Групи впливу

15 Травня 2017
Стало відомо, чиї люди претендують на посаду голови Держслужби геонадр України
В Україні почалась боротьба за надра. Участь у конкурсі на очільника служби, яка є регулятором у сфері надрокористування, візьмуть різні групи впливу. Загалом на голову Держгеонадр претендує 29 людей. Конкурс відбудеться 16 травня

Видання "Четвертая власть" проаналізувало всіх кандидатів на посаду голови Державної служби геології та надр України.

Як йдеться в матеріалі видання, серед претендентів є люди груп Гройсмана-Мартинюка, Буткевича, Ігоря Кривецького («Пупс») та інших, що хочуть поставити «біля керма» свою людину.

Експерти основними кандидатами називають 8 претендентів, за якими стоять різні групи олігархічно -  політ. впливу.

  1. Олег Кирилюк – колишній член «Партії регіонів», керівник Житомирської ДАБІ, якого місцеві ЗМІ охрестили «недолюстрованим» чиновником. Його просувають прем’єр-міністр Володимир Гройсман та його соратник – заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.
  2. Геннадій Сікалов – колишній керівник дочірнього підприємства «Надр України» - «Полтаванафтогазгеологія». Саме за його правління полтавське підприємство визнали банкрутом, а через його борги податкова адміністрація арештувала свердловини. Окрім того, підприємство заборгувало близько 10 млн грн своїм працівникам, борг перед кредиторами становив близько 80 млн грн. Як з’ясували журналісти, перед призначенням Сікалова звинуватили у крадіжці в особливо великому розмірі, за що він відсидів 3 роки.
  3. Юрій Бакаржієв – директор компанії «Атомні енергетичні системи України». Його просувають товариш президента-утікача Віктора Януковича, член «сім’ї АТБ» Геннадій Буткевич та кримінальний авторитет Саша Браслєт (Олександр Павлюченко). Минулого року ЗМІ довелипричетність підприємства Бакаржієва до передачі через суд та ГПУ уранових родовищ офшорам. Згідно даних ресурсу Zакупівлі, компанії, пов’язані із Бакаржієвим, виграли тендерів на проведення різних експертиз та робіт з видобутком копалин на 5,4 млн. 
  4. Микола Фощій – він раніше працював гендиректором ДП «Південукргеологія» і був звільнений зі скандалом після того, як аудитор виявив нераціональне використання підприємством державних коштів, багатомільйонні заборгованості з виплати зарплат працівникам та доведення підприємства до банкрутства. Окрім того, Фощія звинуватили в порушенні антикорупційного законодавства та у низці інших злочинів – таким чином одіозний чиновник став фігурувати у кримінальних провадженнях, досі триває розслідування.
  5. Анатолій Безух – колишній голова Державної геологічної служби, працював за часів Азарова у 2010-2011 рр. У зв’язку із цим, Безух потрапляє під дію закону «Про очищення влади» і його мали би люструвати. Окрім того, він – знаний бізнесмен, веде підприємницьку діяльність з 90-х років та володіє низкою фірм, зокрема будівельного напрямку, входить до списку найбагатших людей України. Разом із колишнім нардепом від «Партії регіонів» Ігорем Шаровим заснував компанію «Євразія Трейдинг».
  6. Олександр Пономаренко – директор департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики Міністерства енергетики.
  7. Олександр Філевський – виконує обов’язки гендиректора ДП «Українська авіаційна транспортна компанія». 
  8. Крістіна Браіловська – начальник юридичного управління Держгеонадр, яка була помічником народного депутата від «Партії регіонів» Юрія Каракая. До речі, у своїй декларації вона зазначила, що живе з заступником міністра інфраструктури Дмитром Роменським – цим зараз займається НАБУ. Браіловська є людиною колишнього міністра екології та власника холдингу Burisma Миколи Злочевського. 

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу