Персони

03 Серпня 2019
Стефанчук Руслан. ДОСЬЄ
Голова Верховної Ради України

Двадцятирічна дружба, КВКівське минуле та політичне майбутнє це те, що поєднує Руслана Стефанчука із нинішнім президентом України Володимиром Зеленським. Руслан Олексійович - один із надійних “тилів” Володимира Олександровича. 

Біографія

Народився 29 жовтня 1975 року в Тернополі у сім'ї студентів-медиків.

У 1997 році закінчив Хмельницький інститут регіонального управління та права за спеціальністю "Правознавство". 

Через два роки закінчив також Технологічний університет Поділля за спеціальністю "Менеджмент виробничої сфери".

Після закінчення аспірантури з 2000 року працював в Хмельницькому університеті управління і права на посадах старшого викладача, завідуючого кафедрою, доцента, професора кафедри цивільно-правових дисциплін.

Був помічником народного депутата від блоку Віктора Ющенка "Наша Україна-Народна самооборона" Анатолія Матвієнка (Верховна Рада 6-го скликання).

У 2011–2013 роках завідував відділом проблем розвитку національного законодавства в Інституті законодавства Верховної Ради.

З 2013 по 2014 рік - завідувач кафедрою цивільно-правових дисциплін, а з 2014 по 2016 рік - проректор по науковій роботі Національної академії прокуратури.

З 2016 року Стефанчук працював проректором по науковій роботі Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів.

Стефанчук брав участь в розробці законів "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері особистих немайнових прав фізичних осіб", "Про охорону репродуктивного здоров'я", "Про облік часу в Україні", "Про внесення змін і доповнень в статтю 707 Цивільного кодексу". 

1 червня 2016 року був призначений позаштатним радником першого віце-прем'єра Степана Кубіва.

З 21 травня 2019 року Стефанчук - радник президента - представник глави держави у Верховній Раді.


Команда президента Зеленського в день інавгурації, 21 травня 2019 року

На дочасних парламентських виборах 2019 року обраний народним депутатом України за партійним списком “Слуги народу” (№ 2 у списку). Безпартійний.

29 серпня 2019 року Руслан Стефанчук призначений перший заступником голови Верховної Ради України.

8 жовтня 2021 року 261 голосами "за" обраний головою Верховної Ради України. 

Зеленський

За словами Стефанчука, із Зеленським він познайомився ще в студентські роки, коли вони обидва грали в "КВН" (Клуб веселых и находчивых). У 90-ті Руслан Олексійович грав у команді "Три товстуни" (Хмельницький), до якої також входили ще і нині популярний телеведучий Олександр Педан та шоумен Дядя Жора. 

Відкрита українська Ліга КВН, перший сезон 1999 р. По центру - Володимир Зеленський. Праворуч вгорі - Руслан Стефанчук. Фото із Facebook Руслана Стефанчука

18 квітня 2019 року тоді ще кандидат у президенти Володимир Зеленський назвав Руслана Стефанчука однією з ключових фігур своєї команди, експертом з реформування державних інститутів та роботи над законами. Стефанчука вважали називав себе ідеологом команди Зеленського.

Матеріальний стан 

За 2018 рік Стефанчук вказав майже 700 тисяч гривень доходів, з них 231,8 тисяч гривень – дохід від підприємницької діяльності.

Дружина Стефанчука - Марина задекларувала понад 70 тисяч гривень зарплати та більше 42 тисяч гривень страхових виплат. 

Стефанчук має у Хмельницькому дві квартири площею 47,6 та 93,4 метрів квадратних. Також він має дві земельні ділянки  площею 5000 кв. м у селі Слобідка на Хмельниччині та площею 1008 кв.м у селі Білогородка на Київщині.

Його дружина є співвласницею квартири площею 49,8 кв.м у селі Ярмолинці у Хмельницькій області.

Їздить Стефанчук на автомобілі Renault Koleos 2012 року випуску за 252,5 тисяч гривень, а дружина – на Renault Captur 2015 року випуску вартістю 538,6 тисяч гривень.

Наука

Як науковець Стефанчук вивчав такі напрямки законодавства як загальна теорія приватного права, особисті немайнові права фізосіб, договірні зобов’язання, право інтелектуальної власності, європейське цивільне право.

Також Стефанчук вивчав діяльність Європейського суду з прав людини, медичне право та займався питаннями юридичної освіти.

Регалії

Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук. Займався адвокатською діяльністю.

З 2005 по 2011 рік - проректор по науковій роботі Хмельницького університету управління і права.

Сім'я

Одружений з 1999 року. Дружина - Марина Стефанчук. Закінчила Хмельницький університет управління та права. 


Молодята Стефанчуки, 1999 р. Фото із Facebook Руслана Стефанчука

Сім'я Стефанчуків, Фото із Facebook Руслана Стефанчука

Подружжя виховало доньку Злату та сина Олеся. 

Злата Стефанчук. Фото із Facebook Злати Стефанчук

Олесь Стефанчук. Фото із Facebook Олеся Стефанчука

Молодший брат Руслана - кандидат юридичних наук, за підтримки партії “Слуга народу” на дочасних парламентських виборах 2019 року обраний до Верховної Ради у одномандатному виборчому окрузі № 187 (Хмельницька область). До обрання у парламент обіймав посаду начальника юридичного відділу державної організації “Національний офіс інтелектуальної власності”.


Микола (ліворуч) та Руслан Стефанчуки. Фото із Facebook Руслана Стефанчука

Микола та Руслан Стефанчуки після парламентських виборів 2019 року

Батько - Олексій Стефанчук, ортопед-травматолог вищої категорії. Заслужений лікар України. Завідувач травматологічним відділенням Хмельницької міської лікарні, головний ортопед-травматолог Хмельницького.


Батька Руслана та Миколи - Олексій Стефанчук


Мама - Світлана Стефанчук. Фото із Facebook Руслана Стефанчука

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович