Безсмертний наголосив, що в Україні Основний Закон багато разів переписувався під кожного президента, а останні зміни, з порушенням закону, було внесено 22 лютого 2014 року. Після того влада так і не повернулась у легітимне поле. Водночас деякі політики пропонують нові проекти Конституції, але ніхто не говорить про те, як забезпечити легітимність їхнього прийняття. У запропонованому Безсмертним документі чітко розписано: хто, що, коли і як має робити на шляху прийняття нової Конституції.
"Основний Закон має бути ухваленим у легітимний спосіб. А до цього моменту потрібен перехідний документ. Такий собі місточок між неконституційним теперішнім і впорядкованим майбутнім. Я пропоную Конституційний акт. Це своєрідна дорожня карта. Документ виписує правила організації держави в перехідний період і дозволяє розробити та запровадити в життя нову Конституцію", - наголошує кандидат в президенти.
На думку розробників, ухвалити Конституційний акт повинна Верховна Рада конституційною більшістю. Далі парламент та президент спільно утворюють Конституційну комісію з підготовки проекту нової Конституції. Вона розробляє проект протягом року. Після цього проект Основного Закону виноситься на обговорення в суспільстві, що має тривати протягом півроку. Далі проект нової Конституції ухвалюється Верховною Радою. Потім затверджується на Всеукраїнському референдумі. У разі неприйняття парламентом цього рішення, передбачено, що призначити Всеукраїнський референдум може безпосередньо президент.
"На час перехідного періоду саме президент має взяти на себе всю відповідальність за перезаснування держави і привести країну до нової моделі. Я бачу Україну парламентською державою. В новій Конституції ключовою частиною мають бути права людини. Що стосується органів влади і так далі, це має бути означено, проте детально виписано в законах", - наголосив Безсмертний.
За його словами, Конституційний акт стане фундаментом для побудови іншої моделі виконавчої влади, іншого парламентаризму, іншого місцевого самоврядування, робота яких буде зорієнтована на Людину.