Персони

15 Червня 2019
Заблоцький Мар'ян Богданович. ДОСЬЄ
Голова Української аграрної асоціації, голова ГО "Українське суспільство економічних свобод"

Експерт з законотворчості, громадський діяч. Підтримує запуск ринку сільськогосподарської землі, виступає за дерегуляцію і деолігархізацію. Викрив декілька корупційних схем в аграрних держкорпораціях.

Народився у Львові 21 вересня 1985 року.

Освіта

Закінчив Інститут економіки та фінансів Львівської комерційної академії, де вивчав фінансові та фондові ринки.

В Інституті регіональних досліджень при Національній академії наук України захистив ступінь кандидата економічних наук.

У 2011 році пройшов тренінги з економетрики та менеджменту (перша частина курсу MBA) в Віденському економічному університеті та англійській Ashridge Business School.

Кар'єра

Березень 2007-серпень 2008 — начальник відділу по роботі з інвестиційними фондами компанії з управління активами "Оптіма Капітал".

Серпень 2008-грудень 2012 — аналітик казначейства, а потім начальник відділу економічних досліджень в Erste Bank

Грудень 2012-т.ч — аналітик, а потім заступник голови та голова Української аграрної асоціації.

Суспільна діяльність

З березня 2015 року — голова Центру ефективного законодавства.

З грудня 2015 року — голова і засновник Українського товариства економічних свобод. Суспільство — офіційний партнер великих міжнародних організацій із захисту економічних свобод, в тому числі Americans for Tax Reform, World Taxpayers Associations, The Heritage Foundation, Atlas Network та інших

З 2016 року — голова Громадської ради при Комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики.

Політичні амбіції

На позачергових виборах до Верховної Ради України 2019 року увійшов до списку кандидатів від партії "Слуга народу" під номером 86.

Нормотворча діяльність

Брав участь в розробці близько 50 проектів нормативно-правових актів, з них 12 прийняті Верховною Радою України VII і VIII скликання.

Запропонував більше 20 поправок до Податкового кодексу України: про створення єдиної бази даних місцевих податків, дерегулювання виноробної галузі, скасування пайової участі для об'єктів агропромислового будівництва і тд.

Допоміг ліквідувати 29 різних дозвільних документів, демонополізувати ринок добрив, спростив сплату окремих податків і знизив їх рівень.

Брав участь у розробці важливих законів в сфері земельних відносин: запроваджено мінімальний термін оренди, скасовані обов'язкові додатки до договорів оренди, введені обов'язкові земельні аукціони при оренді землі держвласності, тощо.

Антикорупційна діяльність

Брав участь в розробці нормативної бази стосовно фітосанітарної експертизи. Проводити її можуть приватні лабораторії, що скорочує корупційні ризики при отриманні документів на експорт сільгосппродукції.

Автор десятків публікацій, в яких викрив корупцію державних структур, включаючи ДПЗКУ, Аграрний фонд, а також на ринку добрив і схеми фінансових пірамід FOREX MMCIS group і інвесткомпанії QB Finance.

Цитати

Про ринок землі: "Порівняно з іншими європейськими країнами українська земля на ринку найдешевша. Після скасування мораторію за рік-два ціна на український чорнозем може відчутно зрости. У нас більша частина власників земель — це люди похилого віку. Вільний продаж землі дозволить їм забезпечити більш гідне життя як собі, так і своїм нащадкам. При цьому ніхто нікого не змушує продавати свої наділи. Не хочете продавати – не продавайте! Але не обмежуйте у цих правах інших". (Http://bit.ly/2WIyok9

Про "радянськість" підходів до формування Стратегії розвитку АПК:«Науковці продовжують планувати показники врожайності, обсягів виробництва та експорту не питаючи аграріїв. З 4,5 млн. людей, які працюють в сільському господарстві України, лише декілька десятків тисяч працюють на державних підприємствах. Тому ставити ринку якісь плани — безглуздо". (Http://bit.ly/2Zn6iwL) 

Про олігархів і монополії: "Кожен день ми значно переплачуємо за цілий ряд товарів і послуг. Цукор в Україні коштує 26 гривень, а в Бразилії всього 8. Вживане авто, яке в Європі можна купити за 4 тисячі євро, в Україні вже коштує 12 тисяч. За електроенергію ми платимо втричі дорожче, ніж ті ціни, за якими її продають наші ж державні електростанції. Як таке взагалі можливо, ще і в найбіднішій країні Європи? Відповідь одна — це приховані податки і штучно створені монополії. Багато років тому вони були введені для підтримки бізнесу, але вони лише нашкодили українцям. Зате зробили гаманці олігархів ще товстішими". (Http://bit.ly/2Kli6Mn

Блоги

Українська правда

Європейська правда

Новое время

Нові досьє

10 запитань до президента Зеленського

10 фактів із життя Сергія Сивохо

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Звіробій Маруся. 10 фактів із життя

Довгий Станіслав Олексійович. ДОСЬЄ

Брагар Євген. ДОСЬЄ

Ірина Проскуріна представляє свою дебютну книгу "Як стати моделлю в Америці"

Новіков Олександр. ДОСЬЄ

Чи літав Зеленський до Москви? З'явилися подробиці чартера Зеленського із Оману

Ахтем Сеітаблаєв: Серіал "Свати" - це бізнес на крові

Реклама

Партнери