Персони

20 Листопада 2017
Міністра часів Януковича зняли з розшуку Інтерполу
Екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка зняли з розшуку Інтерполу

Місяць тому Інтерпол зняв з міжнародного розшуку колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та його заступника Віктора Ратушняка, обвинувачених в Україні в розтраті, заявив начальник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Про це Горбатюк розповів в інтерв'ю Фокус.

В Інтерполі відмову співпрацювати з українськими слідчими мотивували тим, що злочини здійснювалися в умовах зміни влади, отже, можуть бути ознаки політичних переслідувань.

"Тітушок" вони в розшук ставлять, а ось будь-кого, хто так чи інакше був пов'язаний з владою, від рядового "беркутівця" до вищого керівництва країни, - немає ", - додав він.

У справах про вбивства під час Революції Гідності він повідомив, що окремі правоохоронці, які спершу не хотіли давати показання, все-таки почали співпрацювати зі слідством "під напором доказів".

Представник ГПУ наголосив на протидії у співпраці з Інтерполом. У деяких розслідуваннях відмовляв навіть український офіс Інтерполу.

Він підтвердив, що по всіх злочинах проти Майдану в тюрмі сидить лише одна людина.

На даний момент серед підозрюваних 201 правоохоронець, в тому числі 22 слідчих, 15 прокурорів і 14 суддів. У розшук оголошено 110 осіб.

В січні минулого року управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України закінчило досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом організації керівниками МВС України, в тому числі екс-міністром Віталієм Захарченком, незаконної передачі 20 лютого 2014 року цивільним особам вогнепальної автоматичної зброї і боєприпасів до неї зі складів МВС.

Крім того, Печерський суд Києва дав дозвіл на затримання екс-президента Віктора Януковича і колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка у справі про незаконне позбавлення волі помічника предстоятеля УПЦ Московського патріархату Олександра Драбинка.

Колишній міністр Захарченко переховується від слідства в Російській Федерації.

Нові досьє

Богомолець Ольга. 10 фактів із життя

Шевченко Олександр. 10 фактів із життя

Тарута Сергій. 10 фактів із життя

Наливайченко Валентин. 10 фактів із життя

Хто кому кум, сват і брат в українській політиці. Версія 2019 року

Митрополит Епіфаній. 10 фактів із життя

Кулагін Олексій Володимирович. ДОСЬЄ

Насіров Роман. 10 фактів із життя

Прокопчук Олександр. 10 фактів із життя

Продан Мирослав. 10 фактів із життя

Реклама

Партнери