Персони

20 Листопада 2017
Міністра часів Януковича зняли з розшуку Інтерполу
Екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка зняли з розшуку Інтерполу

Місяць тому Інтерпол зняв з міжнародного розшуку колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та його заступника Віктора Ратушняка, обвинувачених в Україні в розтраті, заявив начальник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Про це Горбатюк розповів в інтерв'ю Фокус.

В Інтерполі відмову співпрацювати з українськими слідчими мотивували тим, що злочини здійснювалися в умовах зміни влади, отже, можуть бути ознаки політичних переслідувань.

"Тітушок" вони в розшук ставлять, а ось будь-кого, хто так чи інакше був пов'язаний з владою, від рядового "беркутівця" до вищого керівництва країни, - немає ", - додав він.

У справах про вбивства під час Революції Гідності він повідомив, що окремі правоохоронці, які спершу не хотіли давати показання, все-таки почали співпрацювати зі слідством "під напором доказів".

Представник ГПУ наголосив на протидії у співпраці з Інтерполом. У деяких розслідуваннях відмовляв навіть український офіс Інтерполу.

Він підтвердив, що по всіх злочинах проти Майдану в тюрмі сидить лише одна людина.

На даний момент серед підозрюваних 201 правоохоронець, в тому числі 22 слідчих, 15 прокурорів і 14 суддів. У розшук оголошено 110 осіб.

В січні минулого року управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України закінчило досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом організації керівниками МВС України, в тому числі екс-міністром Віталієм Захарченком, незаконної передачі 20 лютого 2014 року цивільним особам вогнепальної автоматичної зброї і боєприпасів до неї зі складів МВС.

Крім того, Печерський суд Києва дав дозвіл на затримання екс-президента Віктора Януковича і колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка у справі про незаконне позбавлення волі помічника предстоятеля УПЦ Московського патріархату Олександра Драбинка.

Колишній міністр Захарченко переховується від слідства в Російській Федерації.

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich