Персони

23 Жовтня 2018
Янукович хоче виступити з останнім словом в суді
Віктор Янукович, джерело фото: tsn.ua

Віктор Янукович, джерело фото: tsn.ua

Янукович зажадав останнього слова в суді

Звинувачуваний у держзраді екс-президент України Віктор Янукович зажадав промовити останнє слово в суді по відеозв'язку. При цьому він попросив перенести засідання до отримання його адвокатом дозволу на роботу в РФ, що може тривати до 4 місяців.

Про це повідомляє "Укрінформ".

"Віктор Янукович у своїй заяві повідомляє, що він готовий і бажає виступити, взяти участь у судовому засіданні шляхом відеоконференцзв'язку", - сказав адвокат Януковича Олександр Горошинський в Оболонському суді Києва.

При цьому адвокат додав, що під час виступу Януковича має намір перебувати поруч із ним у РФ і надавати правову допомогу, тому йому потрібний дозвіл на роботу від російського Мін'юсту. Тому Янукович просить Оболонський райсуд відкласти розгляд справи про держзраду до завершення реєстрації Горошинського у РФ.

Представники держобвинувачення, своєю чергою, зазначили, що під час виступу Януковича в режимі відеоконференцзв'язку з РФ йому можуть надати правову допомогу інші його адвокати - Віталій Сердюк та Ігор Федоренко, які зареєстровані у реєстрі іноземних адвокатів РФ, а також наголосили, що реєстрація Горошинського може тривати кілька місяців.

"До чотирьох місяців може вирішуватися це питання і невідомо у який спосіб воно буде вирішене. Ми не заперечуємо проти участі обвинувачуваного в режимі відеоконференцзв'язку, водночас його право на захист може бути забезпечене за допомогою залучення інших адвокатів, які представляють його інтереси", - сказав прокурор Максим Крим.

Прокурори надали суду роздруківки з реєстру іноземних адвокатів РФ, у яких йдеться, що захисники Януковича Віталій Сердюк та Ігор Федоренко мають право надавати правову допомогу на території РФ. Проте головуючий суддя Владислав Дев'ятко відмовився долучити ці роздруківки до матеріалів справи через те, що прокурори їх не зареєстрували.

Суд пообіцяв надати Горошинському "розумний термін" для реєстрації у РФ і переніс засідання на 24 жовтня на 9:00.

Наступне засідання у справі про держзраду Янковича перенесене на 9 годину 24 жовтня.

Нагадаємо, обвинувачення у справі державної зради Віктора Януковича просить Оболонський райсуд Києва визнати екс-президента винним і засудити його до 15 років позбавлення волі. 13 вересня суд розпочав стадію дебатів сторони захисту. Державний адвокат Януковича Юрій Рябовол і платний адвокат Олександр Байдик попросили виправдати екс-президента.

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich