноразово сам «пояснював» Брюсселю нюанси справи Тимошенко», - наголошує Depo.ua.

Або ж, як повідомляв «Антикор», Азаров доручав Богдану вести його власні питання.

«Джерела в уряді Азарова називали Богдана особистим асистентом прем'єра, якому голова Кабміну довіряв особливо важливі справи. На цій посаді він неодноразово дзвонив суддям різних судів від імені Азарова з вимогами вирішувати долю нерухомого майна в інтересах прем'єра», - йшлося у матеріалі, присвяченому відносинам видатного геолога зі здібним молодим юристом, з яким він познайомився завдяки Портнову.

Нерухомість Луценка

«РБК-Україна» стверджує, що саме Богдан допоміг родині генерального прокурора Юрія Луценка придбати будинок на вул. Еспланадна, 32В. Адвокат допомагав скупити майнові права на різні приміщення в цій будівлі, зібрати їх воєдино і юридично оформити. Вісім елітних квартир до 2016 року були оформлені на Світлану Риженко, бухгалтерку дружини генпрокурора Ірини Луценко. Житло здавало в оренду агентство нерухомості їхнього сина Олександра ТОВ «Бізнес-центр «Лотос».

Після того, як скандальний бізнес сім'ї генпрокурора став надбанням громадськості, нерухомість вирішили швиденько продати. Новим власником став нардеп від БПП Гліб Загорій. Як писали «Наші гроші», нардеп виручив генпрокурора і таким чином міг йому уникнути кримінального провадження. 

Слід зазначити, що Богдана з Луценком пов’язують не тільки квартири біля метро «Палац спорту».

«У 2008-му Андрій Богдан став адвокатом нинішнього генпрокурора, а тоді - міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Луценко цю інформацію підтвердив і додав, що юридичні послуги йому були необхідні через звинувачення у роздачі нагородної зброї в МВС. Також генпрокурор заявив, що стосунки з Богданом підтримує і раніше вони зустрічалися в позаробочий час. Показово, що Луценко чи не єдиний близький до Петра Порошенка топ-чиновник, який після перемоги Зеленського на виборах приїхав на неанонсовану зустріч з ним в офіс «Кварталу 95» в Києві, і який досі не подав у відставку, попри шалену критику», - пише з цього приводу Bihus.info.

Допомагав не вертати кредити

Вже коли Богдан опинився «за кермом» на Банковій медіа «розкопали» досить оригінальну (і, вочевидь, прибуткову) схему неповернення юрособами банківських кредитів під заставу майна. «Права рука» Зеленського на ній має добре знатися, говорить 24 канал, що описує цей «винахід» наступним чином:

 «Коли різні кредитори збанкрутілого бізнесу приходять за своєю часткою боргу, а банкрут платити не хоче, то він може «втулити» першочерговим кредитором якусь фактично «свою» офшорну фірму.

Ця фірма у суді заявить, що позичала цьому підприємству велику суму і підприємство борг підтвердить. І після судових спорів саме ця офшорка і забере гроші чи майно підприємства. Звісно ж, за згодою власника, а справжній кредитор – банк залишиться ні з чим».

Польоти до Росії

У програмі «Схеми», що вийшла 11 квітня 2019 року, журналісти «Радіо Свобода» стверджували з посиланням на російську центральну базу обліку іноземних громадян «Мігрант», що Богдан починаючи з 2014 року шість разів перетинав кордон Російської Федерації. В аеропорту «Внуково» (Москва) зафіксовано три вльоти і три вильоти юриста. При цьому російським прикордонникам він називав дві цілі відвідин Російської Федерації – «відрядження» та «тимчасове проживання».

Водночас, білоруську ділянку кордону він, за даними РС, перетинав 11 разів. Тобто, з кимось він міг зустрічатися й у самій Білорусі, без потрапляння до РФ.

Адвокат спростував цю інформацію. 

За його словами, він літав лише до Швейцарії та Ізраїлю, де на той час перебував Коломойський, Росії ж не відвідував із 2014 року.

«Як почалася війна, то я туди не літав», - запевнив він.

Загадкові зустрічі у КСУ та НАБУ

Незадовго до  другого туру виборів президента Богдан зустрічався зі своїм давнім добрим знайомим, головою Конституційного Суду Станіславом Шевчуком. Начебто вмовляв його визнати неконституційним прийнятий Верховною Радою 16 вересня 2014 року закон «Про очищення влади» (про люстрацію).

Проте 14 травня Шевчук був звільнений, а його замість нього єдиний орган конституційної юрисдикції очолила Наталія Шаптала. Того ж дня Конституційний Суд відклав розгляд закону про люстрацію на невизначений термін.

Шевчук підтвердив зустріч із Богданом, але сказав, що вона стосувалася не закону «Про очищення влади», а декриміналізації статті про незаконне збагачення.

А у директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника Богдан побував ввечері 3 квітня. На зустрічі позиціонував себе як «представник кандидата в президенти Володимира Зеленського». 

Бізнес

«Я працював багато, заробляв гроші», - так коментує походження свого майна пан Богдан.

Окрім юридичних послуг («білих», «сірих», «чорних») з відкритих джерел можна довідатися й про його транспортний і аграрний бізнес зі своїм вчителем Ігорем Гіляровичем Пукшиним та Олександром Бауліним – сином голови Конституційного Суду у 2014-2017 роках Юрія Бауліна і ще одним учнем Пукшина.

До квітня 2018 року Богдан разом з ними входив до кінцевих бенефіціарів ТОВ «Промвагонтранс», що торгує зерном, насінням, кормами, а також надає транспортні послуги, займається торгівлею машинами й обладнанням. Й мова не лише про цю компанію.

YooControlсповіщає про 9 аграрних та одну архітектурну компанію, де він був бенефіціаром:

«Промвагонтранс»,

«Наташа-Агро-Пирятин»,

«Рожнівка-агро»,

«Тростянець-агро»,

«Український аграрний холдинг»,

«Астрон-Україна»,

«Берегівське хлібоприймальне підприємство»,

«Наташа-Агро»,

«Агро-Лучки»,

«Архітектурна майстерня «Інка».

І, як не складно здогадатися, ці фірми так чи інакше зав’язані на Пукшині.

Матеріальний стан

Проте, й тут є чому дивуватися. У Забуянській сільраді, що у Макарівському районі Київської області, Богдан, за відомостями From-UA, «обміняв» надцять земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які разом дорівнюють понад 167 га. За документами він їх не купував, а «обмінював». Недрозичливці кажуть, що «обмінював» на свою значно дешевшу та значно меншу землю – з солідною доплатою готівкою. Однак, де-юре це був виключно добровільний «обмін».


Будинок Богдана обведено білою лінією

Працюючи з Азаровим, 2011 року Богдан став власником маєтку в Конча-Заспі. Ось цього, на понад півтисячі квадратних метрів, з виходом до води і пришвартованим білим катером.

З 2012 року у власності Андрія Богдана є дві величезні квартири в елітному житловому комплексі на бульварі Лесі Українки 7-а,7-б, повідомляє «Гарна хата».

Також у 2013 році тепер вже колишня дружина Богдана, Ольга, отримала в подарунок ще дві квартири у цьому ж будинку. Разом вони складають близько 300 кв. м.

Потім Богдан оформив на себе офісні приміщення на Дніпровській набережній в Оболонському районі. Наразі вони здаються в оренду й приносять чималеньку «надбавку до зарплати».

З автівок голова офісу Зеленського віддавав перевагу «Мерседесам». У нього був Mersedes-Benz S550 2007 року випуску та Mersedes-Benz ML350 2012 року випуску.

Зверніть увагу:з 2007 року людина перебуває на державній службі, отже, кошти на це все мали бути зароблені ще до того, як йому виповнився 31 рік. Але з таким крутим розмахом витрачатися вони стали тільки у названий період.

Пояснення у Богдана ж дуже просте – гроші у будівництво на Лесі Українки були інвестовані ним ще до того як він став заступником міністра юстиції. Теж саме він говорить про Козин і про Оболонську набережну: «2007 рік… До чиновництва».

Ще один цікавий момент: у відкритій базі НАЗК немає електронних декларацій Андрія Йосиповича Богдана. Він пішов з держслужби ще до впровадження обов’язкового е-декларування. Там є тільки дані від його рідного брата Ігоря.

Погляди

Богдан за:

вирішення нагальних питань (насамперед подальшої долі ОРДЛО та війни чи миру з Росією) на референдумах – національних і місцевих;

виборність голів ОДА (разом з місцевими референдумами опоненти називають це призвідниками федералізації України);

надання російській мові статусу регіональної у Донецькій та Луганській областях, а також в Одеській – якщо попросять;

двомовність у державі (тому що якщо «змусимо всіх розмовляти українською», ми тоді «зупинимося на тому, що Україна – це у нас буде Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська області»);

«компроміси» – як всередині країни, так і зовні, у т.ч. з Росією.

Майдан – «негативне явище»

«Наша чинна Конституція далеко не ідеальна. Чому є доказом існування майданів та інших негативних явищ», - сказав глава ОП телеканалу «112», справжнім власником якого вважається Віктор Медчедчук.

Портнов – «дуже кваліфікований»

«Він дуже кваліфікований юрист, який виграв всі європейські суди, і я не чув жодного моменту, щоб держава мала до нього претензії», - каже Богдан.

Регалії

Заслужений юрист України.

Третій ранг державного службовця.

Кандидат юридичних наук.

2010 року захистився у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (Харків) за спеціальністю 12.00.06 (земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право).

Тема дисертації:«Правове забезпечення виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у контексті вимог законодавства Європейського Союзу».

Брати

Двоє рідних братів Андрія Богдана прописані у Києві. Один з тих теж працевлаштований у юридичній галузі. 

Ігор Йосипович Богдан займає посаду розпорядника служби розпорядників у Вищому господарському суді України.

Особисте життя

Розлучений. Від першого шлюбу з Ольгою Ігорівною Богдан у нього лишилося четверо доньок (Вікторія, Анастасія, Катерина, Софія).Найстаршій з них – 15, наймолодшій – 9.

Віддає перевагу світському способу життя. Наприклад, у 2016-му про спільний відпочинок з Богданом у себе на Facebookрозповідала учасниця шоу «Дом-2» на російському ТБ, модель Лілі Кіш (вона ж «Барбі»). Пара провела день на яхті поблизу Одеси, а потім усамітнилася в одному з розкішних готелей міста.

На даний час політик має серйозні стосунки з підприємницею Анастасією Слічною. 28 червня 2019 року вони разом відсвяткували День Конституції в київському клубі Queenу компаніїз московськими співаками українського походження Світланою Лободою та Олександром Ревою («дуже патріотичний хлопець», як висловився про нього Богдан), і це при тому що обоє виконавців після Євромайдану не дають великих концертів у себе на батьківщині, а в російській столиці перебувають в орбіті родинного клану Януковичів. Наступного дня, 29-го, Андрій повіз Анастасію до Львова, знайомити її зі своїми батьками.

Про Слічну відомо не багато. Була продюсером компанії Wise Vision, є співзасновником платформи з продажу дизайнерської біжутерії Jewellery BAZAR, а також є співвласницею La Mare - бренду купальників і жіночої нижньої білизни.

Познайомилися вони 2018 року.

«Андрій прийшов до мене на день народження і вкрав моє серце», - каже дівчина.

Хобі

Захоплюється різними технічними новинками. Києвом пересувається на електрокарі Teslaза $100 тис., користується гаджетами Apple.  

Я

«Я дуже жорстка людина».

«Я намагаюся руйнувати стереотипи».

 «Я у будь який момент можу звільнитися. Повірте, це не важко мені зробити».

 «Я впевнений, що зі ста людей, яких ми беремо до себе в команду, двадцять потрібно буде терміново втрачати, ще тридцять загубляться в дорозі. Це природний відбір».

Дмитро Добрий

Нові досьє

Хто така Юлія Тимошенко?

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр