Компанії

22 Листопада 2017
США вже продають Україні летальну зброю, - ЗМІ
Компанія з Техасу постачає в Україну гранатомети

Компанія з Техасу AirTronic USA, отримавши ліцензію, поставляє в Україну гранатомети.

Про це повідомляє "Голос Америки".

За даними видання, гранатомети компанії AirTronic USA - це летальна зброя, але вона має обмежену дальність попадання. Тому американський уряд гарантує, що PSRL використовується тільки з оборонною метою.

"PSRL - це система летальної зброї. Але це оборонна летальна зброя. Це не якісь серйозні ракетні установки, у них дальність попадання тільки 1000 метрів. Так поки ці системи озброєнь будуть залишатися на українській частині від кордону, це не наступальна зброя. Але якщо наступальні війська почнуть перетинати кордон, тоді, я думаю, українські збройні сили могли б використовувати наші системи, щоб зупинити наступ ", - заявив директор компанії Річард Вандівер.

Відзначається, що гранатомет PSRL - це створена в США вдосконалена версія радянського РПГ-7.

"Ми почали постачати наш товар в Україну в минулому році, ми продовжуємо здійснювати поставки до цього дня. Деталі, як і що ми робимо, я не можу про це говорити. Але можу сказати, що ми - в дуже близькій координації з американським посольством, з Державним департаментом, Пентагоном і з українським урядом. Наші системи відправляються під DDTC DSP-5 експортною ліцензією Державного департаменту США ", - розповів Вендівер.

За його словами, отримати ліцензію було складно.

"Щоб отримати дозвіл, який нам був потрібе, пішло трохи часу через делікатність теми під час переговорів Мінську-2. Але ці системи не суперечать угодам Мінськ-2. Тим не менш, ми все одно повинні були пройти низку бюрократичних і політичних перешкод, щоб отримати нашу експортну ліцензію", - сказав Вендівер.

Керівник компанії AirTronic USA зазначив, що посольство CША в Києві координує дії з Міноборони України, щоб контролювати, як використовується американська зброю в Україні.

Крім того, він уточнив, що контракт забороняє Україні перепродувати або експортувати продукцію компанії.

"Угода поновлюється щорічно, тому це залежить від потреб України. Зараз вона не обмежена часом", - сказав Вендівер.

За його словами, посольство України в США брало участь в оформленні ліцензії на постачання зброї.

Посол України в США Валерій Чалий заявив, що це політичне і комерційне рішення.

"Створення умов для налагодження такої співпраці - це те, чим ми займаємося. Свого часу ми звели компанію AirTronic USA з
"Укроборонпромом" і далі вони вже розвивали цю співпрацю", - сказав посол.

Чалий зазначив, що перші контакти компанії почали налагоджувати в 2015 році, але є відмінності між цими комерційними угодами та військовою допомогою США в Україні.

"Ми очікуємо, що законопроект, який передбачає надання Україні озброєнь летального характеру, і вже пройшов через Палату представників і Сенат, буде підписаний президентом Трампом, і це до 50 мільйонів фінансування саме на смертоносну оборонну зброю", - сказав посол.

Як відомо, 19 вересня президент України Петро Порошенко заявив, що сенат США схвалив виділення $500 мільйонів військової допомоги Україні. Проект закону санкціонує надання Україні летального озброєння оборонного характеру.

Нові досьє

Арахамія Давид. ДОСЬЄ

Хто така Юлія Тимошенко?

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)