Персони

05 Жовтня 2015
Порошенко Петро. 30 фактів із життя
Петру Порошенку - 50 років. Ми вирішили нагадати 30 фактів з життя нинішнього президента.

1. Петро Порошенко народився в Болграді Одеської області, а закінчив школу в молдавському місті Бендери.

2. Навчався на факультеті міжнародних відносин КДУ практично одночасно з Михайлом Саакашвілі, Василем Горбалем, Віталієм Балою.

3. Батько Петра Порошенка - Олексій Порошенко є депутатом Вінницької обласної ради. Старший син президента - Олексій Порошенко - народний депутат України, член президії партії "БПП-Солідарність".

4. Марина Порошенко на 3 роки старша за Петра Порошенка. За фахом - лікар-кардіолог. Познайомилася з Петром Олексійовичем на дискотеці в гуртожитку. Народила йому двох синів і двох доньок. Марина Порошенко - хрещена мама дочки міністра інформації Юрія Стеця та телеведучої Яни Конотоп - Єви.

5. Віктор Ющенко - кум Петра Порошенка. Він хрестив двох дочок-близнючок Петра Порошенка – Євгенію і Олександру. Кумою Порошенка стала Оксана Білозір, екс-міністр культури України.

6. Кандидат економічних наук. У 2002 році захистив кандидатську дисертацію - "Правове регулювання управління державними корпоративними правами в Україні".

7. Свій перший мільйон Порошенко заробив на поставках какао-бобів в Україні.

8. Сімейний бізнес Порошенко починав старший брат Петра Олексійовича - Михайло, який був на 8 років старший за нього. Він трагічно загинув в 1997 році.

9. У 2015 році активи Порошенко були оцінені Forbes Україна в $ 750 млн (восьме місце в рейтингу). Роком раніше - в $ 1 300 000 000.

10. У російському Липецьку Порошенко має кондитерський бізнес - там знаходиться фабрика, що входить в концерн Roshen.

11. На парламентських виборах 1998 року балотувався до Верховної Ради за списком СДПУ (о) (№11). Правда, депутатський мандат отримав у мажоритарному окрузі №12. Входив до фракції СДПУ (о) і навіть був членом політбюро СДПУ (о).

12. У 2000 році пішов з СДПУ (о), створив свою Партію солідарності України. У 2001 році вона стала однією із співзасновниць Партії регіонів. Але пробув в партії недовго.

13. На початку двохтисячних років Порошенко входив до групи за інтересами разом з Миколою Азаровим і Володимиром Литвином. Після Євромайдану дружні стосунки з Азаровим розірвалися.

14. Партія "Солідарність" Порошенка була засновником блоку на чолі з Віктором Ющенком "Наша Україна" в 2001 році. Петро Порошенко очолював передвиборчий штаб блоку.

15. У листопаді 2003 року була опублікована телефонна розмова, де звучали голоси, схожі на голоси Петра Порошенка і керівника правління "5 каналу" Владислава Лясовського. На записі Порошенко в достатньо грубій формі намагався пояснити своєму співрозмовнику, що журналісти неправильно висвітлювали його роль під час візиту Ющенка до Донецька.

16. По завершенні Помаранчевої революції Петро Порошенко розраховував посісти посаду прем'єр-міністра. Однак керівником уряду стала Юлія Тимошенко, яка підписала з Віктором Ющенком таємну угоду. Порошенко довелося задовольнятися посадою секретаря РНБО. Як каже Петро Олексійович, це було його найбільшою помилкою.

17. У вересні 2005 року глава секретаріату президента України Олександр Зінченко і Михайло Бродський звинуватили Порошенка в корупції. Петро Олексійович змушений був залишити посаду секретаря РНБО. Факти корупції не були підтверджені в суді.

18. Юлія Тимошенко - давній опонент Петра Порошенка. Під час кризи 2005 року Юлія Володимирівна розповідала історію, як Петро Олексійович увірвався в кабінет Ющенка «весь в сльозах і в соплях».

19. На дострокових парламентських виборах 2007 року Порошенко не балотувався до Верховної Ради. Кажуть, чекав призначення головою правління НБУ. Однак, вірний соратник Ющенка - тВолодимир Стельмах відмовився йти з посади і Порошенко залишився без НБУ.

20. Порошенко працював в урядах Тимошенко і Азарова. У 2009-2010 роках - на посаді міністра закордонних справ. У 2012 році - міністром економічного розвитку.

21. Трудоголік. Про працездатність Петра Порошенка складають легенди. Зокрема, про те, що він навіть вночі проводить зустрічі і консультації з партнерами по бізнесу і політиці.

22. У лютому 2014 року відмовився увійти до уряду Арсенія Яценюка.

23. У 2014 році був обраний президентом в першому турі (54,7%). Дотепер такий результат - виграш в першому турі був тільки у Леоніда Кравчука.

24. У статусі кандидата в президенти України Петро Порошенко обіцяв 1. Завершити АТО за кілька тижнів; 2. Провести дострокові парламентські вибори за відкритими списками; 3. Обрання мерів у два тури; 4. Скорочення податків, зменшення ставок податків, перекриття усіх офшорів; 5. Проведення антикорупційної люстрації судових, правоохоронних, податкових та митних органів; 6. Політичну і дипломатичну боротьбу за повернення тимчасово окупованого Криму, збереження територіальної цілісності України. Стягнення з Росії збитків за анексію Криму; 7. Продаж "Рошену"; 8. Запровадження безвізового режиму з країнами ЄС протягом першого року президентства.

25. У березні 2015 року Порошенко заявив, що буде боротися з олігархами як Теодор Рузвельт. Перебуваючи в статусі олігарха ця заяву Петра Олексійовича викликала більше запитань, ніж дала відповідей.

26. Дмитро Фірташ заявив, що мав таємну угоду з Петром Порошенко і Віталієм Кличком щодо їхньої підтримки на виборах 2014 року. Порошенко спростовує існування будь-яких кулуарних домовленостей з Фірташем.

27. Петро Порошенко є наймолодшим українським президентом. Він став главою держави в 48 років.

28. На відміну від Леоніда Кучми, Віктора Ющенка і Віктора Януковича Петро Порошенко не був прем'єр-міністром України, хоча і хотів цього.

29. У молодості Порошенко займався дзюдо і самбо, був кандидатом у майстри спорту.

30. Захоплюється живописом, особливо імпресіоністами. Зокрема, Клодом Моне.

Нові досьє

Прокопчук Олександр. 10 фактів із життя

Продан Мирослав. 10 фактів із життя

Гандзюк Катерина. 10 фактів із життя

Карижський Максим. ДОСЬЄ

Вакарчук: "Я готовий принести в жертву творчість"

Остап'юк Юрій. ДОСЬЄ

Маринович Ярослав. ДОСЬЄ

Довбенко Андрій. ДОСЬЄ

Поплавська Марина. 10 фактів із життя

Соболєв: Називати мене агентом Кремля – повна нісенітниця

Реклама

Партнери