Персони

17 Червня 2018
Антикорупційний суд повинен розглядати всі антикорупційні справи,- Порошенко прокоментував скандальну правку

Петро Порошенко, джерело фото: www.president.gov.ua

Рішення про передачу справ до Антикорупційного суду за ВР

Президент Петро Порошенко вважає, що всі справи щодо корупційних злочинів мають бути передані до новоствореного Антикорупційного суду.

Про це він заявив в інтерв’ю українським телеканалам, показаному в суботу.

За його словами, парламент, як незалежний орган, може прийняти рішення щодо норми закону "Про Вищий антикорупційний суд", що встановлює можливість розгляду апеляцій по корупційних справах в судах загальної юрисдикції.

"Позиція президента є абсолютно чіткою – вона викладена, і я прошу це перевірити, в законопроекті, який був зареєстрований 22 грудня. В законопроекті ця норма була викладена абсолютно чітко: що всі справи, які на час створення Антикорупційного суду передані в будь-які суди, мають бути негайно переправлені в Антикорупційний суд", - цитує Порошенка його прес-служба.

Він також нагадав, що тоді були відповідні висновки Венеційської комісії, зокрема пункт 35, де зазначалось про принцип – "з чистого аркуша", і комітет без будь-яких погоджень прийняв позицію, що він враховує таким чином цю рекомендацію.

"Яка позиція і ставлення президента до цього? Вона не змінилась. Вона як була, що ми маємо всі справи передавати в Антикорупційний суд, як була задекларована в моєму варіанті, так і залишається такою", - підкреслив Порошенко.

"Парламент є незалежний орган, і будь-яке рішення парламенту з цього приводу я буду сприймати і схвалювати. Підтримають вони позицію президента – буду щасливий", - сказав він.

Порошенко підкреслив, що "ця норма – це є відповідальність і компетенція парламенту".

На думку президента, Антикорупційний суд може розглядати всі справи щодо корупційних злочинів не лише на етапі апеляції, а й на етапі першої інстанції.

13 червня "Центр протидії корупції" повідомив, що в оприлюдненому тексті закону з'явилася правка, яку голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич не зачитував у сесійній залі перед ухваленням закону і яку не обговорювали в комітеті. Ця правка встановлює, що апеляції щодо справ НАБУ, які суди вже розглядають зараз, розглядатимуть у судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді. Ця норма була в тексті правок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, але її не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон №7440 про Вищий антикорупційний суд України. За проголосували 315 народних депутатів. Президент Петро Порошенко підписав його 11 червня.

Нові досьє

Продан Мирослав. 10 фактів із життя

Гандзюк Катерина. 10 фактів із життя

Карижський Максим. ДОСЬЄ

Вакарчук: "Я готовий принести в жертву творчість"

Остап'юк Юрій. ДОСЬЄ

Маринович Ярослав. ДОСЬЄ

Довбенко Андрій. ДОСЬЄ

Поплавська Марина. 10 фактів із життя

Соболєв: Називати мене агентом Кремля – повна нісенітниця

Вакарчук: Кому тут тюрма, кому – Дольче Віта

Реклама

Партнери