Персони

31 Серпня 2018
Колаборант Аксьонов хоче через український суд зняти з себе санкції РНБО
Сергій Аксьонов

Сергій Аксьонов

Аксьонов через суд просить Київ зняти з нього санкції

Глава російського уряду окупованого Криму Сергій Аксьонов подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою скасувати зпроваджені відносно нього персональні санкції.

Про це 31 серпня повідомили в прес-службі суду, пише "Радіо Свобода".

"Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) "Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", у частині включення Сергія Аксьонова до переліку осіб, щодо яких застосовуються санкції", – йдеться в повідомленні.

У прес-службі суду зазначили, що, крім РНБО, третіми сторонами в справі виступають також президент України Петро Порошенко, Кабінет міністрів України, СБУ та Національний банк України.

Наразі розглядається питання про порушення відповідної справи.

Аксьонов поки публічно не коментував спроби в судовому порядку домогтися скасування українських персональних санкцій.

Прокуратура Автономної Республіки Крим продовжує розглядати справу стосовно колишнього спікера Верховної Ради АРК Володимира Константинова і екс-депутата місцевого парламенту Сергія Аксьонова. Їх обвинувачують за статтями 109 і 110 Кримінального кодексу України – "заклики до насильницького повалення конституційного ладу" і "посягання на територіальну цілісність України".

Як випливає з документів, опублікованих на сайті президента України в додатках до указу №467/2016, до санкційних списків увійшли глава кримського уряду Сергій Аксьонов, глава кримського парламенту Володимир Константинов, заступник глави кримського парламенту Ремзі Ільясов, колишній віце-прем’єр Криму Руслан Бальбек, колишній губернатора Севастополя Сергій Меняйло і нинішній виконувач обов'язків губернатора Дмитро Овсянников.

Усього в українські санкційні списки через анексію Криму та конфлікт на Донбасі внесені понад 680 людей, це громадяни України, Росії та низки інших країн.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович