Персони

17 Травня 2018
Рибалка Сергій. ДОСЬЄ
Екс-народний депутат України

Сергій Рибалка - один із гаманців Радикальної партії Олега Ляшка. Він неодноразово опинявся у центрі різноманітних скандалів, утім, йому все сходило з рук. Звісно, Олег Валерійович публічно “шмагав” свого депутата, одначе від спонсорства він так і не відмовився. 

“АТБ”

“АТБ” - торговельна мережа, яка належить колишньому тестеві Сергія Рибалки - Геннадію Буткевичу. З його донькою нардеп знаходиться у розводі. 

Конфлікт між Рибалкою і Буткевичем почався в 2012 році.

Генадій Буткевич

У 2012-2013 роках мережа супермаркетів "АТБ" заборгувала компаніям, які мали стосунок до Рибалки, більш $15 млн.

У 2013 році на компанії Рибалки здійснювався тиск правоохоронних органів: підприємства публічно звинувачували у фінансуванні опозиції, ухиленні від сплати податків і продажу наркотиків.

Рибалка вважає, що за цими діями правоохоронців стояв особисто Буткевич, оскільки він мав “близькі стосунки з колишнім головою СБУ Олександром Якименко і його “правою рукою”, нардепом-регіоналом Юрієм Самойленко”.

Влітку 2014 Рибалка розійшовся з партнером по бізнесу Іваном Омельченком. Розгляд справ про заборгованість “АТБ” було продовжено в судовому порядку. Частину боргів - близько 60 млн грн - мережа вже повернула підприємствам S.Group.

Восени 2015 року обласна прокуратура Дніпропетровської області знову публічно звинуватила групу компаній S.Group в несплаті податків на 125 млн грн в 2012 році. На що адвокати S.Group надали довідки з податкових органів про відсутність претензій, а також рішення суду про неправомірність таких претензій.

Адвокати публічно звинуватили обласну прокуратуру в незаконній діяльності в інтересах мережі супермаркетів "АТБ-маркет".

Сам Рибалка називав реанімацію прокуратурою сфабрикованих справ часів Януковича “тиском на опозиційного політика з метою впливу на позицію фракції Радикальної партії в парламенті”.  

Амбіції

Сергій Рибалка - людина амбіційна. Утім, поки що його політичні амбіції лишаються у тіні лідера Радикальної партії - Олега Ляшка. 

“Я менеджер, - каже Рибалка. - Піду туди, куди вирішить партія. Але я знаю, як можна керувати митницею та податковою”, - заявив він у хард-ток-шоу Наталії Влащенко. 

Бізнес 

У 1995 році разом зі своїм партнером Іваном Омельченком Сергій Рибалка заснував приватне підприємство у галузі оптово-роздрібної торгівлі. 

У 2000 році партнери заснували “Снек-Експорт” — майбутнього лідера снекового ринку України і виробника брендів Semki, “Козацька розвага”, “Флінт”, “Мачо” і “Морські”. У 2007 році бізнес поповнився виробництвом товарів народного споживання (компанія “Рідний продукт”), целюлозно-паперової продукції (компанія “Чиста планета”), дистрибуцією товарів, транспортними перевезеннями і девелопментом.
Всі підприємства були об'єднані в групу компаній під назвою S.I. Group.

У 2013 році річний оборот S.I. Group склав 2,7 млрд грн.

У вересні 2014 року відбулася реорганізація S.I. Group.

Причиною реорганізації став тиск з боку колишнього тестя — Геннадія Буткевича.

Сергій Рибалка і Іван Омельченко вирішили припинити існування корпорації — її розділено між бізнес-партнерами на дві частини. Компанії, які залишились Рибалці і його родині, об'єднались під брендом “S. Group”.

S. Group розвиває торговельні марки “Козацька слава” (до 2014 року — “Козацька розвага”), Semki, “Мачо”, RED, FunNut, KartoFun, Snekkin, целюлозно-паперовий напрямок — Fantasy, Fantee. Також в управлінні Сергія Рибалки залишилося просування продукції на деяких зовнішніх ринках, у тому числі в Грузії і Киргизії. S. Group вийшла з бізнесу у Росії, в управлінні нової компанії родини Івана Омельченка — “Снек Продакшен” — залишився завод із виробництва снеків у Липецьку.

Оборот своєї частини Сергій Рибалка в 2014 році оцінював в 1,6 млрд гривень.

Родичі Cергія Рибалки є 100 % власником компанії. Основним засновником є ​​батько Сергія Рибалка — Віктор Федорович. Брат С. Рибалки Дмитро Рибалка є головою наглядової ради S. Group.

До S. Group входять наступні підприємства:

ТОВ “Продекспорт-2009”

ТОВ “Снек-Експорт”

ТОВ “Чиста планета”

ДП “ЮМАК”

ТОВ “Агросахінвест 2002”

ТОВ “Нова компанія 2006”

ТОВ “Фаетон-Транс” (логістична компанія)

Компанія має 3 експортних торгових представництва у Казахстані, Киргизстані та Грузії.

Після набуття депутатства Сергій Рибалка заявив, що немає наміру повертатися у бізнес.

Біографія

Народився 22 липня 1978 року у Дніпропетровську.

У 2000 році закінчив Національну металургійну академію України за спеціальністю “Металургія чорних металів”.

У 2002 та 2005 роках обирався депутатом Дніпропетровської міської ради.

У 2003 році отримав диплом правознавця у Юридичній академії МВС України.

Працював інженером з охорони праці та техніки безпеки.

У 2002-2005 роках -директор з юридичних питань в ТОВ “Марком”. 

У 2005-2007 роках. — директор з юридичних питань в ТОВ “Снек Експорт”.

Був радником генерального директора з юридичних питань в ТОВ  “Снек Експорт”.

У квітні 2008 року був призначений заступником голови Національного агентства України з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

З лютого 2009 року по березень 2010 року Cергій Рибалка - заступник міністра охорони навколишнього природного середовища України.

Після — радник генерального директора з юридичних питань ТОВ “Снек-Експорт” (Дніпропетровськ).

На дочасних парламентських виборах 2014 року був обраний до Верховної Ради України за списком Радикальної партії Олега Ляшка (№22).

Гордість

Своєю особистою гордістю Сергій Рибалка вважає свою родину.

Гурман

Улюблена страва - борщ.

Компромат

Апартаменти у Парижі

У вересні 2015 року журналісти проекту “Схеми” (Радіо “Свобода”) провели розслідування і з’ясували, що народний депутат України Сергій Рибалка володіє апартаментами у французькій столиці. 

За даними журналістів, у декларації про доходи він нічого не вказав про фірму, яка володіє квартирою в Парижі за майже 1,4 мільйона євро.

Згідно з документами, які є в розпорядженні “Схем”, у 2014 році Сергій Рибалка та його батько, Віктор Рибалка, заснували французьку фірму Vesta Estate, через яку були куплені апартаменти в центрі Парижа – за 1,363 мільйона євро.  

Інформація про те, що Сергій Рибалка і його батько – власники французької фірми Vesta Estate, прямо вказана у виписці з офіційного реєстру комерційних компаній Франції. Однак, цієї інформації немає в декларації Сергія Рибалки за 2014 рік, оприлюдненої на сайті Верховної ради.

Бізнес у Липецьку і офшори

23 червня 2017 року Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Сергій Рибалка володіє підприємством у російському Липецьку, яке виводить в офшори мільйони гривень.

“Група його (Рибалки - ред.) компаній дійсно перевіряється на ухилення від сплати податків в особливо крупних розмірах. Ідеться про сотні мільйонів”, - сказав Луценко.

Сергій Рибалка заперечив свою причетність до підприємства у Липецьку і назвав брехнею, сказане Юрієм Луценком. 

3 липня 2017 року Юрій Луценко заявив, що ГПУ не має претензій до Рибалки, усі підозри щодо нього зняті.

Біллборди на Таймс-сквер

У грудні 2017 року Сергій Рибалка вирішив подарувати своїй дівчині - Анастасії Байбородіній біллборди з її світлинами у Нью-Йорку. Так нардеп вирішив привітати її з днем народження. Вартість розміщення зображення на одному з екранів, як твердить “TabloID”, становить приблизно 1,5 тис. доларів

Байбородіна розмістила фото у соцмережах. 

Ця історія викликала різко негативну реакцію у Олега Ляшка. Розміщення він назвав “повнею дурнею”. “Дуже погана реклама для нашої команди. Я про таку не просив! Коли ти публічна особа - маєш завжди думати про наслідки своїх дій. Пропоную Сергію визначитись чим далі займатися: чи понтуватися перед своєю дівчиною, чи працювати на Україну в моїй команді!”, - написав Ляшко на своїй сторінці у Facebook.

Пізніше Анастасія заявила, що біллборд їй замовив не Сергій, а мама.
 
Ляшко

Демонструє відданість лідеру Радикальної партії Олегу Ляшку.

Матеріальне становище

Сергій Рибалка вважає себе представником середнього класу.

2017 року він задекларував дохід в 2,5 млн грн, а його цивільна дружина Анастасія Байбородіна - 4,8 млн грн.

240,8 тис. гривень доходу Рибалки становила депутатська зарплата, 1 млн гривень - роялті від компанії "Снек експорт", 1,1 млн гривень - дохід від відчуження автомобіля Toyota Land Cruiser 2011 року випуску, а 192,1 тис. гривень - спільний із цивільною дружиною подарунок у вигляді сережок Van Cleef з жовтого золота.

Рибалка задекларував 157 тис. гривень (у 2016 році - 9,85 млн гривень), 821 тис. доларів і 560 тис. євро готівки.

На рахунках у Правекс-банку депутат зберігає 272,9 тис. гривень і 15,3 тис. євро.

Депутат мешкає у квартирі площею 118,4 кв. м і орендує офіс (147,5 кв. м) у Києві й офіс (27,3 кв. м) у Дніпрі.

Рибалка орендує автомобіль Mercedes-Benz S450 2010 року випуску, а в 2017 році придбав автомобіль Toyota Land Cruiser 200 2017 року випуску за 2 млн гривень.

Також у 2017 року Рибалка витратив 82 тис. гривень на медичні послуги в Австрії, 110 тис. гривень - на туристичні послуги в Об'єднаних арабських еміратах (ОАЕ) і 576 тис. гривень - на інформаційно-консультаційні послуги в США.

Цивільна дружина задекларувала 33,2 тис. гривень зарплати, 3,5 млн гривень - дохід від продажу рухомого майна, 500 тис. гривень - подарунок у грошовій формі, 566,6 тис. гривень - дохід від надання майна в оренду, а 28 тис. гривень - подарунок у негрошовій формі від Рибалки.

Також Байбородіна задекларувала 305 тис. гривень готівкою, квартиру (84 кв. м) у Києві, 2 земельні ділянки (752 і 749 кв. м) і не взятий в експлуатацію дачний будинок (147,1 кв. м) у Київській області.

Вона володіє автомобілем Mercedes-Benz S600L 2001 року випуску, а в 2017 році придбала Porsche Panamera 2017 року випуску за 5,3 млн гривень.

Регалії

Кандидат політичних наук. 2010 року захистив кандидатську дисертацію у Дніпропетровському національному університеті ім. О.Гончара. 

У 2014-2017 роках був головою парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності. 

Має Благодійний фонд Сергія Рибалки та громадську організацію “Боксерський клуб “Гарт”. 

Погляди

Сергій Рибалка за:

Легалізацію зброї;

Те, щоб Януковича судили в Україні;

Створення інституту фінансового омбудсмену

Сергій Рибалка проти:

Витрачання податків на збиткові банки;

Того, аби українські зірки заробляли гроші в Росії.

СВ

Так називають Сергія Рибалка підлеглі.

Сім’я

Мати — Рибалка Євгенія Едуардівна.

Батько — Рибалка Віктор Федорович, засновник S. Group.

Рідний брат - Дмитро Рибалка, голова наглядової ради S. Group.

Сергій Рибалка у колі сім'ї - батько, мама і рідний брат 

У 2006 році Сергій Рибалка уклав шлюб з Анною Буткевич. В березні 2013 року сімейні стосунки припинилися.

Анна Буткевич

Має доньку Роксолану (2009 р.).

Перебуває у цивільному шлюбі із Анастасією Байбородіною, вона вчиться на юриста, професійна спортсменка, серед захоплень якої пауерліфтинг, кікбоксинг та екстрім.

Сергій Рибалка з Анастасією Байбородіною

Байбородіна має стосунок до громадської організації "Всеукраїнська асоціація криптовалют і блокчейн".

Хобі

Захоплюється боксом. Як зізнається Сергій Рибалка, у дитинстві він боявся плавати.

Має два пістолети.

Я

“Я вважаю, що я самодостатній чоловік середнього класу”.
(ICTV, 2 березня 2018 р.).

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович