Інтерв'ю

22 Липня 2008
Семенюк-Самсоненко: Я в Фонді держмайна як на фронті

Валентина Семенюк-Самсоненко верит в то, что станет следующим Президентом и утверждает: она на должности главы ФГИ – единственный надежный гарант честного и прозрачного разгосударствления имущества.

Своими мыслями по поводу нынешнего и будущего Семенюк-Самсоненко поделилась с читателями «ПіК Украины» во время чат-конференции.

- Валентино Петрівно, скажіть, будь-ласка, для чого Ви заявляєте, що турбуєтеся про робітників «Криворіжсталі» якщо профспілки твердять, що права працівників не порушуються?
- У 2005 році не хотіли піднімати рівень оплати праці працівників підприємства. Фонд державного майна добився, щоб зарплату їм підняли, аналогічно - з тринадцятою зарплатою, яку виплатили.

На засіданні спірної комісії профспілки підтвердили невиконання чотирьох пунктів інвестзобов’язань. Якщо керівник профспілки поїхав і змінив свою думку, це - його питання. Може, його особисті права не порушено. Щодо працівників і жителів Кривого Рогу - у нас є докази.

- Чому Тимошенко вважає нереальним повернення «Криворіжсталі» державі, а її колега по партії Писаренко взагалі каже, що приватизація цього підприємства - це виключно PR-акція Семенюк?
- По-перше, я Вам хочу сказати, мені здається, що така розмова чи виступи прем’єр-міністра щодо прозорості та відкритості приватизації є некоректною. Конкурс проходив відкрито. Але отримання грошей, перерахуванням грошей до бюджету справа не закінчується. Ще упродовж 22 років Фонд державного майна контролює інвестиційні зобов’язання. І це - головна умова і складова умова конкурсу. Кожен учасник підписує акт на згоду виконувати умови конкурсу ще на стадії коли він вносить заставу. І кожен із них прораховує свої сили фінансові не тільки оплату за підприємство, а головне - інвестиційні зобов’язання. Якщо Тимошенко не говорить, що не можливо повернути «Криворіжсталь» у державну власність, вона прикриває одного учасника конкурсу, який вона називає прозорим. Тоді виникає питання: де корупційні дії - у Фонді чи у Кабміні? Адже усі учасники, які брали участь у конкурсі, можуть звинувачувати у непрозорості конкурсу і контролю за інвестзобов’язаннями, якби вони знали, що їх не треба виконувати. Який приклад подає прем’єр-міністр 2988 інвесторам, які сьогодні контролюються Фондом державного майна, і виконаннями ними інвестзобов’язань? По 137 об’єктах подано до суду за невиконання зобов’язань. Виходить, що і їх не треба їх виконувати. А пану Писаренку хочу сказати одне: нехай він у законодавстві знайде поняття «реприватизація». Крім того, хочу додати, що у 2005 році закон про реприватизацію був провалений у Верховній Раді завдяки фракції БЮТ і тодішньому Кабінету міністрів на чолі із Юлією Тимошенко.

- Валентино Петрівно! Фонд майна проводить інвентаризацію профспілкового майна? Чи є шанси, що цією власністю зможуть користуватися люди, а не тільки вибрані?
- Питання власності профспілкового майна дотепер не врегульовано. Тому що керівництво профспілок рішенням судів заблокувало інвентаризацію Фондом державного майна. Насьогодні ми проводимо претензійну роботу. Хочу додати, що в і тому числі при Кабінеті міністрів створена робоча група. Результат роботи - побачимо. Насьогодні претензійна робота, яка проведена Фондом, призупинила розпродаж профспілкового майна. І я думаю, це пришвидшить його інвентаризацію. Тим більше, що сьогодні процеси, які стосуються керівників профспілок, вони змінюються.

- Что, по Вашему мнению, мешает Юлии Тимошенко эффективно руководить правительством?
- Брехня і постійні побрехеньки. Непрофесійні дії, які супроводжуються амбіціями, аніж реальною роботою.

- Вы постоянно с кем-то за что-то спорите. Не надоело ли вам находиться на своей должности?
- Ні. Я відстоюють і Ваші інтереси, коли Ви так прямо ставите запитання. І навіть те, що Ви сьогодні можете ставити запитання, а журналісти - вільно його висвітлювати - у 2000-2004 роках я потерпала від холодів на Майдані. Не було б Майдану 2000-го року, не було б відкритості і контролю за владою. І не було б вільних журналістів, які мають право на правдиве висвітлення подій, діяльності влади, політиків. В тому числі - і якщо пишуть про мене.

- По-перше, хочу подякувати журналістам ПІК за відродження цього видання. По-друге. Я вчителька і не сильно стежу за політичним життям. Але я знаю, що у нас в країні, і на Тернопольщині зокрема, під час прихватизації багато усього розкрали. Чи складали Ви точний перелік того, що треба повернути державі? Дякую.
- Питання прекрасне. Але для того, аби повернути державі, треба мати закон про реприватизацію. На жаль, його дотепер не ухвалили. Голосуйте за соціалістів, прийдемо і ухвалимо цей закон і повернемо! Для того, щоб не було прихватизації я і знаходжусь у Фонді як на фронті.

- Скажіть, які у вас конкретно претензії до МітталСтіл? В яких питаннях вони порушують умови угоди?
- На сайті Фонду державного майна зазначено усі чотири пункти, по яких не виконано зобов’язання. Це - екологія і соціальна сфера. Криворіжчани знають, чим вони дихають.

- Пані Валентино, скажіть, будь-ласка, чи бачите Ви себе надалі у Соцпартії? Через які зміни, на Вашу думку, має пройти партія, щоб повернути собі вагу?
- Сьогодні СПУ має 21 тисячу представників у радах різних рівнів. Це - друге місце по Україні після Партії регіонів. Це - основа і фундамент партії через представництво членів партії у радах. Повернення в парламент буде швидко. Адже сьогодні всі зрозуміли, що соціалісти в минулому були праві. Як колись говорив Борис Ілліч Олійник, «народ не візьмеш за макуху, він чітко побачить, хто він є по духу». Тому соціалісти будуть тією третьою новою силою, яка об’єднає Україну.

- Объясните, как представитель СПУ может руководить приватизацией госимущества? Это ведь противоречит вашим принципам!
- Прийшовши у Фонд державного майна, як людина, яка не залежить від політичних кланів і уподобань, у першу чергу я організувала роботу по інвентаризації державного майна. Щоб хоч врятувати те, що ще залишилось. В моєму авторстві ухвалений закон про управління об’єктами державної власності. І головним для мене чинником було - залучити до контролю за інвестзобов’язаннями широку громадськість, місцеві органи влади, профспілки. Адже соціалісти завжди були за демократичний розгляд питань щодо змін форм власності та ефективності використання державного майна. Сьогодні профспілки є партнерами по контролю за інвестзобов’язаннями. Адже соціальні пакети саме були внесені і вносяться сьогодні в умови конкурсу. І контролюються.

- Скажіть, а у кого більше у приватній власності заводів і фабрик - у помаранчевих чи біло-голубих?
- Такого аналізу не проводила. У мене детальний аналіз того, що залишилося у власності держави. Крім того, колір при виконанні інвестзобов’язань мене не цікавить. Головне, щоб вони виконувалися, не залежно під яким кольором стоїть той чи інший власник (тим більше ці кольори інколи як хамелеони) чи яку з якої держави він прийшов.

- Скажіть, Ви справді вірите, що можете стати президентом на наступних президентських виборах? Тільки серйозно!
- Так.

- За что Вы так не любите Тимошенко?
- При управлінні державою особисті амбіції політиків не повинні домінувати у своїх відносинах. І тут у мене нічого особистого немає. Я захищаю закон, конституційний орган і головне - національне надбання України, яке належить всьому українському народу. Тому мені доля держави, доля кожної людини є багато важливіші за амбіції чи любов чи нелюбов окремих політиків.

- Президент вчера приостановил решения правительства о приватизации ряда предприятий. Скажите, а почему Ющенко вмешивается в работу Кабмина? Ведь если Юлия Владимировна берет на себя ответственность за ситуацию в стране, дайте ей такую возможность за все ответить!
- Якщо постанови не відповідають Конституції, Президент діє в рамках своїх повноважень як гарант Конституції. Масовий розпродаж, яку пропонує Кабінет міністрів, це - загроза економічній безпеці держави. Тимошенко, будучи кандидатом в депутати, в своїх програмних документах не говорила про те, що буде виконувати свої надзобов’язання через продаж країни до нуля.

- Валентино Петрівно, а чим Вам не догодив Лакшмі Міттал?
- Мені догоджати не потрібно. Нехай виконують зобов’язання, які взяв. В Україні діє диктатура закону, і для нього - у тому числі. Нехай відповідає.

- Добрий день! Пані Семенюк, як Ви думаєте, чому Портнов взяв самовідвід у питанні свого призначення на посаду голови ФДМ України? Чи це Юля відступила? і як Ви ставитеся до Кожемякіна? 
- Портнов зрозумів, що краще бути депутатом. Шансів незаконно стати головою у нього немає. Не дамо і не даємо! Юля не відступила - закон переміг. Кожемякін - гарний чоловік. Тим більше - генерал.

- Госпожа Семенюк, скажите пожалуйста. Вот, по 5-му каналу был сюжет из Крыма про детский парк сказок. Там из 3 Га, на которых раскинулся парк, один гектар забирают.... т.е. отбирают. по какому праву, и почему ФГИ не реагирует? или Фонд опекает и защищает только большие вкусные объекты?
- Земельні питання це - виключне питання територіальних громад і рішенням міської ради ці питання вирішуються. Фонд державного майна України щодо земельних спорів не наділений повноваженнями.

- Валентино Петрівно, добрий день! Для чого Ви так тримаєтеся за крісло? І ще таке питання. Чому Ви не звернулися до спецслужби одразу після вияву ртуті у ФДМ України? однак заяву про те, що розлив цього металу пов’язаний з діяльністю ФДМУ ви забути не забули
- 1. Я навіть на нього (на крісло) не просилась. Виконую доручення, які надав мені парламент. 2. По-перше, спецслужб в Україні немає, які займаються таким питанням. Правоохоронні органи сьогодні працюють в рамках повноважень. Завдяки оперативності, проявленої у Фонді державного майна, люди не постраждали. І СЕС з цього приводу також оперативно і професійно спрацювали.

- Госпожа Семенюк, когда Вы уже наконец покинете Фонд госимущества? Не пора ли уступить свое место представителю оранжевой коалиции? 
- Ніколи! Розтягнуть все майно, незалежно від кольору! І тягнути будуть не по кольорам. Повинно все бути за законом. Якщо бажають зміни керівництва, нехай ухвалюють закон про ФДМУ, щоб із моїми наступниками не було того, що зі мною. Адже рейдерство Кабміну на Фонд держмайна - тому доказ.

- Валентино Петрівно, де Ви працюватимете після того, як підете з Фонду держмайна?
- Шия є, хомут буде:)

- В одному з інтерв’ю Ви розповідали, що, побачивши на дорозі хліб, обов’язково його підберете та згодуєте пташкам. Питання: а без Вашої керівної допомоги пташки вздовж дороги цей хліб не знайдуть? Чи досвід розподілу майна міцно входить у Ваше повсякденне життя? 
- Ціную почуття гумору. І дякую за пристальну увагу до мене. І хочу сказати, що почуття гумору мене завжди виручало і виручає сьогодні в додаток часто використовую народні прислів’я.

- Чи гоже представниці Соцпартії ставити собі в заслугу Майдан і свободу слова після того, як СПУ в 2006 році фактично наплювала на досягнення того ж Майдану, ввійшовши в коаліцію з його супротивниками?
- Кожна політична партія в усьому світі входить в коаліції на певних політичних засадах. При цьому - зберігає основи і напрямки своїх зобов’язань перед людьми. У 2004 році ми підтримали кандидати в Президенти Ющенка як фізичну особу. З помаранчевим кольором ми не зливалися. І на вибори в 2006 році йшли окремо усі політичні партії. І якщо політики Майдану у 2006 році не змогли сформувати більшість і її закріпити, то тут не вина соціалістів. Сьогоднішні події - цьому доказ.

- Означает ли Ваше желание баллотироваться в президенты, что Александр Мороз в СПУ уже считается отработанным материалом? Связано ли это с его предательством в 2006 году?
- Олександр Олександрович є головою Соціалістичної партії України. Народ України він не продавав, як і вся партія. Наше ще все попереду. Досвід Мороза, його вміння об’єднувати людей ще знаходиться ще і для нинішніх політиків. І їм ще в нього потрібно вчитись.

- 1. Пані Семенюк, а Ваш чоловік не ображається, що він у Вас - на другому місці після Фонду? Бідний чолов’яга поїздки на море півроку чекав... 2. Коли Ви встигаєте йому холодець готувати? 
- Приємно, що Ви стежите за моїми інтерв’ю і інформацією про мене. З чоловіком все нормально. Він мене в усьому підтримує.

- Чи можливий продаж Одеського припортового? І які великі підприємства за певних умов Ви готові були б продати на аукціоні? скільки їх? і які треба умови?
- Насьогодні приватизація великих стратегічних об’єктів неможлива. На це є відповідне законодавче обмеження. Моя позиція, як політика і людини досвідченої, - сьогодні слід продавати ті об’єкти, із якими держава не може справитись. З метою відновлення виробництва об’єкти, які потребують інвестицій, щоб створити робочі місця, дати людям заробітну плату, державі - податки, потрібно продавати об’єкти збиткові під жорсткі інвестиційні зобов’язання, які контролюються Фондом державного майна. Прибуткові проекти повинні управлятися державою і сплачуватись дивіденди і сплачуватись податки до бюджету. Одеський припортовий є прибутковим об’єктом і продавати його не потрібно. В Україні залишився всього 21 % підприємств державної власності. Це - критична межа. Тому масовий розпродаж таких об’єктів це - крах для економіки. Щоб цього краху не було, я і знаходжусь у Фонді державного майна. І тому така атака йде на мене, як на представника СПУ.

- І все ж таки: коли ви встигаєте холодець готувати? 
- Вечорами. Рецептом можу похвалитися. Ще й встигаю щоранку робити зарядку і вмиватися холодною водою, розтирати тіло полотняним рушником своєї бабусі.

- Скажите, у какого кутюрье Вы одеваетесь? Где Вы купили заменитые зеленые трусы в цветочек, которые победным знаменем обошли весь украинский Интернет?
- Одягаю національне. Приємно, що Ви сьогодні мені можете поставити навіть таке запитання. Пригадайте, чи могли Ви таке питання поставити до 2000-го року. Думаю, що ні. Головне - не одяг, а - охайність, душа, чистота помислів і дотримання слова. Як політик, знаю, що ці слова - не просто слова, а моя послідовність і життєва позиція. І знаю цьому толк. 

- Пані Семенюк! Чи плануєте Ви вивчити колись англійську мову? Бо «Ту чай и два кофе», як Ви говорили в телесюжеті про Ваш відпочинок в Анталії, якось не надто відповідає рівню сучасного публічного політика, якому, до того ж, доводиться спілкуватися з іноземними інвесторами.
- Я давала інтерв’ю українському телебаченню, тому говорила рідною мовою.

- «І якщо політики Майдану у 2006 році не змогли сформувати більшість і її закріпити, то тут не вина соціалістів». Ви ж самі в своїх відповідях про свободу слова позиціонуєте себе як політика Майдану. Тобто - якщо СПУ не змогла домовитися з помаранчевими, немає жодної її провини в тому, що вона пішла на союз із фальсифікаторами та злочинцями? 
- Я говорила про Майдан 2000-2001 року. Не було б Майдану в 2000 році, не було б Майдану в 2004 році. Що стосується фальсифікаторів чи злочинців можна говорити тільки після рішення суду. Так де ж він? І чому сьогодні йде великий спір в самому таборі помаранчевих? Адже у парламенті соціалісти їм вже не заважають

- Так почему объединитель - Мороз, а в президенты - Вы идти собрались? 
- Претендентство на кандидатство в Президенти це було рішення з’їзду. Кожна партія ухвалює рішення відповідно до своїх статутних норм. Саме таке було ухвалене рішення. І це була пропозиція Олександра Олександровича.

«ПіК Украины», 22 июля 2008 г.

Теги

Семенюк

Нові досьє

Арахамія Давид. ДОСЬЄ

Хто така Юлія Тимошенко?

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)