Блоги

28 Сентября 2018
Синхронізація роботи Луганської ТЕС вартістю у мільярди гривень
26 вересня 2018 року Кабінет міністрів затвердив проект будівництва НЕК "Укренерго" підстанції (ПС) 500/220 кВ "Кремінська" із заходами ЛЕП 500 кВ "Донська-Донбаська" і ЛЕП 220 кВ "Кремінська-Ювілейна".

Загальна кошторисна вартість зведення об'єкта - 1,68 млрд грн. Термін будівництва - один рік.

Раніше Кабмін дав дозвіл НЕК "Укренерго" на відведення земельної ділянки площею 18,9 га в Луганській області для будівництва ПС "Кремінська".

За інформацією ТЕК, закінчення будівництва ПС "Кремінська" і введення її в експлуатацію дозволить синхронізувати систему електропостачання півночі Донбасу з ОЕС України, яка за інформацією НЕК нині працює за "острівною" схемою зі зниженою генерацією Луганською ТЕС.

Примітно, що 26 квітня 2017 року Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб заявило, що національна енергетична компанія "Укренерго" синхронізувала роботу Луганської теплоелектростанції (Щастя, Луганська область, належить "ДТЕК Східенерго") з Об'єднаною енергетичною системою України.

"Виконано підключення ліній електропередачі на підконтрольній частині Луганської області з метою синхронізації ТЕС (Луганської) з енергосистемою України", - йшлося у повідомленні.

Свого часу міністр енергетики та вугільної промисловості України І. Насалик заявив, що зроблено цілий ряд технічних і наукових рішень, які дають можливість забезпечити контрольовану зону Луганській області і контрольовану зону Донецької області повністю світлом, незалежно від того, які події будуть в неконтрольованої зоні.

Нагадаю, у січні 2017 року НАЕК "Укренерго" оголосила тендер на будівництво в Луганській області підстанції 500 кВ "Кремінська". Очікувана вартість будівництва - 1,08 млрд. гривень без ПДВ.

Перемогу в тендері НАЕК "Укренерго" на будівництво підстанції (ПС) "Кремінська" 500 кВ на Луганщині здобуло ТОВ "Київська енергетична будівельна компанія" (КЕБК, Івано-Франківськ).

"КЕСК" на аукціоні в системі ProZorro запропонувала виконати будівельні роботи за 1060,656 млн. грн., тоді як очікувана вартість будівництва ПС була заявлена на рівні 1083,333 млн. грн (без ПДВ). До закупівлі входила розробка проектної та робочої документації, отримання позитивного звіту експертизи, будівельні роботи, вартість українського та іноземного обладнання.

Виникає цілком логічне питання: якщо у квітні 2017 року за одну ніч вдалося синхронізувати роботу ТЕС з енергосистемою України, то для чого потрібно у вересні 2018 року затверджувати проект будівництва підстанції вартістю 1,68 млрд гривень, яка має синхронізувати систему електропостачання півночі Донбасу з ОЕС України?

Новые досье

10 запитань до президента Зеленського

10 фактів із життя Сергія Сивохо

Ионушас Сергей. ДОСЬЕ

Звиробий Маруся. 10 фактов из жизни

Довгий Станислав Алексеевич. ДОСЬЕ

Брагарь Евгений. ДОСЬЕ

Ирина Проскурина представляет свою дебютную книгу "Как стать моделью в Америке"

Новиков Александр. ДОСЬЕ

Летал ли Зеленский в Москву? Появились подробности чартера Зеленского с Омана

Ахтем Сеитаблаев: Сериал "Сваты" - это бизнес на крови

Реклама

Партнеры