Петро Порошенко, джерело фото: www.president.gov.ua
Президент Петро Порошенко вважає, що всі справи щодо корупційних злочинів мають бути передані до новоствореного Антикорупційного суду.
Про це він заявив в інтерв’ю українським телеканалам, показаному в суботу.
За його словами, парламент, як незалежний орган, може прийняти рішення щодо норми закону "Про Вищий антикорупційний суд", що встановлює можливість розгляду апеляцій по корупційних справах в судах загальної юрисдикції.
"Позиція президента є абсолютно чіткою – вона викладена, і я прошу це перевірити, в законопроекті, який був зареєстрований 22 грудня. В законопроекті ця норма була викладена абсолютно чітко: що всі справи, які на час створення Антикорупційного суду передані в будь-які суди, мають бути негайно переправлені в Антикорупційний суд", - цитує Порошенка його прес-служба.
Він також нагадав, що тоді були відповідні висновки Венеційської комісії, зокрема пункт 35, де зазначалось про принцип – "з чистого аркуша", і комітет без будь-яких погоджень прийняв позицію, що він враховує таким чином цю рекомендацію.
"Яка позиція і ставлення президента до цього? Вона не змінилась. Вона як була, що ми маємо всі справи передавати в Антикорупційний суд, як була задекларована в моєму варіанті, так і залишається такою", - підкреслив Порошенко.
"Парламент є незалежний орган, і будь-яке рішення парламенту з цього приводу я буду сприймати і схвалювати. Підтримають вони позицію президента – буду щасливий", - сказав він.
Порошенко підкреслив, що "ця норма – це є відповідальність і компетенція парламенту".
На думку президента, Антикорупційний суд може розглядати всі справи щодо корупційних злочинів не лише на етапі апеляції, а й на етапі першої інстанції.
13 червня "Центр протидії корупції" повідомив, що в оприлюдненому тексті закону з'явилася правка, яку голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич не зачитував у сесійній залі перед ухваленням закону і яку не обговорювали в комітеті. Ця правка встановлює, що апеляції щодо справ НАБУ, які суди вже розглядають зараз, розглядатимуть у судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді. Ця норма була в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, але її не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання.