Персони

11 Липня 2019
Зеленський пропонує розширити люстрацію на топ-чиновників часів не лише Януковича, але й Порошенка
Президент України Володимир Зеленський пропонує законопроект щодо розширення дії закону про очищення влади (про люстрацію) на президента, депутатів, міністрів та інших топ-чиновників, які займали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року.

Про це глава держави заявив у відеозверненні, опублікованому на сторінці Офісу президента у Facebook.

"Нами напрацьовано законопроект про розширення норм закону "Про очищення влади". Пропоную до переліку посад, що потрапляють під люстрацію, додати: президента України, всіх народних депутатів України, голову Верховної Ради, членів уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які займали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року", - сказав Зеленський.

"Нас звинувачують, що ми хочемо скасувати люстрацію. Щоб усі зрозуміли, що ми не збираємося скасовувати люстрацію – ми пропонуємо посилити її", - додав президент.

Глава держави наголошує, що цей законопроект – тільки суспільна оцінка діяльності відповідних осіб.

"Упевнений, що дії всіх зазначених осіб у майбутньому отримають і справедливу юридичну оцінку", - підкреслив Зеленський.

Зеленський задається питанням, для чого потрібні народні депутати, які залишають депутатську недоторканність, узаконюють незаконне збагачення, просто не ходять на роботу; для чого потрібні міністри, які "розповідають, що українці занадто багато їдять", які "будують дороги тільки у власному Facebook і народжують дітей в Америці", які "угробили здоров'я нації і розповідають про шкоду вишневих кісточок".

"Для чого потрібні прокурори, які можуть посадити тільки власну печінку? Для чого міністр економіки часів Януковича називає громадян "ублюдками", вибиває з рук телефони і обіцяє "дати по морді"?!" - продовжив глава держави.

"Я кожен день ламаю голову - що з ними зробити? Може, обміняти їх на всіх наших полонених? А може, одягнути в браковані бронежилети, які вони закупили, і відправити на передову? Думаю, найменше, що можна зробити зараз, - назавжди позбавити їх можливості брати участь в управлінні державою", - вважає президент.

Нагадаємо, в Україні закон про люстрацію (заборона окремим фізичним особам займати посади в органах державної влади строком до 10 років) був прийнятий 16 вересня 2014 року. Поштовхом для його прийняття стали події 2014 року і відсторонення від влади Віктора Януковича.

Нові досьє

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA