Интервью

03 Января 2008
Сергей Руденко: Я бы не стал говорить, что журналист, который кому-то не продался, неудачник
На «Главреде» прошла интернет-конференция с известным украинским журналистом Сергеем Руденко. Он поведал читателям о новых медийных проектах, о журналисткой этике и прочем.

На «Главреде» прошла интернет-конференция с известным украинским журналистом Сергеем Руденко. Он поведал читателям о новых медийных проектах, о журналисткой этике и прочем.

Damaskin, 15:01 Радий зустрічі у віртуалі! чим ти тепер займаєшся?

Ответ: Займаюсь тим самим - журналістикою:). Пишу книги. Зараз беру участь у запуску нового проекту. Деталі - трохи згодом

Дамаскін, 15:02 Чому не приєднався до демонстративного хлопання дверима Портниковим і Княжицьким в 24?

Ответ: З газети я пішов раніше - у вересні. Портников і Княжицький грюкнули дверима пізніше:)

pvv912, 15:10 Какие кризисы могут ожидать Украину в ближайшем будущем?

Ответ: Особисто я сподіваюсь, Україна врешті-решт подолає політичну кризу і після восьмимісячної перерви Верховна Рада нарешті займеться законотворчою роботою. Із подоланням політичної кризи, думаю, усі інші кризи виглядатимуть не так загрозливо.

вась-вась, 15:17 Щось мені здалося, що Ви часто роботу міняєте, це стиль такий чи характер ?

Ответ: А чому Ви вирішили, що я часто міняю роботу? Я шість років працював на радіо "Свобода".

Зміни були у останні три роки. У 2006 році із "Сейчас" я пішов, тому що мене запросили робити амбіційний проект - "Газету 24". До слова, колектив цієї газети насьогодні за професійним складом - один із найкращих і я гордий, що працював у ньому. У вересні 2007 року я пішов з газети. Тепер буду займатися новим проектом.
 

patriot, 15:22 Хто вам замовив цю книгу?

Ответ: Ніхто. Книгу я написав сам. "Вся Юлина рать" - продовження серії книг про команди українських політиків. Цього ж року у видавництві "Самміт-книга" вийшло ще дві мої книжки - "Вся президентська рать" (про оточення Віктора Ющенка) та "Вся прем"єрська рать" (про оточення Віктора Януковича). Ці книги добре продаються у книгарнях. Так що вважайте, що у мене замовник один - читач:)

ggeorgij, 15:27 Господин Руденко! Всем понятно, что у Тимошенко ситуативная команда. Стоит только вспомнить Василия Хмельницкого, с кем он только не был и кого только не финансировал? Но и крымская команда у Тимошенко в лице господ Сенченко, Денисовой, Велижанского тоже из той же категории. Стоит только вспомнить прихватизацию этой командой Балаклавского судноремонтного завода и ряда других объектов Минобороны. Я просто не понимаю, чем команда Тимошенко отличается от Партии Регионов. Никакой тебе идеологии, продажность? Почему наши люди голосуют за них. Мне непонятно

Ответ: Люди голосують за Тимошенко тому, що вони довіряють їй та її команді. У мене немає особливих ілюзій щодо Тимошенко та її команди. Але можу сказати, що люди із сумнівною репутацією є у всіх командах. Ідеальних команд, як і політиків, в Україні немає.

nik, 15:33 Кто в окружении Тимошенко имеет самое большое влияет на Юлию Владимировну?

Ответ: На Юлію Тимошенко важко впливати. Але, наскільки я знаю, Юлія Володимирівна прислуховується до думки людей, яким вона довіряє. До кола цих людей входять Олександр Турчинов, Андрій Кожемякін, Григорій Немиря, Віталій Чепинога, Михайло Лівінський, Віктор Швець, Микола Сивульський.

koka, 15:43 Правда, что в «24» гонорары не платили вовремя, а штат был суперраздутый?

Ответ: Колюсь:). Штат у газеті ніколи не був суперроздутим. Газета виходить у шести містах України - Києві, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі, Львові. Там є регіональні редакції, які шість разів на тиждень роблять регіональні шпальти. Фактично щодня вся редакція робить шість різних газет. До того ж, у Києві газета виходить двома мовами.

Тому я вважаю, що той штат, який зараз є у "Газети 24" є оптимальним.

Про гонорари. Можу сказати те, що було при мені. Затримка у виплаті гонорару була лише раз. Тому мушу вибачитись перед усіма авторами. На жаль, своєчасна виплата гонорару залежала не лише від мене.

віpa, 15:45 Як Ви розцінюєте нинішню політичну ситуацію, чи довго протримається коаліція?

Ответ: Політична ситуація в Україні є цікавою. Принаймні, для мене, як для журналіста.

Чи довго протримається коаліція? Думаю, цього не знають навіть у самій коаліції

віpa, 15:48 Ви думаєте «Тимошенківська рать» серйозна, там же бізнесу тьма-тьмуща, тобто серйозність іншого гатунку?

Ответ: Я не знаю, що Ви вкладаєте в поняття "серйозності" команди. Можу сказати, що в команді Тимошенко є дуже перспективні політики. Це мене тішить. Питання у тому, чи зможуть вони реалізувати свій потенціал.

Koллeгa, 15:52 1.В своих интервью вы говорите, что относитесь в политикам, как врач, к пациентам - не хорошо и не плохо. Тем не менее, если ли в украинском политикуме люди, которые, по вашему мнению, могут называться честными? Которые не имеют пятен на своей репутации? Если да - фамилии в студию)

2.Случалось ли вам встречать людей, которые презирают журналистов, как вид? Можно ли говорить, что наличие таких людей свидетельствует о низком уровне журналистике в стране?

3.Что вы считаете недопустимым для политика и для журналиста?

4. О чем будет ваша следующая книга?

Ответ: 1. Я досить критично ставлюся до усіх без винятку політиків, тому і відповісти на Ваше запитання на жаль, не можу.

2. Доводилось. Це свідчить про низький рівень культури таких людей.

3. Брехати.

4. Є ідеї. Але поки що не буду говорити

dummy, 15:54 С кем из окружения леди Ю и пана В а также товарища «проффесора» вы лично не брезгуете общаться?

Ответ: Я - журналіст, тому доводиться спілкуватися з представниками усіх політичних таборів. Відчуття бувають різні.

цк, 15:56 А у политиков кроме "окружения" могут быть друзья?

Ответ: У деяких політиків є друзі, але більшість із їхніх друзів, як вони кажуть, знаходяться поза політикою.

 

kombat, 15:58 Добрый день! Скажите в новом правительстве займутся вопросом на какие средства ведутся строительства по всей Украине (в особенности вдоль побережья "Чёрного моря"). Мне кажется, что работающему человеку на свою заработную плату (даже очень большую) это будет не под силу.

Ответ: Думаю, новий уряд та Антимонопольний комітет повинні навести лад на ринку нерухомості. Бо ціни на квартири в Україні справді є захмарними.

кyoн, 16:01 Яке майбутнє демократичної коаліції? Хто може потенційно стати зрадником?

Ответ: Не знаю, хто буде зрадником. Але знаю, що їх буде не більше двох-трьох:). Коли вони вийдуть із коаліції, вона розвалиться

ababagalamaga3, 16:02 Весна перемогла?

Ответ: Я б так сказав - почалася "відлига":). Про весну поговоримо пізніше

лopa, 16:03 Сколько стоит свобода слова в конкретно взятом издании, насколько это зависит от собственника?

Ответ: Мені не доводилося продавати свободу слова і торгувати нею. Тому нічого не можу сказати

SElenka, 16:05 Сергей, кем Вы видите себя через 10 лет? О чем мечтаете?

Ответ: Сподіваюсь, що через десять років також буду журналістом. Бо журналістика, як казав колись професор Москаленко, це - стан душі. Мрій і планів у мене багато:)

кyoн, 16:06 Яким особам з демкоаліції буде вигідний її розвал?

Ответ: Тим, кому не буде подобатись прем"єр Тимошенко

_вepeceнь, 16:07 Хто фінансує видання Ваших книг?

Ответ: Видавництво "Самміт-книга"

лopa, 16:10 Все журналисты продаются, кто за сколько, а те кто не продался - неудачники, неужто я не права. Опровергните!

Ответ: Усі журналісти отримують зарплатню за свою працю. Я б не став говорити, що журналіст, який комусь не продався, - невдаха. Просто у кожного є своє поняття, що таке журналістика.

зaбіячKo, 16:13 Була пропозиція змушувати політиків вести своєрідні "читацькі щоденники". А мені взагалі цікаво, чи багато політиків читають і якщо читають, то що? Наприклад, що читає леді Ю?

Ответ: Думаю, у більшості політиків на читання часу не вистачає. На Львівському книжковому форумі бачив як купляли книжки Луценко та Кириленко. Юрій Віталійович навіть демонстрував список прочитаної за рік літератури. Я йому вірю:)

цк, 16:14 Чистые руки у политика - это из области фантастики?

Ответ: Напевно. Влада є доволі спокусливою річчю. Утриматись від спокуси дуже важко

kolega, 16:16 Шановний пане Сергію, розкажіть будь ласка детальніше про ваш новий проект. а то медіа-тусовка вже переповнена чутками

Ответ: Про новий проект почуєте наступного року. Всьому - свій час:)

дoн, 16:17 А «Ахметовская рать» будет или «Вити Я».

Ответ: Про оточення Віктора Януковича книжка вже вийшла. Вона називається "Вся прем"єрська рать". Вона вийшла у вересні цього року і є у книгарнях

 

sash, 16:18 О чем книга? Что подвигло написать? Когда выйдет в продажу и каким тиражем?

Ответ: Книга про 25 політиків із оточення Юлії Тимошенко. Я вже говорив, що це - третя книжка із серії про українських політиків. У продаж книжка надійде наступного тижня

_вepeceнь, 16:20 А Вам не здається, що з Портніковим не можна було мати справу. Він не менеджер, він непогано пише й дуже любить себе, його відхід від 24 на відміну від Вашого теж перетворився в суцільний ПР

Ответ: Я поважаю Віталія Портнікова як професіонала.

Те, що сталося у жовтні, коли Портніков та Княжицький пішли з газети, коментувати не хочу

пoфигиcт, 16:21 Як Ви вважаєте, дадуть Тимошенко працювати главою уряду більше року?

Ответ: Не певен

дoн, 16:22 А на кого Вы позиционируете свои книги, это журналисты, политологи?

Ответ: На звичайних читачів

дoн, 16:23 Морозової раті не було і вже не буде чи я помиляюся?

Ответ: Не було і не буде. Я не виключаю, що буде "Вся ліва рать":)

Aндpeй_, 16:25 Сергей, добрый день! Вы написали книги про команды Тимошенко, Ющенко, Януковича. Хотя если честно, то некоторые портреты очень слабые. В смысле мало информации о людях. Особенно у команды Януковича. Где собираете информацию? И ещё один вопрос, если можно. Как Вы думаете какие "рати" будут дальше? Смогут ли создать свою рать Яценюк, Волга, Голуб и т.д.?

Ответ: Я користуюсь відкритими джерелами інформації. На жаль, команда Януковича не є такою публічною, як команда Ющенка. Тому, можливо, Ви і відчули брак інформації. Інформацію збираю із різних джерел, у тому числі - і із неофіційних

vika, 16:26 Чи не збираєтеся ви написати книгу ще про чиєсь оточення?

Ответ: Поки що - ні

Aндpeй_, 16:28 Сергей, интересно а смогли бы вы написать аналогичные книги об окружении российских политиков Путина, Жириновского, Березовского? Спасибо!

Ответ: Я займаюсь українською політикою. Про оточення Путіна, Жириновського та Березовського нічого сказати не можу

щз, 16:30 А какой смысл делать газету двуязычной, она же становится убыточной, тираж укр. номера был минимальный, а продавалось раз-два и обчелся?

Ответ: Це було принципово важливим робити газету не лише російською, але й українською мовою. У Львові газета виходила лише українською

щз, 16:33 Кого из тимошенковцев Вы считаете очень перспективным и для страны или для личного его кармана?

Ответ: Думаю, цікавими для політики в команді Тимошенко є Наталія Королевська, Михайло Лівінський та багато інших перспективних політиків

дoн, 16:34 Кто поставляет Вам информацию, это открытые источники?

Ответ: Інформацію я збираю сам. Професія мені дозволяє це робити:).

зaбіячKo, 16:35 Мені завжди було цікаво - хто з наших політиків таки відноситься до інтелігенції, а хто - тільки називається...

Ответ: Це буде дуже суб"єктивний рейтинг. Я - не суддя. Я - журналіст

ARTUR, 16:37 Уважаемый господин Руденко! Как Вы относитесь к прогнозу некоторых политологов о трансформации Ю.Тимошенко в "Украинского Путина"? Будет она профранцузско-американской, пророссийской или же исключительно ПРОУКРАИНСКОЙ? Сможет ли она объединить в единый народ население Юго-Востока, Юга, Запада, Центра? И какая силовая структура будет ею задействована для репрессалий?

Благодарю за ответы.

С уважением, ARTUR.

Ответ: Сподіваюсь, що Юлія Тимощенко була, є і буде проукраїнським політиком. До прогнозів політологів про "українського Путіна" ставлюсь скептично

C.Mopoз, 16:43 Вы написали книгу и, очевидно, много знаете про ЮВТ. Объясните, пожалуйста: 1)почему Юля сразу после победы Ющенко изгнала из партии практически всех местных активистов, которые бескорыстно многие годы работали на неё и создавали ей авторитет, распродала городские и областные парторганизации бывшим кучмистам и бандитам? 2)почему, зная о ее воровстве в 90-е гг. и во время премьерства, ее усилиях по развалу оранжевой коалиции в 2005 году и множество другого негатива, включая постоянную супружескую неверность, люди проголосовали за неё на последних выборах? Спасибо.

Ответ: Я знаю про Юлію Тимошенко достатньо. Але навряд чи зможу досить компетентно відповісти про чистки у партії.

Про подружню зраду, знаєте, це - особиста справа сім"ї Тимошенко. Я - не Бродський і не вважаю, що треба про це говорити.

ььь, 16:46 Как Вы думаете, заигрывание всех партий с Литвиным, в том числе и БЮТ, скоро ли закончится и не напоминает ли это политическую проституцию в стиле Мороза. Литвин напоминает кокетку, которая получает удовольствие, когда на нее обращают внимание и поднимает себе цену. Может надо ЮВ повыкручивать ему руки - у него есть брат и еще один брат-генерал, губернатор (кстати, абсолютно никчемный) Николаевской области Гаркуша и еще десяток чиновников рангом пониже? Спасибо

Ответ: Литвин веде себе так, як він вважає за потрібне. Оцінку його діям дадуть виборці. На наступних парламентських виборах. Але я б не був таким категоричним і не "викручував" би йому руки. Це ж якось - непедагогічно:)

дoн, 16:47 Вы пишете російською?

Ответ: Три книжки написані мною російською мовою, бо вони продаються не лише в Україні, але й в Росії.

sash, 16:49 Эй братва! Тема пресухи - книга, а не развитие Украины под начальством ЮВ. Че в талмуде написано то?

Ответ: Дякую Вам за слушне зауваження:).

Модератор, 16:50 ...

Ответ: Дякую усім за запитання, а "Главреду" - за можливість поспілкуватись із читачами! На все добре! Творчості та душевного спокою!

«Главред»

 

Новые досье

Кто есть кто в команде Святослава Вакарчука

Юлия Чернинька: Любовь читателя - лучший знак качества для писателя

Танасевич Елена. ДОСЬЕ

Сырский Александр. ДОСЬЕ

Климец Ольга. ДОСЬЕ

Дубина Олег. 10 фактов из жизни

Адамовский Андрей. ДОСЬЕ

Зеленская Елена. ДОСЬЕ

Кто есть кто в команде Владимира Зеленского

Бизнес Владимира Зеленского: развлечения, рестораны, консервирование рыбы

Реклама

Партнеры