Персони

20 Грудня 2017
"Прошу Вас піти у відставку". Саакашвілі опублікував нового листа до Порошенка
Михайло Саакашвілі та Петро Порошенко, фото: gosnovosti.com

Михайло Саакашвілі та Петро Порошенко, фото: gosnovosti.com

Екс-президент Грузії звернувся з відкритим посланням до президента України

Лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі опублікував новий відкритий лист президенту України Петру Порошенку, в якому підтвердив, що писав особисту записку президенту і пропонував йому переговори.

Текст листа Саакашвілі опублікував на сторінці в Facebook.

"Події останніх днів змушують мене написати вам відкритого листа. Наші відносини починалися як дружні. Але сьогодні досягли стану, коли ми з вами знаходимося по різні сторони барикад. Не тільки політичних, але я б навіть сказав, світоглядних. І я розумію, що це лист навряд чи щось змінить у наших відносинах", – сказав Саакашвілі.

Він зазначив, що надіслав особисту записку Порошенку після консультацій з послами дружніх Україні держав.

"Я підтвердив, що готовий розмовляти з вами або вашим представником. Домовлятися про подальшу долю України і про недопущення дестабілізації ситуації в країні. Тільки це може бути предметом наших домовленостей. Тільки доля України сьогодні по-справжньому важлива... Політична криза привела Україну на грань дуже серйозних драматичних подій, яких я щиро хотів би уникнути", – йдеться в тексті листа.

При цьому Саакашвілі заявив, що те, що адміністрація президента опублікувала лист, показує, що у нього "немає честі".

"Я пропонував вам разом шукати шляхи вирішення конфлікту. Але замість цього ви опублікували мою особисту записку до вас. Я не проти. У ній немає нічого такого, що б я хотів приховати. Але тим самим ви показали, що у вас немає честі. Ви не відповіли на цей лист. Однак ваша адміністрація організувала провокацію біля Жовтневого палацу. Визнаю, що попався на цю провокацію", – наголосив він.

Також Саакашвілі додав, що буде нести за ці події політичну відповідальність. Він також закликав Порошенка добровільно піти у відставку. Цей крок він назвав останнім шансом "подолати політичну кризу".

"Президент, який добровільно пішов у відставку, схиливши голову перед волею народу, може розраховувати на пом'якшення покарання і помилування", - заявив Саакашвілі.

Читайте також: Саакашвілі Михайло. 10 фактів із життя українського періоду.

Як повідомлялося, у вівторок, 19 грудня, прес-секретар глави держави Святослав Цеголко опублікував лист політика до президента Петра Порошенка.

18 грудня Саакашвілі підтвердив, що писав лист Порошенку із закликом до деескалації конфлікту і початку політичного діалогу і передав його на Банкову після звільнення з-під варти. Він заявив про те, що написав його з позиції переможця, проте опублікований текст листа носить примирливий характер.

Раніше Саакашвілі різко змінив свою риторику щодо Порошенка, наголосивши на необхідності діалогу з ним, а також вирішив зосередитися на боротьбі з "Медведчуками, Ахметовами та іншими олігархами", без згадки Порошенка. 

 

 

Нові досьє

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Реклама

Партнери