Персони

06 Грудня 2017
Саакашвілі Михайло. 10 фактів із життя українського періоду
Десять фактів із життя екс-президента Грузії, пов’язаних з Україною

1. 1992 року закінчив факультет міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського державного університету ім. Шевченка. Його однокурсниками були Віталій Бала та Василь Горбаль. В ті ж роки у цьому виші вчився і Петро Порошенко (закінчив його у 1989 році).

2. Під час навчання у Києві, як стверджує колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, Михайло Саакашвілі, як і Петро Порошенко, були у розробці розвідників. Одначе, оскільки Саакашвілі обрав політичну діяльність, пропозиції на службу до нього так і не дійшли.

3. У 2004 році активно підтримував Помаранчеву революцію, а у 2014 році – Революцію гідності, виступаючи на головній площі України.

4. У листопаді 2006 року Михайло Саакашвілі став кумом президента України Віктора Ющенка. Останній хрестив другого сина Міха – Ніколоза. Між іншим Віктор Ющенко - кум і Петра Порошенка.

5. 26 лютого 2014 року після перемоги Революції гідності заявив, що в Україні йому пропонували високу посаду, але зазначив, що в нього таких планів немає. У грудні 2014-го йому пропонували посаду віце-прем'єра, але він відмовився. За словами Саакашвілі, Порошенко йому пропонував також очолити свою партію “БПП-Солідарність”.

6. 29 травня 2015 року президент України Петро Порошенко надав Саакашвілі українське громадянство як особі, прийняття якої до громадянства становить державний інтерес України. Наступного дня – 30 травня Міхо був представлений як голова Одеської обласної державної адміністрації.

Читайте також: "Справа Саакашвілі" - початок кінця для Порошенка

7. У листопаді-грудні 2015 року готувався замість Арсенія Яценюка стати прем’єр-міністром України. Однак із посадою керівника уряду у нього так і не склалося. На цьому тлі Саакашвілі публічно конфліктував із Ігорем Коломойським, Арсеном Аваковим, Арсенієм Яценюком.

8. 7 листопада 2016 року оголосив про свою відставку із посади голови Одеської ОДА, порівнявши Петра Порошенка із Віктором Януковичем. Після цього перейшов у жорстку опозицію до Порошенка.

9. 26 лютого 2017 року Міністерство юстиції зареєструвало партію Саакашвілі “Рух Нових сил”, за сім місяців – 26 липня  2017 року екс-президент Грузії був позбавлений українського громадянства на підставі неправдивих даних вказаних в анкеті. 

10. 5 грудня 2017 року Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Михайло Саакашвілі отримав від “касира” Віктора Януковича Сергія Курченка $500 тис. для «захоплення державної влади в Україні та сприяння членам злочинної організованого угруповання у зупиненні їхнього кримінального переслідування та відновлення контролю над активами, які вони придбали у свій час в кримінальний спосіб». 6 грудня 2017 року Саакашвілі оголошений у розшук.


Читайте також: 10 фактів із життя Северіона Дангадзе

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу