Персони

06 Грудня 2017
Саакашвілі Михайло. 10 фактів із життя українського періоду
Десять фактів із життя екс-президента Грузії, пов’язаних з Україною

1. 1992 року закінчив факультет міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського державного університету ім. Шевченка. Його однокурсниками були Віталій Бала та Василь Горбаль. В ті ж роки у цьому виші вчився і Петро Порошенко (закінчив його у 1989 році).

2. Під час навчання у Києві, як стверджує колишній голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, Михайло Саакашвілі, як і Петро Порошенко, були у розробці розвідників. Одначе, оскільки Саакашвілі обрав політичну діяльність, пропозиції на службу до нього так і не дійшли.

3. У 2004 році активно підтримував Помаранчеву революцію, а у 2014 році – Революцію гідності, виступаючи на головній площі України.

4. У листопаді 2006 року Михайло Саакашвілі став кумом президента України Віктора Ющенка. Останній хрестив другого сина Міха – Ніколоза. Між іншим Віктор Ющенко - кум і Петра Порошенка.

5. 26 лютого 2014 року після перемоги Революції гідності заявив, що в Україні йому пропонували високу посаду, але зазначив, що в нього таких планів немає. У грудні 2014-го йому пропонували посаду віце-прем'єра, але він відмовився. За словами Саакашвілі, Порошенко йому пропонував також очолити свою партію “БПП-Солідарність”.

6. 29 травня 2015 року президент України Петро Порошенко надав Саакашвілі українське громадянство як особі, прийняття якої до громадянства становить державний інтерес України. Наступного дня – 30 травня Міхо був представлений як голова Одеської обласної державної адміністрації.

Читайте також: "Справа Саакашвілі" - початок кінця для Порошенка

7. У листопаді-грудні 2015 року готувався замість Арсенія Яценюка стати прем’єр-міністром України. Однак із посадою керівника уряду у нього так і не склалося. На цьому тлі Саакашвілі публічно конфліктував із Ігорем Коломойським, Арсеном Аваковим, Арсенієм Яценюком.

8. 7 листопада 2016 року оголосив про свою відставку із посади голови Одеської ОДА, порівнявши Петра Порошенка із Віктором Януковичем. Після цього перейшов у жорстку опозицію до Порошенка.

9. 26 лютого 2017 року Міністерство юстиції зареєструвало партію Саакашвілі “Рух Нових сил”, за сім місяців – 26 липня  2017 року екс-президент Грузії був позбавлений українського громадянства на підставі неправдивих даних вказаних в анкеті. 

10. 5 грудня 2017 року Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Михайло Саакашвілі отримав від “касира” Віктора Януковича Сергія Курченка $500 тис. для «захоплення державної влади в Україні та сприяння членам злочинної організованого угруповання у зупиненні їхнього кримінального переслідування та відновлення контролю над активами, які вони придбали у свій час в кримінальний спосіб». 6 грудня 2017 року Саакашвілі оголошений у розшук.


Читайте також: 10 фактів із життя Северіона Дангадзе

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович